Şimdi Ara

Her yıl mutlaka kadın yazar çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
3
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce bu sene kim çıkar? Bence Sevgi Soysal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle saçma cinsiyetçi bi sınıflandırma yapmasan daha iyi olurdu. Nasıl ki Nazımlar Edipler varsa. Halideler Behiceler de var edebiyatımızda. Neden çıkmasın?
    Konuy gelecek olursak Füruzan ve Adalet Ağaoğlunun birinden roman özeti bekliyorum soru içinde de Latife Tekin bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cahide Uçuk
    Emine Işınsu
    Mükerrem Kamil Su
    bunları da not düşelim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu bayanların eserlerini de yazsanız bilgilensek emine ışınsu falan cıkabilecekleri,onemli ozelliklerini falan mesela nazlı eray fantastik romanvcı gibisinden

• quote:

Orijinalden alıntı: katreimey

Sizce bu sene kim çıkar? Bence Sevgi Soysal

Kadın yazarlar, modernizmi esas alan eserlerde daha fazla. Her yıl mutlaka modernizmden soru geliyor. Füruzan uzun zamandır çıkmadi, ben Füruzan çıkacakmış gibi hissediyorum. Tabii yine de bilemeyiz. Adalet Ağaoğlu'da eseri olsun, kendisi olsun çıkabiliyor. (En azindan şıklarda yer alıyor) Geçen yıl Sevinç Çokum'u sordukları soru tipinde gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagmurolsaymis

Arkadaslar bu bayanların eserlerini de yazsanız bilgilensek emine ışınsu falan cıkabilecekleri,onemli ozelliklerini falan mesela nazlı eray fantastik romanvcı gibisinden

Emine Isinsu bir yürek satıldı romanı önemli sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: yagmurolsaymis

Arkadaslar bu bayanların eserlerini de yazsanız bilgilensek emine ışınsu falan cıkabilecekleri,onemli ozelliklerini falan mesela nazlı eray fantastik romanvcı gibisinden

Ayrıca Emine Işınsu, milliyetçiliğe yakın bir yazar olması gerekiyor. Halide Nusret Zorlutuna'nın kızıdır.

Cahide Uçuk (Cahit Uçuk) Siyah Dantelli Şemsiye, Küçük Ev, Kanlı Düğün. Ayrıca çocuk kitapları yazmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elfriede -- 18 Haziran 2014; 18:10:18 >
  • Tesekkurler baska isimler varsa kadın koselerde kalmıs onemli eserleriyle yazarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Fidel Castro

Böyle saçma cinsiyetçi bi sınıflandırma yapmasan daha iyi olurdu. Nasıl ki Nazımlar Edipler varsa. Halideler Behiceler de var edebiyatımızda. Neden çıkmasın?
    Konuy gelecek olursak Füruzan ve Adalet Ağaoğlunun birinden roman özeti bekliyorum soru içinde de Latife Tekin bekliyorum

Ne ilgisi var şimdi cinsiyetçilikle ben çıkmasın mı dedim?
    Bence artık Adalet Ağaoğlu, Fürüzan gibi bilindik isimler değil de daha geri planda kalmış kişiler çıkıyor. Dikkat etmek lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Böyle saçma cinsiyetçi bi sınıflandırma yapmasan daha iyi olurdu. Nasıl ki Nazımlar Edipler varsa. Halideler Behiceler de var edebiyatımızda. Neden çıkmasın?

Bence artık Adalet Ağaoğlu, Fürüzan gibi bilindik isimler değil de daha geri planda kalmış kişiler çıkıyor. Dikkat etmek lazım

Geçen sene latife ile ilgili soru sormuşlar.
    Benim kitapda latife diye biri bile yok arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

quote:

quote:

Geçen sene latife ile ilgili soru sormuşlar.
    Benim kitapda latife diye biri bile yok arkadaş

2012'de nazlı eray şok yaşatmıştı herkese

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.