Şimdi Ara

HD RECEIVER VE LNB (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
7.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: plcmn

Bu kadar kızmaya gerek yok hocam. Herkes hata yapabilir...

neyse yaa böyle basit sebeplerden dolayı birbirimizi kırmaya değmez ..
    sonuçta bu sanal ortamda ''bilgi paylaşımı'' için buradayız...
    no problem değilmi kardeş...
  • Evet o arkadaşlar yazar çünkü ticari olarak çekici ve popüler bir terim "HD". Ama 1.0 db gürültü seviyeli dedemden kalma lnb'ler ile bile HD sinyalleri alır. Elbette düşük gürültü seviyesi iyidir ama HD lnb diye birşey literatürde yoktur. Ticari bir saptırmadır..

quote:

Orjinalden alıntı: kabus_34

Düşük akım çekimi Çalışma frekansı 10,7 – 12,75 01 db ile yüksek sinyal gücü Gürültü seviyesi düşük HD (high definition) yayınlara uyumlu 2 yıl garanti
    MegaSat Diavolo Universal Single LNB 0.1dB

· Input: 10,7 11,7 GHz / 11,7 12,75 GHz
    · L.O.: 9,75 GHz / 10,6GHz
    · Output: 950-1950MHz / 1100 2150 MHz
    · 0,1dB
    · Temp: -40° ~ 60°
    · Gain: 57dB
    · Feed: 40 mm
    · Digital + analog
    · Global Satvision dergisinde 06/2007 ay sayısında test edilmiştir.
    · HD Ready

quote:

Peki bu LNB HD ready mi yoksa Full HD mi?
    Bir sormak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dec_chaos -- 29 Aralık 2007; 21:38:28 >

• teşekkürler herkese
  •  HD RECEIVER VE LNB

boyle bırseyde yalanmıdır sence ??

quote:

Evet o arkadaşlar yazar çünkü ticari olarak çekici ve popüler bir terim "HD". Ama 1.0 db gürültü seviyeli dedemden kalma lnb'ler ile bile HD sinyalleri alır. Elbette düşük gürültü seviyesi iyidir ama HD lnb diye birşey literatürde yoktur. Ticari bir saptırmadır..

quote:

Düşük akım çekimi Çalışma frekansı 10,7 – 12,75 01 db ile yüksek sinyal gücü Gürültü seviyesi düşük HD (high definition) yayınlara uyumlu 2 yıl garanti

· 0,1dB
    · Digital + analog
    · HD Ready

quote:

Bir sormak lazım

[simage][/simage][simage][/simage]

• Evet dedim ya onlar yazarlar. Sordun mu ne farkı varmış HD Lnb nin?
    HD yayın alabilmek için elimideki receiverlar değişecek çünkü mpeg4- avc kullanılıyor daha ziyade. Ama aynı zamanda modülasyon 8psk olarak değişiyor bu ise tunerların değişmesi demek. Ama değişmeyen tek şey LNB lerimiz.. Kısacası bu ticari bir taktik.. Verdiğin linkteki Sharp lnb nin üstünde neden yazmıyor acaba Fullhd diye ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dec_chaos -- 30 Aralık 2007; 21:42:43 >
  • Bana hala inanmıyorsan bak diğer forumda tartışıldı daha önce.

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=261948
  • Daha öncede sormuştum ama sizede sorayım reelbox avangard , dreambox 8000 çıkmadı ama hangisi daha iyidir kullandıkları tuner ve özellik olarak yada bu işin kıralı hangisi sizce türkiyede olmayan markalardanda olabilir.
  • Sayın Kabus,
    Ben hiç te iyi olmayan uydu alıcı ve sistemleri hakkındaki bilgim ile bile LNB nin ne 1080p ye nede yayının HD olmasına karışmayacağını biliyorum,
    Peki siz bu ürün ve resimleri koymadan önce bu LNB lerin HD yayınla ilgili ne yaptığını ve neden HD yayına özel LNB olması gerektiğini öğrendiniz mi yoksa laf olsun torba dolsun
    diye mi bunu yazdınız???

quote:

HD RECEIVER VE LNB

quote:

Evet o arkadaşlar yazar çünkü ticari olarak çekici ve popüler bir terim "HD". Ama 1.0 db gürültü seviyeli dedemden kalma lnb'ler ile bile HD sinyalleri alır. Elbette düşük gürültü seviyesi iyidir ama HD lnb diye birşey literatürde yoktur. Ticari bir saptırmadır..

quote:

· 0,1dB
    · Digital + analog
    · HD Ready

quote:

Bir sormak lazım

• Cevap veriyorum şimdi kutu almanın vakti değil...
    2000 de aldığım Kyoto 8550 dapci (ki kendisi Echostar klonu mükemmel bir cihazdır) cebimden 500 doların çıkmasına sebep olmuştu. 6 ay sonra çok daha işlevsel ve uygun fiyatlı ürünler çıktı. Bir süre sonrada yazılım destekli olanlar. Hala o cihaza yazılım çıkmadı kaç yıldır...
    Diyeceğim o ki donanım ne kadar iyi olursa olsun
    1- Fiyatları hiç haketmedikleri kadar yüksek
    2- Attraksiyonlu-Hatadan arınmış-Açık mimarili kutular çok uzakta değil
    Fazla değil 6. ayda sanırım Avrupa Futbol şampiyonası var. HD kutuların satışları artacaktır, bu da fiyatları aşşağıya çeker..

Reelbox avantgard-bluray inanılmaz bir cihaz... Ama 1500 euro gibi bir rakam ve destek konusu önemli.. Aslında sattıkları özel üretim bir linux media center. İlerde en azından Bluray izler, internette kullanırsınız..

Dream8000 daha ortada yok. Bir çıksın çook tartışılır. Çıkarsa da fiyat uçacak reelin altında kalmaz sanırım.
    Kısacası şu ortalık bir durulsun. İlk alanlardan olup hem gönüllü beta tester olup hem de firmaların ar-ge'sini finanse etmeye hiiiç gerek yok..

• Sayın plcmn teşekkürler.
  • yaza kadar ne kadar düşer acaba bunların fiyatı?
  • Evet bu yalan,
    SONY nin 1080p logosunu alıp üzerinde HD ile ilgili hiçbirşey yazmayan sharp LNB nin yanına koymakla HD LNB olmaz buna çocuklar bile güler

quote:

HD RECEIVER VE LNB

quote:

quote:

· 0,1dB
    · Digital + analog
    · HD Ready

quote:

Bir sormak lazım

• HD olayı LNB de fasa fiso yok böle bir şey kandırmaca hepsi yok HD falan.....

Diavolo Universal Single LNB yi Astra da deneyen oldumu
  • Arkadaşalar,

digiturkun hd recevirinı aldım, tavsiiye ederim maçlar çok güzel, ;)
    1- hd kalitesinde 6 yayın var biraz pahalı ama değiyor
    2- hd recever için uyumlu lnb olması lazım sıradan lnb desteklemiyor
    3- kaliteli görüntü içinde hd uyumlu bir lcd olması gerekiyor

Not: diğer yayınlarıda izleyebiliyorsunuz (hd olmayan)
    Bu arada digiturk un reklamını yapıtım. :)

bilgilerinize

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murselkaya -- 20 Nisan 2010; 18:19:44 >
  • HD lnb Diye bir kavram yoktur.Bu sadece satış politikası..:)

HD lnb 10 TL Normal lnb 10 tl yani rakamlarda değişiklik bile yok

sadece birinin kutusunun üstünde oda kendi lnb nin üstünde bile değil kutunun üzerinde Full HD yazıyor
  • LNB antendir arkadaslar radyonuzdaki anten str mono ayırt etmeden size nasıl ulastırıyosa o belli bir frekans aralıgındaki sinyalleri alıcı unitesine tasır burda dikkat edilecek nokta lnb kazancı ve dusuk gurultu oranı Bir ev kullanıcısı olarak bu kadarını billiyorum HD alıcı gordum ama HD Lnb (ANTEN) gormedim..
  • Arkadaşlar ben şuan bilgisayarımdaki dijital tv kartı sayesinde kanalları izleyebiliyorum.Ancak Digiturkteki hd kanalları tarattığımda bulamıyor makinem.Çanaklarda normal next marka lnbler var.Bunun yanında d-smart hd(sinema tvhd 1-2 ve hd en )kanallarını buldum ve izleyebiliyorum.Sanırsam ya w3a uydumun ayarı yapılacak ya da o uydudaki hd kanalları izleyebilmek için hd lnb gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hibo84

Arkadaşlar ben şuan bilgisayarımdaki dijital tv kartı sayesinde kanalları izleyebiliyorum.Ancak Digiturkteki hd kanalları tarattığımda bulamıyor makinem.Çanaklarda normal next marka lnbler var.Bunun yanında d-smart hd(sinema tvhd 1-2 ve hd en )kanallarını buldum ve izleyebiliyorum.Sanırsam ya w3a uydumun ayarı yapılacak ya da o uydudaki hd kanalları izleyebilmek için hd lnb gerekiyor

hd lnb diye bişey yoktur.kanmayın.universal lnb olsun tamam.
  • o zman w3a eutelsat uydumun konumunu biraz daha oynamam gerek çünkü hd kanalları bulamıyorum.(Ama türksattakileri buluyor makine)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.