Şimdi Ara

HAYATINIZ İCİN 1 YIL FEDAKARLIĞA DEĞER Mİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Dunatdistorb

İnan bölüm hakkında pek bi fikrim yok ama geçen yıldan ötürü iyi bilirim sıralamaları sadece fikir için söylüyorum geçen yıl mf puanlarım 30k-28k arasındaydı çok uç bi çalışma yapmadan kasmadan sadece düzen oturtmaya çalışarak bu yıl 10kya çektim ygsde. Lysyi de öğrenicez inşallah bir aya kalmadan demem o ki sanırım temelin de iyi inşallah kendin için en hayırlısı olan olur başarılar

Ahah bir aya kalmadan insallah tesekkur ederim moral oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum sen ne güzel 35k 40k ile mezuna kalmayı düşnüyosun ben ygs 176 ile mezuna kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Martinez55

dostum sen ne güzel 35k 40k ile mezuna kalmayı düşnüyosun ben ygs 176 ile mezuna kaldım

Asil bence seninki guzel kesin kalmam gerek diye dusunuyorsundur.Ben tam aradayim gitsem de olcak gitmesem de cok garip.

• quote:

Orijinalden alıntı: 97poisonlotus35

quote:

dostum sen ne güzel 35k 40k ile mezuna kalmayı düşnüyosun ben ygs 176 ile mezuna kaldım

Asil bence seninki guzel kesin kalmam gerek diye dusunuyorsundur.Ben tam aradayim gitsem de olcak gitmesem de cok garip.

Hayılırsı.Bende seneye bir daha denicem meslek liSesiyim bizim sınıftakiler 2 yıllığa gidiyor valla hiç 2 yıllıkla uğraşamam 4 yıllık kazanmam lazım en kötü yüzde 50 burslu istanbulda bir üniye kapak atsam yeter bu arada bende inşaat mühendisliği seneye ham 300+ istiyorum zor gibi en kötü ham 240+ hayırlısı olsun
  • quote:

quote:

quote:

Hayılırsı.Bende seneye bir daha denicem meslek liSesiyim bizim sınıftakiler 2 yıllığa gidiyor valla hiç 2 yıllıkla uğraşamam 4 yıllık kazanmam lazım en kötü yüzde 50 burslu istanbulda bir üniye kapak atsam yeter bu arada bende inşaat mühendisliği seneye ham 300+ istiyorum zor gibi en kötü ham 240+ hayırlısı olsun

Umarim basarirsin siki bi calismayla ham 300den cok daha yukarisini bile yapabilirsin

• 97poisonlotus35 kullanıcısına yanıt
    İzmir Atatürk Lisesi mezunuyum.Geçen sene 14k dan 40kya düştüm.Ygs'den ftr yazıp gidecektim aileme yük olmamak için.Ancak Allah razı olsun bana destek oldular bir sene daha hazırlandım körfez dersanesine gittim bu sefer.İyi ki kalmışım diyorum şimdi yine aylaklık ettim adam gibi çalıştım diyemem ancak ygsde 10bin oldum lys netlerim de isteğimin içinde geldi.Hayata dair hiç bir amacım yoktu ama bu sene hamdım piştim.Benim için çok iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtktvnc

İzmir Atatürk Lisesi mezunuyum.Geçen sene 14k dan 40kya düştüm.Ygs'den ftr yazıp gidecektim aileme yük olmamak için.Ancak Allah razı olsun bana destek oldular bir sene daha hazırlandım körfez dersanesine gittim bu sefer.İyi ki kalmışım diyorum şimdi yine aylaklık ettim adam gibi çalıştım diyemem ancak ygsde 10bin oldum lys netlerim de isteğimin içinde geldi.Hayata dair hiç bir amacım yoktu ama bu sene hamdım piştim.Benim için çok iyi oldu.

Ahaha dusman okullardaymisiz ama Ataturk cok guzel bi okul bence.Acaba ben de oyle olabilir miyim diyorum kendime cok guvenmiyorum rahatina duskun biriyim

• Eğer kendine inancın varsa 40k sıralamanı 3-4 k yapabileceksen tabi ki 1 sene feda edebilirsin ama unutma ki burada ailenin destek olması lazım ailen destek olmazsa köstek olursan daha büyük sıkıntılar yaşarsın 40 k ile gidilecek cok yer var hakkında hayırlısı olsun iyi düşün kardeşim

• quote:

Arkadaslar ozellikle mezuna kalmis olanlara soruyorum. 1 yil mezuna kalip o strese katlanmaya deger mi sizce degdi mi sizin hayatinizda da? Bilmiyorum belki size yanlis gelebilir ama izmirin en iyi anadolu lisesinden mezunum diyebilirim tum arkadaslarim cok iyi yerlere gidecekler onlara cok ozeniyorum.Lise boyunca sinavdan bi gece once calistim tam bir temelim yoktu.Ayrica zeki biri degilim sadece rahatliktan kazandim bence ama ikinci yila kalmanin ayri bi heyecani oluyosa bilemem o kismi cok korkunc geliyor simdiden.Adam akilli lysden sonra calistim ve siralamam 35k 40k gelecek.Sizce bir yil daha deger mi?

Mezuna kalmak gerçekten sağlam bir psikoloji istiyor. Bir de gelecek sene dersanelerin olmayacağını düşünürsek kendi iradenize ne kadar sahip çıkabildiğinizi düşünün. Başlarda herkes bir üniversiteye yerleştiği için kötü hissediyorsun ama bir sonraki sene sınavının daha iyi geçtiğini görünce kesinlikle pişman olmuyorsunuz. İyi ki mezuna kalmışım diyorum şimdi. Tabi yıl içinde ne depresyonlar atlattım bir ben bir Allah bilir orası da ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: mertov96

Eğer kendine inancın varsa 40k sıralamanı 3-4 k yapabileceksen tabi ki 1 sene feda edebilirsin ama unutma ki burada ailenin destek olması lazım ailen destek olmazsa köstek olursan daha büyük sıkıntılar yaşarsın 40 k ile gidilecek cok yer var hakkında hayırlısı olsun iyi düşün kardeşim

Bana 15-20k olsa yeter dis hekimligi istiyorum her yerde de okurum.Ailem bir yil daha hirpalanmami istemiyor cok destekci olucaklar gibi gorunmuyor zaten cok hassas biriyim.Ama dis hekimi olmak cok istiyorum

• Dusunucem bunlarin hepsini.Hassas ve keyfine duskun biri oldugum icin korkuyorum sadece.Dershane konusu onemli degil benim icin cok cok bi faydasi olmadi konu anlatimi adina.Zaman denemeleri olursa seneye ona kaydolurum

Bal'da mıydın yoksa? :) Ben de rahatıma çok düşkünüm bu konuda sıkıntı yok.Ancak bazı şeyler için uğraşman gerekiyor.Emek vermeden karşılık göremiyorsun burda.Ve güzel bir bölüme gitmek istiyorsan mesela ilk 20bin hedefin varsa rahatlığı unut.Okumasında ayrı, çalışmasında ayrı gibiyorlar.Bunu göze alabilmek için ben bu mesleği hayatım boyunca yaparım ve hiç sıkılmam severek yaparım diyebilirsen senin için çok güzel olur diye düşünüyorum.Ben öyle yaptım ve mutluyum.
    Ayrıca dönülmeyecek bir yerde değilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtktvnc

Bal'da mıydın yoksa? :) Ben de rahatıma çok düşkünüm bu konuda sıkıntı yok.Ancak bazı şeyler için uğraşman gerekiyor.Emek vermeden karşılık göremiyorsun burda.Ve güzel bir bölüme gitmek istiyorsan mesela ilk 20bin hedefin varsa rahatlığı unut.Okumasında ayrı, çalışmasında ayrı gibiyorlar.Bunu göze alabilmek için ben bu mesleği hayatım boyunca yaparım ve hiç sıkılmam severek yaparım diyebilirsen senin için çok güzel olur diye düşünüyorum.Ben öyle yaptım ve mutluyum.
    Ayrıca dönülmeyecek bir yerde değilsin.

Aynen balliyim cok haklisin ailemi ikna edersem kalicam sanirim su sonuclari bi aciklasinlar da umarim her sey guzel olur

• Değmezzzzzzzzz
    İnşallah. Ancak dikkat et bu konuyu konuşurken kararlılığını yüzüne baktığında anlayabilsinler.Yoksa sıkıntı çekebilirsin.
    İnşallah elimden gelini yapacam.teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.