Şimdi Ara

HD Görüntü, DVD, Blu Ray (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
6.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben media player klasik, vlc media player,nero8, cyberlink power dvd 8, total video player, gom player kullanıyorum.HD ekran kartının olması eğer doğru player kullanmıyorsanız hiç bir anlam ifade etmez.zira kullandığınız player ekran kartının video hızlandırıcı özelliğini kullanmıyorsa hd kartı işlevsiz kalacaktır.bu saydıklarım içinde nero ile cyberk sadece bu özellikte.birde ne kadar codec yüklerseniz yükleyin hd videoyu açarsınız ama güzel bir performans yakalayamazsınız.önemli olan kullandığınız playerin grafik hızlandırma özelliği ile işlemciyi rahatlatmasıdır.benim pentium 4 3.0 işlemcim.hd videoaların hd ekran kartım sayesinde işlemciye yükü %7-17 arası.
  • bilgisayarda hd video izlemek için iki tane codec bunlar yüklendiği zaman nero8 ile benim açtığım video formatları:mpeg4,avi,3gp,vob,m2ts,hdmov,mkv,nero avc,hd wmv,mpeg-2,mpg,wmv...codecleri kurduğunuzda xvid.dll hatası verirse diye pakette bu da var.sistem32 yapıştırırsınız.
  • baba bu codecleri yükleyince mts dosyasını direk izlermiyiz..pek anlamadım az açsan bu olyı..nero yükleyince pc hantallaştı benim yani 8 i yüklesek ne olur tahmin edemiyorum.. bedneki ultra edition 7
  • selamlar

Bilgisayarda çekimleri dvd yaparken HD-DVD gibi seçenekler var. HD-DVD yaptığımızda, bu dvd leri PS3 te de izleyebilir miyiz?
  • kanımca HD-DVD ayrı bi oaly olduğu için dvd yazıcın yapamayacaktır bu işi

HD-DVD de bluray gibi ayrı bir medya türü diye biliyorum ben
  • kullanılan boş dvd tipi (hd-dvd, blue-ray dvd, normal 4,7 gb dvd) vb farketmiyor olması lazım aslında. Benim daha ziyade endişe ettiğim şey, m2ts / mts formatındaki kaydı direkt görüp okuyabiliyor mu yani kodek sıkıntısı falan oluyor mu.
  • bendeki dvd yazıcı, hd-dvd ye yazamaz tabii, ama normal dvd'ye kısa da olsa hd formatta film yazabilir. Acaba ps3 sonra bu dvd'yi okur ve oynatır mı :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: panasonica

baba bu codecleri yükleyince mts dosyasını direk izlermiyiz..pek anlamadım az açsan bu olyı..nero yükleyince pc hantallaştı benim yani 8 i yüklesek ne olur tahmin edemiyorum.. bedneki ultra edition 7

nero8 kodek falan yüklelmeden mts leri açıyo.verdiğim codeclerde de bu format var
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesutkececi

bendeki dvd yazıcı, hd-dvd ye yazamaz tabii, ama normal dvd'ye kısa da olsa hd formatta film yazabilir. Acaba ps3 sonra bu dvd'yi okur ve oynatır mı :)

forumda hd kamera görüntülerini dvd ye yazıp p3 de izleyen var.bizzat deneyerek bizimle paylaştı
  • ya tabiki dvdye HD yazılır ama kısa süreli olur boyutundan ötürü

ama bluray dvd diye bieşy yok bluray bluraydir vcd-->dvd--->bluray diye gidiyo

HD-DVD ise yok artık üretilmiyo diye duydum
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilgee

ya tabiki dvdye HD yazılır ama kısa süreli olur boyutundan ötürü

ama bluray dvd diye bieşy yok bluray bluraydir vcd-->dvd--->bluray diye gidiyo

HD-DVD ise yok artık üretilmiyo diye duydum

tabi haklısın zaten yeni bir teknılojinin eski teknoloji ile kullanılöası pek sağlıklı olmaz.toshiba hd dvd lerin üretisiydi.resmi bir açıklama ile piyasadan çekildi.bundan sonra ne yapar bilinmez ama sony tek kaldı.bu tekoloji daha tam oturmadı acele etmemek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.