Şimdi Ara

HD RECEIVER VE LNB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
7.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hd receiver ve lnb alsam normal tv de digital yayınlarda kullanabilirmiyim.TEŞEKKÜRLER

• Hayır.Tv nizin de hd uyumlu olması gerekiyor.
  • Elbette kullanabilirsiniz.
    Aynı zamanda normal CT lerin kullanabileceği çıkışlarıda içeriyor HD alıcılar. Ama CRT tv kulanıyorsanız neden HD receiver alacaksınız ki?
    quote:

Orjinalden alıntı: hdmi 1.3

Hd receiver ve lnb alsam normal tv de digital yayınlarda kullanabilirmiyim.TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

Elbette kullanabilirsiniz.
    Aynı zamanda normal CT lerin kullanabileceği çıkışlarıda içeriyor HD alıcılar. Ama CRT tv kulanıyorsanız neden HD receiver alacaksınız ki?
    quote:

Hd receiver ve lnb alsam normal tv de digital yayınlarda kullanabilirmiyim.TEŞEKKÜRLER
    LVD tv alıcam ama iş yerine uydu taktırmam gerekiyor oyüzden iki kere para ödememek içim evdeki uyduyu iş yerime taktırıp evede HD uydu bağlatmak istiyorum LVD yi alıncaya kadar seyrediliyorsa hazır olmuş olur,nasıl olsa alınacak aradan çıksın

• quote:

Orijinalden alıntı: amuse

LVD tv alıcam ama iş yerine uydu taktırmam gerekiyor oyüzden iki kere para ödememek içim evdeki uyduyu iş yerime taktırıp evede HD uydu bağlatmak istiyorum LVD yi alıncaya kadar seyrediliyorsa hazır olmuş olur,nasıl olsa alınacak aradan çıksın

Alıntıları Göster
    Kesin CRT tv de HD uyduyla digital yayınları seyredebilirim değilmi arkadaşlar

• quote:

Alıntıları Göster
    Ben mi yanlış anladım seni bilmiyorum ama hd reaceverla hd olmayan tv ile hd yayınları izlemekten bahsediyorsan izleyemezsin eger bahsettiğin hd reaceverla normal digital yayınları izlemekse pek tabiki izleyebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodrumlu2 -- 27 Aralık 2007; 14:54:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bodrumlu2

Ben mi yanlış anladım seni bilmiyorum ama hd reaceverla hd olmayan tv ile hd yayınları izlemekten bahsediyorsan izleyemezsin eger bahsettiğin hd reaceverla normal digital yayınları izlemekse pek tabiki izleyebilirsin..

Alıntıları Göster
    hd receiver, hd yayina uyumlu tv ve uyduda gerekli degisiklikler yapilmadan
    ve de HD yayin yapan kanal olmaksizin
    HD yayinlar seyredilemez...

Internet kaynakli HD dosyalarin seyredilmesini, HD DVD/Blue Ray ve PS3 goruntulenmesini ayri tututyorum..
    selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: felmali

hd receiver, hd yayina uyumlu tv ve uyduda gerekli degisiklikler yapilmadan
    ve de HD yayin yapan kanal olmaksizin
    HD yayinlar seyredilemez...

Internet kaynakli HD dosyalarin seyredilmesini, HD DVD/Blue Ray ve PS3 goruntulenmesini ayri tututyorum..
    selamlar

Alıntıları Göster
    HD receiver,HD lnb ile normal (crt) tv de normal digital yayınları (türksat-hotbird-hispa)gibi seyredemezmiyim

• quote:

HD receiver,HD lnb ile normal (crt) tv de normal digital yayınları (türksat-hotbird-hispa)gibi seyredemezmiyim

Alıntıları Göster
    İzlersiniz hocam.
    Ama şu an HD cihazlar biraz pahalı. Eğer bekleme şansınız varsa yaza kadar bekleyin. Avrupa şampiyonasına kadar yeni modeller ve uygun fiyatlar bekliyorum.
    HD receiver konusunda acele etmek bir şey kazandırmayacağı gibi (HD yayın yok kadar az), 6 ay sonraki modelleri ve fiyatları görmek sizi üzebilir..

• quote:

Alıntıları Göster
    HD LNB diye bişey yok dostum kim söylüyor bunları..
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

quote:

Alıntıları Göster
    yenılıklere her zaman acık olmak lazım komutanım :)

HD lnb var tıkla bak yanda :) hıhıhı DİAVOLO SİNGLE 0.1 dB HDTV LNB
    http://www.karabalikelektronik.com/pinfo.asp?pid=233

quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: kabus_34

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Peki bu LNB HD ready mi yoksa Full HD mi?
    Bir sormak lazım

• quote:

Bir sormak lazım

Alıntıları Göster
    Düşük akım çekimi Çalışma frekansı 10,7 – 12,75 01 db ile yüksek sinyal gücü Gürültü seviyesi düşük HD (high definition) yayınlara uyumlu 2 yıl garanti
    MegaSat Diavolo Universal Single LNB 0.1dB

· Input: 10,7 11,7 GHz / 11,7 12,75 GHz
    · L.O.: 9,75 GHz / 10,6GHz
    · Output: 950-1950MHz / 1100 2150 MHz
    · 0,1dB
    · Temp: -40° ~ 60°
    · Gain: 57dB
    · Feed: 40 mm
    · Digital + analog
    · Global Satvision dergisinde 06/2007 ay sayısında test edilmiştir.
    · HD Ready

quote:

Orjinalden alıntı: plcmn

Bir sormak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: kabus_34

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    normal tv de HD yayınları seyredilmez(en azından HD tv gibi)..
    seyrediyorum diyen varsada HD uyumlu tv ile kendi seyrettiği tv nin görüntüsünü karşılaştırsın bakalım o görüntüyü alabilecekmi..
    evlerdeki normal crt tv ler de HD yayın izlense millet enayimi gidip plazmalara lcd lere milyarları saçsın...
    normal tv lerde 525-625 çizgi ve 100.000-120.000 piksel bulunur...
    Hd de ise 1250 çizgi 480.000 piksel vardır...
    1920 ye 1080 çözünürlüğü destekleme imkanına sahiptir...
    kısaca şöyle özetleyeyim...
    örnek verecek olursam nokia N70 telefonunun kamerasıyla sony marka bir video kameranın çekim kalitesi aynı olabilirmi????

• quote:

Orijinalden alıntı: INSURG3NT

normal tv de HD yayınları seyredilmez(en azından HD tv gibi)..
    seyrediyorum diyen varsada HD uyumlu tv ile kendi seyrettiği tv nin görüntüsünü karşılaştırsın bakalım o görüntüyü alabilecekmi..
    evlerdeki normal crt tv ler de HD yayın izlense millet enayimi gidip plazmalara lcd lere milyarları saçsın...
    normal tv lerde 525-625 çizgi ve 100.000-120.000 piksel bulunur...
    Hd de ise 1250 çizgi 480.000 piksel vardır...
    1920 ye 1080 çözünürlüğü destekleme imkanına sahiptir...
    kısaca şöyle özetleyeyim...
    örnek verecek olursam nokia N70 telefonunun kamerasıyla sony marka bir video kameranın çekim kalitesi aynı olabilirmi????

Alıntıları Göster
    Kim seyredilir demişki zaten...
    Hem kim normal tv ile hd yayın izlenirmi diye sordu kibunları yazdınız?

• quote:

Kim seyredilir demişki zaten...
    Hem kim normal tv ile hd yayın izlenirmi diye sordu kibunları yazdınız?

Alıntıları Göster
    hd receiverı ve hd lnb yi sandıkta dursun diye almak istediklerini sanmıyorum yukardaki mesajları atan arkadaşların....
  • quote:

Alıntıları Göster
    Soruyu ve cevapları daha dikkatli okursanız sandığamı koyacak, çeyizinemi saklayacak anlamanız daha kolay olurdu?

quote:

• quote:

Alıntıları Göster
    Buraya dikkat edin sayın T.HAWK
    Normal diyor arkadaş, yani standart definition mpeg2/4 yayınları soruyor...
    Bizde izlersin uyumludur yazmışız. Buyrun daha yazacaklarınız varsa yazın...

quote:

• quote:

Buraya dikkat edin sayın T.HAWK
    Normal diyor arkadaş, yani standart definition mpeg2/4 yayınları soruyor...
    Bizde izlersin uyumludur yazmışız. Buyrun daha yazacaklarınız varsa yazın...

quote:

Alıntıları Göster
    Yardımın için teşekkürler plcmn , Sayın T.HAWK normal CRT tv de HD yayın kesinlikle seyredilemez , bence soruyu birkez daha dikkatlice okursan iyi olur , belki ben enayiyimdir , belkide akıllılar 800x600 panel almaya gitmiştir , yinede teşekkürler.

• quote:

Alıntıları Göster
    kesinlikle izlersin
    quote:

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.