Şimdi Ara

HD VİDEO ÇEKEN EN İYİ FOTO MAKİNE PANASONİC LX-5 DİYEBİLİRMİYİZ?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fx700'deki lensi lx-5'te kullansalarmis ya
  • şimdi hem iyi fotoğraf çeksin, hem de arşivlik güzel video çeksin istersek hangisini alacağız?
  • benim gorusum: gunluk es-dost videolarini 1, hadi 2 kere izliyorum en fazla. bence video kalitesine cok takilmamak gerek.
    bu isi ciddi yapiyorsaniz zaten kompakt ile isiniz olmaz
  • Orijinalden alıntı: Hirotaro

Orijinalden alıntı: deaxter

Sony Cyber-shot DSC-HX5 Sensor size 1/2.4 " Pixel density 37 MP/cm²

Sony Cyber-shot DSC-WX5 Sensor size 1/2.3 " (6.16 x 4.62 mm, 0.28 cm²) Pixel density 43 MP/cm²

Panasonic Lumix DMC-FX700 Sensor size 1/2.33 " (6.13 x 4.60 mm, 0.28 cm²) Pixel density 50 MP/cm²

Panasonic Lumix DMC-LX5 Sensor size 1/1.63 "Pixel density 24 MP/cm²

FARK ORTADA BUNLARIN HİÇBİRİ LX-5 LE YARIŞAMAZ ;-)

benim yazdığım NE ? lütfen bir oku. özellikle koyuya aldım ve punto büyüklüğünde 2 ye kullandım.Ben SADECE VIDEO AÇISINDAN DEĞERLENDİRMEYE ALDIM.

Foto çekme konusunda almadım ,Zaten FOTODA bu 3 makina birleşse bi LX-3/5 etmez.

Orijinalden alıntı: Rubruquis

Hirotaro, soru 'en iyi HD video çeken kompakt hangisi' değil 'hd video çeken en iyi kompakt hangisi'.

Orijinalden alıntı: Rubruquis

Hirotaro, soru 'en iyi HD video çeken kompakt hangisi' değil 'hd video çeken en iyi kompakt hangisi'.

BU İKİ ARKADAŞINDA ANLADIĞI GİBİ HİROTAROCUM BEN TOPLAMDAN BAHSETMİŞDİM HATTA FOTO KALİTESİ 1.SIRADA OLUP BUNULA BERABER EN İYİ HD VİDEO ÇEKEN MAKİNAYI BİLMEK İSTEMİŞDİM SORUDANDA ANLAŞILDIĞI ÜZERE HD VİDEO ÇEKEN EN İYİ FOTO MAKİNE PANASONİC LX-5 DİYEBİLİRMİYİZ?? :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

arkadas "toplamda en iyi" demek istemis herhalde

YANLIŞ ALINTI YAPMIŞIM 2.Cİ ARKADAŞDA BU :-)
  • HDD Video kalitesi için Sony özellikle W serisini kesinlikle önermiyorum. Tabii burada bahsedilen Sony Cyber-shot DSC-WX5 benim aldığım WX1 serisinden sonra çıktığından bilemem, ama WX1 bu sene Chip dergisi tarafından sınıfında en iyi makine olarak tam puan aldı, varın sonucunu siz düşünün.

Burada tartışılan HD video çekimi olunca benim özellikle bu amaç için aldığım makinem Sony Cyber-shot DSC-WX1 HDD video çekimi bakımından vasat altı.

Nedenlerine gelince, birincisi çekim yaparken arka tarafında rahatsız edici bi cızırtı yapıyor ve bu kayıda olabildiğince giriyor.

İkincisi çekim yaparken odaklama sorunu yapıyor ve sabit bi yerde tuttuğunuz makinenizin çektiği görüntünün yarısının bulanık olduğunu görüp dehşete kapılıyorsunuz. HDD video bakımından W serisi tamamen vasat. Kimseye önermiyorum hatta elimden çıkarmak için fırsat arıyorum, ama fotoğraf kalitesi mükemmel umarım WX5'de inşallah böyle bi durum yoktur da ben de makinemi elden çıkarır onu alırım...

• samimi yorumların için teşekürler Luciferman
  • kaydedilen çerçeve ne kadar büyük ise ayrıntıda o oranda göze çarpıyor 30 fps düşük çerçeve boyutları için yeterli gözüksede full hd çözünürlüğüne sahip bir görüntüde ayrıntıyı veremeyebilir çekim esnasındaki küçük sallantılar görüntüde bulanıklık yaratabilir.bundan sonra en az 60 fps görüntü kaydı standart olacaktır diye düşünüyorum... hatta şu anda yeryüzünde üretilmiş en profesyonel hd kameralarla f1 yarışı çekimi denenmiş istenilen sonuç alınamadığı için vazgeçilmiş, bir de benim gördüğüm yeni nesil lcd tvlerde izlediğimiz demo görüntüler ağır çekim modunda çekilmiş gibi cool bir havaları var ,şöyle hızlı görüntüleri bir görsek bakalım hd nedir ne değildir ?
  • aynen katılıorum uranus özellikle sonyde olan şu full hd çeken makinla 1920-1080 çözünürlülük 30 fps yani çerçevenin büyümesi veya pixellerin fazlalaşması daha fazla ayrıntı daha güçlü işlemci v.s. isticektir bence bu konuda panasonic fuji canon iyi yapmışlar çözünürlüklerini düşük tutmuşlar önce az çözünürlülkte full başarıyı yakala sora full hd geç BU 250 TL YE 12 MP FOTO MAKİNASI ALABİLMEK GİBİ BİŞEY hepsi reklam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

benim gorusum: gunluk es-dost videolarini 1, hadi 2 kere izliyorum en fazla. bence video kalitesine cok takilmamak gerek.
    bu isi ciddi yapiyorsaniz zaten kompakt ile isiniz olmaz

iyi bi kompakt bence her türlü lazım
    mesela lx3 ümün yanına 70-300 lensli dslr her işimi görüyor.
    makro ve portreleri ayrıca videoları lx3 le çekiyorum.bence üçayak la kullanıldığında gayette kaliteli sonuç veriyor.en azından 50 mm bi lens ihtiyacı duymadım şu ana kadar.
    mutlaka fark var ama bence çokta büyük bi fark değil
  • arkadaşlar lx-5 ayarında kompakt varmı?
  • quote:

PİYASADAKİ HD VİDEO ÇEKEBİLEN EN KALİTELİ KOMPAKT FOTO MAKİNASI LX-5DİR ARAŞTARMALARIM BU YÖNDE

Madem araştırmışsın, "PİYASADAKİ HD VİDEO ÇEKEBİLEN EN KALİTELİ KOMPAKT FOTO MAKİNASININ LX-5" olduğuna inanıyorsun, eminsin; o zaman bu topici neden açtın? Bu konuda çoğunluk mu yaratmaya çalışıyorsun? Yukarıdaki yorumun ile topic başlığın çelişiyor!..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atikus

quote:

PİYASADAKİ HD VİDEO ÇEKEBİLEN EN KALİTELİ KOMPAKT FOTO MAKİNASI LX-5DİR ARAŞTARMALARIM BU YÖNDE

Madem araştırmışsın, "PİYASADAKİ HD VİDEO ÇEKEBİLEN EN KALİTELİ KOMPAKT FOTO MAKİNASININ LX-5" olduğuna inanıyorsun, eminsin; o zaman bu topici neden açtın? Bu konuda çoğunluk mu yaratmaya çalışıyorsun? Yukarıdaki yorumun ile topic başlığın çelişiyor!..

hemen açıkliyim ben kendi araştırmamı kendi çapımda yaptım ve böyle bir kanıya vardım ama foto makinası knousunda çok yeniyim benden daha bilgili arkadaşlar var forumda onların düşüncelerini merak ettiğim için açdım topiği belki bilmediğim markaların bilmediğim cihazları vardır bunları öğrenebilme için burdayım başka bir amamcım yok dediğim gibi araştırmam kendi çapımdadır teşekürler :-)

• bence g12 yarışır lx5 ile. lx5 daha küçük ele gelir kolay tasınabılır. ama g12 ıyı foto ceken ve hd video çekebilen bir makine. bende g12 ile lx 5 arasında kaldım ama bence g12 (foto için)

ama lx5 alanada saygım var. zaten fiyarları yaklasık aynı.
  • Şu an için nedense ccd sensörlü cihazlarda full hd video özelliği görülmüyor. Full hd video için genellikle cmos sensör kullanılıyor fakat bu sensör tipi de
    küçük boyutlarda kullanıldığında fotoğraflardaki keskinliği ccd sensöre göre çok daha az. En iyi hd video çeken kompakt cihaz lx3/lx5 diyemeyeceğim çünkü
    şu anda 1920x1080 + avchd kayıt yapabilen kompaktlar var.(HX5V, IXUS 1000) Ama iyi fotoğraf kalitesine sahip + hd video çekebilen bir kompakt derseniz o zaman
    lx3 ve lx5 modelleri kulvarında en iyisidir.
  • bence;

canon'un hiç bir kompact makinesi panasonic'in makinelerine yetişemez.
    hatta g12 bile LX5'e yetişemez.

ama sizce bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azelea

bence;

canon'un hiç bir kompact makinesi panasonic'in makinelerine yetişemez.
    hatta g12 bile LX5'e yetişemez.

ama sizce bilemiyorum.

• 60 fps olmasına rağmen scene çekim modlarına high speed video çekim özelliği koymamışlar.
    tüm basit alt model panasoniclere eklemişler.

büyük ihtimalle yeni çıkacak yazılıma eklerler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.