Şimdi Ara

HAYATINIZ İCİN 1 YIL FEDAKARLIĞA DEĞER Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ozellikle mezuna kalmis olanlara soruyorum. 1 yil mezuna kalip o strese katlanmaya deger mi sizce degdi mi sizin hayatinizda da? Bilmiyorum belki size yanlis gelebilir ama izmirin en iyi anadolu lisesinden mezunum diyebilirim tum arkadaslarim cok iyi yerlere gidecekler onlara cok ozeniyorum.Lise boyunca sinavdan bi gece once calistim tam bir temelim yoktu.Ayrica zeki biri degilim sadece rahatliktan kazandim bence ama ikinci yila kalmanin ayri bi heyecani oluyosa bilemem o kismi cok korkunc geliyor simdiden.Adam akilli lysden sonra calistim ve siralamam 35k 40k gelecek.Sizce bir yil daha deger mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 97poisonlotus35 -- 29 Haziran 2015; 1:18:38 >

• 1 yıl için, 1 yıl yüzünden hayatindan fedakarlık yapmaya değer mi peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korsan

Kendin söylemişsin arkadaşların iyi yerlere giderken senin kötü yerlere gitmen olayını düşün biraz. 1 yıl değer tabi ki

Tesekkur ederim. Ama bu sinava girdikten sonra sunu da anladim biraz da sans isi ya ne kadar calissanda cok degistiremiyorsun mesela biyoloji asiri calistim gele gele ne bicim sorular geldi.seneye de boyle tepe taklak olursam kendimd inancim biter diye cok korkuyorum
  • 1 yıl mı 60 yıl mı ? ;)
  • Vizyonsuzsan bir şey değişmiyor.
  • quote:

Herkes için geçerli bu, duruma baktığımızda çoğunluğun senin gibi düşündüğünü söyleyebilirim ayrıca deneyim de kazandın bu sene ne yapacağını daha iyi biliyorsun

Dogru soyluyorsunuz hepiniz ama iste 😭
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    dostum istediğin olmuyorsa bence kal ama yok bu sene atıyorum 5-30 k arasındasın 2k lık biyer istiyosun 1 seneni piç etme bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Everybody Dance Now

Vizyonsuzsan bir şey değişmiyor.

Yani?Burda tariz mi var anlamadim
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Valla kardeş ben 2. senemide kullandım ama öyle ahım şahım bi oynama olmuyor ama 2. senenin yada her neyse +1 senenin verdiği psikolojiyide göz önünde bulundurmak lazım tabii ki en önemlisi de ya iyi hocan olmalı üstüne düşen ya da arkadaş çevren olmalı birlikte çalışabileceğin yalnız kurt takılayım gibisinden bi düşüncede isen asla kalma psikolojin bi noktadan sonra yerle bir oluyor şekil a bkz. ben

Herşeyi ölç biç tart karar ver ...

Ama herşeyden önemlisi hayallerinin peşini bırakma ... İstediğin yere git Üniversite olsun diye gitme ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 97poisonlotus35

quote:

Orijinalden alıntı: Everybody Dance Now

Vizyonsuzsan bir şey değişmiyor.

Yani?Burda tariz mi var anlamadim

Bir amacın yoksa değişmez bir şey pek.
    İşin özü kalitedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luthelx3

dostum istediğin olmuyorsa bence kal ama yok bu sene atıyorum 5-30 k arasındasın 2k lık biyer istiyosun 1 seneni piç etme bence

Hep dis hekimi olmak istiyodum oyle hayal ederdim kendimi gelen cocuklara dis fircasi hediye ettigimi falan cok salakca ama iste onun icinde 15 20k arasina girmem lazim bilmiyorum nasil olur seneye durumlar ama hayalim de oydu.
  • ayni ben. bende iyi bi liseden mezun kaldim cok zor bi seneydi ama pisman degilim en azindan simdi istedigim bolume gidicem insallah
    yani kesinlikle onundeki 50-60 yil icin 1 yili feda etmek zor ama kolay
  • öncelikle şunu düşünmen gerekiyo 'ben hangi mesleği yapmak istiyorum' ha eğer kafanda bi hedefin yoksa şuna yönelmen gerek sıralamama göre hangileri bana daha uygun meslekler hangilerini yapabilirim ama bunu yaparken kendini kandırmaman lazım insan en kolay kendini kandırıyo çünkü. Yani bunu bi kayıp olarak görmemelisin eğer mezuna kalmaya karar verdiysen çünkü ömrün boyunca yapacağın mesleği o olmasın da bu olsun bari diye seçemezsin bana kalırsa çünkü mezuna kalıp bir yıl kaybetmek mi(ki kaybetmek denirse) yoksa sana uygun olmayan bi mesleği ömrün boyunca mutsuz yapmak ya da bu mesleğin sana uygun olmadığını 4-5 yıl sonra anlamak mı? Ha şunu da söyleyim mezunken tabi ki stresin oluyo ama kesinlikle ders çalışmaya da daha fazla zamanın oluyo ve 12.sınıftaki haline göre daha çok kendine zaman ayırabiliyosun. En basitinden artık sınavın ne olduğunu biliyosun ama tüm bunlardan sonra şunu da diyeyim ki dersaneler kapatılacak olayı falan var hiçbir bilgim yok o konuda o seni etkiler bilmiyorum dostum

• Bizim arkadaş gecen sene ayni senin durumundaydı. 1 sene mezun hazırlandı dershane de ayni siniftaydik.YGS sonucu Gecen seneyle sıralamasi ayni. Bu sana kalmis birşey. Çok fedakarlık yapmalisin. İyi düşün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunatdistorb

öncelikle şunu düşünmen gerekiyo 'ben hangi mesleği yapmak istiyorum' ha eğer kafanda bi hedefin yoksa şuna yönelmen gerek sıralamama göre hangileri bana daha uygun meslekler hangilerini yapabilirim ama bunu yaparken kendini kandırmaman lazım insan en kolay kendini kandırıyo çünkü. Yani bunu bi kayıp olarak görmemelisin eğer mezuna kalmaya karar verdiysen çünkü ömrün boyunca yapacağın mesleği o olmasın da bu olsun bari diye seçemezsin bana kalırsa çünkü mezuna kalıp bir yıl kaybetmek mi(ki kaybetmek denirse) yoksa sana uygun olmayan bi mesleği ömrün boyunca mutsuz yapmak ya da bu mesleğin sana uygun olmadığını 4-5 yıl sonra anlamak mı? Ha şunu da söyleyim mezunken tabi ki stresin oluyo ama kesinlikle ders çalışmaya da daha fazla zamanın oluyo ve 12.sınıftaki haline göre daha çok kendine zaman ayırabiliyosun. En basitinden artık sınavın ne olduğunu biliyosun ama tüm bunlardan sonra şunu da diyeyim ki dersaneler kapatılacak olayı falan var hiçbir bilgim yok o konuda o seni etkiler bilmiyorum dostum

Cokcok haklisin.iyice dusunucem bunu. Belki fikrin vardir diye soyluyorum odtu sehir ve bolge planlama tutuyor.kucuklugumden beri biseyler cizmeyi,maket,kartondan ev yapma falan o tarz seyleri cok sevmisimdir ilgim var o bi aklima gelen bir de ortalama universitelerde diyetisyenlige yetecek sanirim kendime yakistirdigim.Kafam karisik yazim hatalari icin kusura bakmayin telefondan giriyorum turkce klavye yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: esona

Bizim arkadaş gecen sene ayni senin durumundaydı. 1 sene mezun hazırlandı dershane de ayni siniftaydik.YGS sonucu Gecen seneyle sıralamasi ayni. Bu sana kalmis birşey. Çok fedakarlık yapmalisin. İyi düşün derim.

Aynen mesela ygsde 48kydim ve ygs adina cok bisey degistirebilcegimi dusunmuyorum cok garip ya
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esona

Bizim arkadaş gecen sene ayni senin durumundaydı. 1 sene mezun hazırlandı dershane de ayni siniftaydik.YGS sonucu Gecen seneyle sıralamasi ayni. Bu sana kalmis birşey. Çok fedakarlık yapmalisin. İyi düşün derim.

Aynen mesela ygsde 48kydim ve ygs adina cok bisey degistirebilcegimi dusunmuyorum cok garip ya

Alıntıları Göster
    1 seneni feda etmezsen 60 seneni feda edeceksin
    make your choice

• quote:

Orijinalden alıntı: RioShui

1 seneni feda etmezsen 60 seneni feda edeceksin
    make your choice

İstiare namazi mi kilsam napsam
  • Hayatını tamamen YGS/lys ikilisine odaklarsan emin ol çok şey değişir. Bu devirde böyle maalesef. Sosyal hayatin olmicak ne yazıkki. Her konuyu yalayip yutman gerekli. ÖSYM nin ne yapacağı hic belli olmuyor malesef. Caydırmak için konusmuyorum yanlış anlama, gerçekler bunlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dunatdistorb

öncelikle şunu düşünmen gerekiyo 'ben hangi mesleği yapmak istiyorum' ha eğer kafanda bi hedefin yoksa şuna yönelmen gerek sıralamama göre hangileri bana daha uygun meslekler hangilerini yapabilirim ama bunu yaparken kendini kandırmaman lazım insan en kolay kendini kandırıyo çünkü. Yani bunu bi kayıp olarak görmemelisin eğer mezuna kalmaya karar verdiysen çünkü ömrün boyunca yapacağın mesleği o olmasın da bu olsun bari diye seçemezsin bana kalırsa çünkü mezuna kalıp bir yıl kaybetmek mi(ki kaybetmek denirse) yoksa sana uygun olmayan bi mesleği ömrün boyunca mutsuz yapmak ya da bu mesleğin sana uygun olmadığını 4-5 yıl sonra anlamak mı? Ha şunu da söyleyim mezunken tabi ki stresin oluyo ama kesinlikle ders çalışmaya da daha fazla zamanın oluyo ve 12.sınıftaki haline göre daha çok kendine zaman ayırabiliyosun. En basitinden artık sınavın ne olduğunu biliyosun ama tüm bunlardan sonra şunu da diyeyim ki dersaneler kapatılacak olayı falan var hiçbir bilgim yok o konuda o seni etkiler bilmiyorum dostum

Cokcok haklisin.iyice dusunucem bunu. Belki fikrin vardir diye soyluyorum odtu sehir ve bolge planlama tutuyor.kucuklugumden beri biseyler cizmeyi,maket,kartondan ev yapma falan o tarz seyleri cok sevmisimdir ilgim var o bi aklima gelen bir de ortalama universitelerde diyetisyenlige yetecek sanirim kendime yakistirdigim.Kafam karisik yazim hatalari icin kusura bakmayin telefondan giriyorum turkce klavye yok.

Alıntıları Göster
    İnan bölüm hakkında pek bi fikrim yok ama geçen yıldan ötürü iyi bilirim sıralamaları sadece fikir için söylüyorum geçen yıl mf puanlarım 30k-28k arasındaydı çok uç bi çalışma yapmadan kasmadan sadece düzen oturtmaya çalışarak bu yıl 10kya çektim ygsde. Lysyi de öğrenicez inşallah bir aya kalmadan demem o ki sanırım temelin de iyi inşallah kendin için en hayırlısı olan olur başarılar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.