Şimdi Ara

HDD Data Kurtarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar;

Kendime ait Samsung 80 GB IDE HDD makina reset attıktan sonra kafa vurmaya ve çalışmamaya başladı.

Uzun süre üzerinde çalıştıktan HDD secondery slave olarak makinaya göstermeyi başardım ancak windowsun hiçbir işletim sisteminde HDD görmeyi başaradım. İçerindeki bir takım önemli dataların yedeğini alabilmem için en azından bir sefer açıp okuyabilmem gerekiyor. Konu ile ilgili yardımlarınız şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samas -- 22 Ocak 2007; 13:56:23 >

• Başka bir bilgisayar pirmary_slave olarak takın(hdd nin üzerinde jumper ayarlamaları şekil olarak size yol gösterecektir.) Bu şekil taktıktan sonra diğer bilgisayarda ki işletim sistemi hdd yi otomatik olarak algılayacaktır. (F,G ... gibi harflerle). Buradan kendi hdd nin içeriği görebilirsin.
  • Söylediğiniz seçeneği 3 ayrı confg. sahip 3 ayrı makinada ve kendi makinamda yeni taktığım HDD yardımı ile denedim fakat çözüm vermedi.
  • taktığınızda neler oluyor?, görüyormu, veya hdd herhangi bir kıpırdamalar var mI? ayrıntısını versen daha iyi olacak
  • HDD sisteme bağladığımda setup ve driver kısmında sistem görüyor yaklaşık 2-3 dk açılış ekranın bekledikten sonra winxp açılıyor sistem yöneticisindeki disk yönetiminde sorunlu disk görünmüyor.
    tabi bu arada diskin kafası açılış sırasında vurmaya devam diyor fakat xp açıldıktan sonra okuyamadığı için diskteki hareket sona eriyor.
  • HDD de ki sorun büyük gibi gözüküyo, Normalde Hdd nin çalışmaya ilk başlamasıyla disketin yüzeyinden kalkar ve partitionları okur, sizi HDD de ki senaryo ise bilgisayrı kapattıktan sonra HDD nin motoru durduğundan sert bi şekilde disketinize çarpmıştır ve Sabitdiskinizde ufak partiküller oluşmuştur. En ufak tozdan dahi Sabit disk etkilenir, verileri okuyamaz.

Bu durumda veri kurtarma programı işe yarayacağını sanmıyorum. Sabit diketinizin temizlenmesi gerekmektedir. Fiziksel temizlik.Eğer hayati yedeklerim var diyosanız bu işi yapan firmalar vardır.
  • Selamlar kardeşim,

Anlattıklarınıza bakılırsa , Hard diskiniz BAD sector belirtleri gösteriyor. Acilen test etmeniz gerekebilir.

CD veya floppy ile boot etmeyi denediniz mi? Buradan chkdsk veya scandisk çalıştırabilir ve HDD hatalarını taratabilirsiniz.
  • Evet Bu tür firmalar mevcut ist. ve izmir de araştırma yaptım.

ilk maliyetlerinin yüksek olmasının yanı sıra 5 aylık disk garanti dışı kalıyor. Bunları bir yana bu yolla dataları kurtulan birkaç kişi ile kontak kurdum onlardan alıdığım bilgiler pek içi açıcı değillerdi dataların hatalı kurtarılmasının yanı sıra bir takım çok özel bilgilerin başkaları tarafından elde edildiği olumsuz referanslar edindim.
  • hayır denemedim ama akşam eve gider gitmez deneyeceğim sonucu tekrar bildiririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.