Şimdi Ara

HGS Yazılım Ekibinde Çalışıyorum Soruları Alayım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
2.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam bu iki mesafe arası hiz olcumu ceza yaziyorlar. otobandan a noktasi b noktasi arasi hiz mesafe filan. bir bilginiz var mi ? bugu yok mudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • straptezlo S kullanıcısına yanıt
    Durup dururken kendimi tatmin etmek için böyle konu açacak değilim. Liseli de değilim. Ayrıca düşünsem düşünsem HGS yazılım ekibinde çalışıyorum değil başka bir şey söylerdim herhalde.

Verdiğim bilgilerin spesifik olmaması ne hakkında onu da anlamadım. Yazdığımız kodları atmamı mı bekliyorsun? Üzerine konuştuğumuz HGS üzerinden anlık ne kadar büyük paralar döndüğünü hayal bile edemezsin belki. Bunu akıl edebiliyorsan bilgi sızdırmanın 200 bin dolara kadar varan ceza miktarları sözleşmelerimizde var.

Yine de cevaplayabileceğim spesifiklikte sorularınız olursa cevaplayabilirim. İsterseniz inanamıyorsanız da özelden kartvizitimi size iletebilirim. Başka nasıl kanıtlayacağımı bilemedim.
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    Aracın algılanması, etiket okunması, fotoğraf çekilmesi vs. gibi işlerin yapılıp bunların eşleştirmesinin yapıldığı yazılımda geliştirmeler yapıyorum yani direkt olarak bir kısmına çok odaklı değilim ama kamera modülü üzerinde çalışmalarım çok daha fazla. Tabi ki farklı bir sürü çalışan yazılımımız da var bu arada bunların yanında. Ayrıca yazılımlarımızın genel bakım işlemleriyle de ilgileniyorum. Yani çalışan sistemde hatalarla karşılaşıldığı zaman çözümü vs.
  • elonardo kullanıcısına yanıt
    Bizim şirketimiz 2.5-3 sene önce kuruldu. Bundan önce HGS ürününün elinde bulunduğu şirket tamamen hazır yazılımlar kullanmış. Bu yüzden bazı eski küçük gişelerde bu eski yazılımlar çalışmakta. Ancak şu anda çoğu lokasyonda çalışan yazılımlarımız tamamen bizim tarafımızdan geliştirildi, içerisinde hiçbir yabancı yazılım bulunmamakta. Özellikle SGS dediğimiz (Serbest Geçiş Gişeleri) bizim en önemsediğimiz ürünümüz. Bu gişelere örnek Çamlıca, köprüleri örnek gösterebiliriz. Bu gişelerde şeritler için ayrı ayrı gişeler bulunmadığı için trafikte bir sıkıntıya neden olmuyor. Tabi ki bizim gate dediğimiz şerit şerit gişelerin bulunduğu yerlerdeki yazılımlarımızı da gayet önemsiyoruz ancak SGS tamamen bize ait bir ürün olduğu için kendisi göz bebeğimizdir.

Evet hgs etiketleri pasif etiketler. Yani UHF RFID çip kullanıyoruz. Yazılımlarımızda herhangi hazır veya yabancı bir kütüphane de kullanmıyoruz.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Valla bu pek bugı olacak bir durum değil. Aslında biz bu hız bilgilerini paylaşıyoruz ancak KGM henüz bir ceza yaptırımı uygulamıyor diye biliyordum ben.
  • Hız koridorlarıyla alakalı mısınız?

Onların çalışma saatleri olduğu doğru mu?

• Neden etiket aynı boyda olmasına rağmen motosikletimde sürekli okumuyor?
  • Cama yapışmayıp yere düşen hgsleri ne yapıyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

Cama yapışmayıp yere düşen hgsleri ne yapıyorsunuz?
    Konunun içine etmiş, artık çıkabiliriz konudan.
  • Kameralar ve etiket okuyucular maksimum kaç km hızda okuma yapabiliyor ?
    Yeni yapılan köprülerde ki okuma sistemi ve diğer eski sistemlerdeki farkı nedir ?
    Hava sartlarından etkilendiğinde aşırı kar yağışı durumu mesela etiket takılı değilse ücret tahsili nasıl yapılıyor ?

• Alioreh kullanıcısına yanıt
    Hayır, hız koridorlarıyla herhangi bir alakamız yok.
  • cthax kullanıcısına yanıt
    Etiketinizde herhangi bir aşınma yoksa, bulunduğu konumda da bir problem yoksa nadir durumlar dışında okumada bir sıkıntıyla karşılaşmıyoruz (etiket başına nadir durumlar). Okumadığı görüşüne nerden vardınız acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suddenly30 -- 28 Ocak 2019; 11:51:21 >
  • qwerty18 Q kullanıcısına yanıt
    Sistemimiz saatte 250 km ile giden bir aracı bile algılayıp, etiketini okuyup fotoğrafını çekebilecek şekilde çalışıyor. Yeni yapılan yollarla mevcut yollar arasında herhangi bir sistem farkı yok, sistemler otoyol sahibi şirketlerinin istek farklarını saymadığımız takdirde aynı şekilde çalışıyor. Tabi buna 2-3 sene önceye kadarki çalışan yazılımın bulunduğu bazı eski gişeleri katmıyorum.

Bir araçta daima bulunması gereken şey plakadır. Etiketler de plakalara kayıtlı olduğu için araçta etiket olmadığı takdirde aracın plakasından hangi etikete ait olduğunu bildiğimiz için o hesaptan ücret tahsilatını yapıyoruz. Olumsuz hava şartları da aracın plakasını algılamamızda bize çok sıkıntı yaşatmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suddenly30

Sistemimiz saatte 250 km ile giden bir aracı bile algılayıp, etiketini okuyup fotoğrafını çekebilecek şekilde çalışıyor. Yeni yapılan yollarla mevcut yollar arasında herhangi bir sistem farkı yok, sistemler otoyol sahibi şirketlerinin istek farklarını saymadığımız takdirde aynı şekilde çalışıyor. Tabi buna 2-3 sene önceye kadarki çalışan yazılımın bulunduğu bazı eski gişeleri katmıyorum.

Bir araçta daima bulunması gereken şey plakadır. Etiketler de plakalara kayıtlı olduğu için araçta etiket olmadığı takdirde aracın plakasından hangi etikete ait olduğunu bildiğimiz için o hesaptan ücret tahsilatını yapıyoruz. Olumsuz hava şartları da aracın plakasını algılamamızda bize çok sıkıntı yaşatmıyor.
    Böyle bir haber var doğru mu? Bahsi geçen şirket sizin şirket mi?

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/konkordato-hgsye-sicradi-3718553/

• Görüntü işlemede hangi kütüphaneleri kullanıyorsunuz?
    Olumsuz bir durumda sisten dolayı plaka okuyamama veya sensörlerden gelen verilerilerin okunmaması gibi durumlarla karşılaştınız mı?
  • suddenly30 kullanıcısına yanıt
    hocam 250 ile algılayabilecek sistemler var demişsin ancak ben 30 ile geçtiğimde bile okumuyor ve kırmızı yanıyor ardına da kaçak geçiş yazısı yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.