Şimdi Ara

hitachi buzdolabı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
23.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Daha sonra memnuniyetinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsınız inşallah. İyi günler.
  • İmkan meselesi,3590 TL vermiş arkadaş ve 4 kapılı.Allah herkese bolluk versin.1500 TL ayırabilenler ancak hayal eder.
    Hocam içine ürün doldurabilme konusunda iyimi Sharp gibi onu merak ettim,ben Amana aldım 3200 dolara,ama inan ürün alabilme açısından 10 üzerinden 4 alır en fazla,kaldıki benim dolap baya büyük,dışardan bakınca dünyayı alır sanırsın.Bazı dolaplar çok büyük görünüyor ama iç dizaynı yüzünden ürün sığdırabilmekte hayal kırıklığı yaşanabiliyor.
  • AŞAĞIDA KONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VERMEYE (kendi görüşlerimi de katarak) ÇALIŞTIM. EKSTRA BİLGİ İSTENİRSE YİNE YARDIMCI OLURUM.

Mutfakta ankastre ürünler “siyah cam” olduğu için uyumlu olması bakımından buzdolabının da siyah cam ya da cam görünümlü olması istenildi. Seçenek çok yoktu. Bosch/Siemens KGN57S50NE SİYAH NOFROST A+SINIFI CAM KAPLAMALI (liste fiyatı 2.900 TL) ve Arçelik 5088 A+++ Siyah Orbital (liste fiyatı 3.430 TL) modelleri vardı.
    Bosch ve Siemens kapasite olarak yetersizdi. Arçelik ise bildiğimiz Arçelik!!! Üretimde en küçük estetik emaresi dahi yoktu. Malzeme kalitesini ise diğerleriyle karşılaştırmak inanın diğer markalara (Bosch, Siemens, LG, Electrolux) büyük haksızlık olur.

Siyah renkte aradığımızı bulamayınca “inox”a yöneldik. Tüm markaların benzer ürünlerini hem mağazalarda hem de internette çok detaylı şekilde inceledim. Kullanma kılavuzlarını indirip okudum ve karşılaştırdım. Fiyatlar özelliklere göre değişiklik gösterse de belli bir tutarlılık gösteriyordu. Tamamı birbirine benziyordu. Özellikler aynı, markalar farklı idi.

Son girdiğim mağazada HITACHI ile karşılaştım. Piyasaya gireli birkaç hafta olduğu söylendi. Dört kapılı, siyah kaplamalı ve geniş iç hacimli. Ayrıca hiç görmediğim özellikleri de vardı (özellikleri yukarıda yazıldı).

http://www.bosch-home.com/tr/KGN57S50NE.html?source=search
    http://www.arcelik.com.tr/ankastre-inoks-buzdolaplari-5088-A----Buzdolabi.html

http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/buzdolapları/buzdolapları/solo/xxl-soğutucular/KDN70A40NE.html?source=browse
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=41712
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/buzdolabi/LG-GR-M712YSA.jsp

............................................Bosch/Siemens........Arçelik..........Hitachi

Yükseklik (cm).............................185...................193 ...............180
    Genişlik (cm).................................70.....................70.................84
    Derinlik (cm).................................72.....................76 .................72
    Dondurucu (net-litre)......................70...................106...............160
    Soğutucu (net-litre).......................373...................409...............390

SONUÇ OLARAK:
    Bu markanın 2009 yılında ülkemize giriş yaptığı ancak çok kısa bir süre kaldığını, bu sürede buzdolabı alanların çok memnun olduklarını netten öğrendim. Servisin Ankara ve İstanbul Merkezi ile yaptığım görüşmelerde olumlu izlenim edindim. Ayrıca, yeni kavramları internetten araştırdım. Tüm bu saydıklarımdan sonra biz tercihimizi HITACHI R-W660ERU9 modelinden yana kullandık ve ürünü 3.250 TL’ye aldık. 30.09.2011 günü istediğimiz saatte ürün geldi ve yerine kuruldu. Servis çalışanlarının ürün hakkındaki bilgisi beni mutlu etti. Ayrıca sevis "VIP". Yani 7/24 hizmet veriyorlar. Tatil günleri ve akşamları da dahil.

GENEL ÖZELLİKLER:
    Dondurucu ve soğutucunun altlı üstlü olması ve kapılar açıldığında bölmelerin arasında bir engel olmaması kullanım alanını çok rahatlatıyor (3. resim). Dolayısıyla bazı ürünlerde olduğu gibi geniş ama kullanışsız bir alan yok. Hem dondurucu hem de soğutucunun kapılarında çok fazla bölme var ve oldukça verimli yerleştirilmiş. Dondurucu soğukluk ayar düğmesi diğer modellerde olduğu gibi dondurucunun arkasında değil, soğutucu ayar düğmesi ile birlikte konumlandırılmış. Böylece dondurucu tam dolu olsa bile ayarı çok rahatlıkla değiştirilebiliyor. Ayar düğmesi beş seviyeye ayrılmış ama birinci seviye yeterli olacak. Su alma ünitesindeki aydınlatma su alma sırasında yanıyor. Sebzelik 44 litreve nem ayarı mevcut. Ayrıca bir ayıraç ile içerisini ikiye ayırabiliyorsunuz. Kapı fazla açık kaldığında sinyal veriyor ve açık kalma süresine bağlı olarak bu sinyal değişiyor. Motor sesi ise fısıltı seviyesinde. Kesinlikle rahatsız edici değil ve 2-3 m ileriden duyamıyorsunuz.

AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALAR BENİM TERCÜMELERİMDİR. OLASI HATALARDAN DOLAYI ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİM.

MINUS – ZERO: MINUS – ZERO soğutma, en son Hybrid teknolojinin buzdolabına uygulanması ile elde ediliyor. Buzdolabının arka tarafında buz soğukluğunda bir alüminyum panel bulunuyor ve bu panel Hitachi’nin geliştirdiği çoklu akım sistemi ile birleşerek her yerde soğuk hava akımı sağlıyor. Böylece dolabın içerisinde bir buz kalıbı varmış gibi her yerde eşit soğutma sağlanıyor. Böylece dolap içerisindeki ısı değişiklikleri çok az oluyor ve yiyecekler daha uzun süre tazeliklerini koruyor. Bu sistem direkt soğutma ve fanlı soğutmaya göre daha verimli oluyor.

ÜÇLÜ TEMİZLİK SİSTEMİ: Nano–Titanyum ve Negatif –İyonların Geliştirilmiş Çoklu Akım Sistemi ile birlikte çalışarak istenmeyen bakteri, koku vb yok eder.

NANO TİTANYUM: Hitachi Nano Tiyanyumu buzdolabı teknolojisine uygulayan ilk firmadır. Nano Titanyumlu filtreler mantar ve bakterileri sıkıca tutar. Bakteri ve kokuları etkili şekilde engeller, gıdaları temiz soğuk hava ile korur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 6 Ekim 2011; 11:54:39 >

• hakikaten çok şık ve güzel. Alan arkadaşlar güle güle kullansın. Yerim musait olsaydı electrolux enb52810x yerine bunu alırdım heralde. Gerçi bn aldıgumda hitachi falan yoktu bir yerde ama. Çok begendim bu dolabı.
    Hayırlı olsun.
  • Kullanmaya başlayalı 6 gün oldu. Sonuç harika!

Yukarıda da belirttiğim gibi ses sorunu yok.

Soğutucu ayarı 1–5 arasında. Servis 2,5 tavsiye etti. Fazla geldi ve 2 yaptım. O da fazla geldi ve 1,5 olarak ayarladım. Şimdilik hiç sorun yok. Önceki ayarlarda çok soğuk olduğu için meyveleri direkt yiyemiyorduk.

Sebilden aldığımız suyu ise mutlaka ılıştırıp öyle içebiliyoruz.

Chiller bölmesi üstte ve birbirinden bağımsız iki parça halinde. Ben sağdaki bölmeyi ön kapağı ile birlikte çıkarttım. Oraya yüksek tencere vb rahatlıkla sığıyor artık. Teknik servis ile görüştüm ve bunun sorun olmayacağını söyledi. Diğer bölmede ise tüm kahvaltılık malzeme sorunsuzca saklanıyor. Bazı markalarda olduğu gibi donma vb sorun yaşanmıyor.

Kapı iki parça olarak açıldığı için açıkken geçişleri engellemiyor. Ayrıca ara sıra tek kapının açılması yeterli oluyor ve böyle durumlarda ise dışarı daha az soğuk hava çıktığını ve dolayısıyla sonrasında daha az enerjiye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum (bu bir kaynakta yazmıyor ve kendi düşüncem).

Dondurucu ayarını cesaret edip değiştiremedim ve 2,5 olarak sabitlendi.

• Bu tür Amerika ve Japonyadan ithal buzdolapları ve soğutucuların soğutma derecesi ülkemize göre çok soğuktur,en düşük derecesi bile çok soğuk gelir ülkemizdeki tüketiciye diye duymuştum ben de merak ediyordum sizin soğutma düşüncenizi.Tamam iyi soğutuyor,ses seda yok ama en düşük ayarda çok mu soğuk oluyor ürünler.Ben de 3200 Dolarlık büyük bir Amana var,en düşük ayarı 1,ama kışın çok zorlanıyorum,hem yemekler hem meyvalar hem diğer sebzeler falan çok soğuk.El değmiyor,sordum,amerika da bu böyle dedi uzmanı işin içine japonyayı da katmıştı.Yalnız bendeki Amana çok sesli olmasa da Sharp gibi çok sessiz değil,uzmanını çağırdım özel olarak,ses kontrol desibel cihazıyla ölçtü,kullanım klavuzundaki rakamdan 1 derece yüksek çıktı,o da dedi ana cadde üzerinde otuyorsun araba çok geçiyor onu da ekliyor cihaz dedi,senin ses çok iyi,fazla değil,ayrıca dolap büyük,motor büyük gibi şeyler söyledi.Nerdeyse 10 dakika çalışıyor,duruyor 10 dakika sonra tekrar çalışıyor,halbuki çok nadir açıyorum kapısını.Keşke orjinal bir Sharp bulsaydım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkumadanAlma -- 8 Ekim 2011; 2:14:38 >

• Soğuk seviyesi şu an istediğimiz gibi ya da olması gerektiği gibi diyebilirim. Çalışma şekli, ise çok kısa çalışıyor ve kısa bir ara veriyor, tekrar başlıyor ve böyle devam ediyor. Başka bir markanın yorumlarında okumuştum. Daha az enerji harcaması içinmiş. Yani “A” ve üzeri enerji seviyelerindeki dolaplar hep aynı galiba.

Bir de içerideki soğuk seviyesi çok değişmediği için gıdalar daha uzun dayanıyor. Çünkü +/- ne kadar çok değişirse gıdalar o derece çabuk bozuluyormuş.

SHARP konusuna gelince. İlk baktığım marka oldu. Ne yazık ki Ankara'da hiç yok. Sadece İstanbul'da satılıyor. Oradan getirtebilirdim, ancak yetkili servis de sadece İstanbul'da mevcut. Bu yüzden olmadı.
  • hhosafci H kullanıcısına yanıt
    selamlar dolabinızdan memnunmusunuz şuanda yeni yıl kampanyası mevcut onerılerınızı alabılır mıyım ?
    http://www.tamsaatinde.com/index.php?do=catalog/product&pid=2164397
  • alp39 A kullanıcısına yanıt
    2014 le beraber urun cesıdı yukseltılecek ve Türkiye pazarına gorenje ıle bırlıkte alt ust edecegı ınsanların gercekten teknolojıyı dıger avrupa, asya ve amerıka ıle aynı sevıyede kullanabılecegı bılgısını vermek ıstedım bu sekılde ınsallah ınsanlarımız arcelık vestel samsung vb gıbı markaların gercekten bızı soydugunu anlarlar
  • herkese iyi günler

benim önemli bir sorum vardı.
    Bu HITACHI-R-W660ERU9 ve HITACHI-R-W660ERU3 olarak iki ayrı modeli var.
    Bunlardan sonu 9 lu olan model enplus mağazasında yok.
    iki model arasında net olarak ne gibi farklar olduğunu bilen arkadaşlar açıklayabilir mi?
  • Atilla Galya A kullanıcısına yanıt
    Sonu ERU9 olan bir önceki model, sıcaklık ayarı iç kısımdaki 2 adet mekanik termostat ile yapılıyor ve et,peynir vs bölümü üst raftadır.

Sonu PRU3 olan yeni model, sıcaklık ön panelden ayarlanıyor ve et, peynir vs bölümü altta sebzeliğin üstündedir. Su haznesi kolayca çıkarılıp doldurulabiliyor ya da yıkanabiliyor.

http://www.enplus.com.tr/r-w660pru3-gbk-siyah/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercos -- 16 Mart 2015; 14:43:39 >
    Hocam iyi günler.
    Şu an buzdolabı alma aşamasındayım.
    Gardrop tipi su sebilli bir model düşünüyorum. Fiyatlar yüksek oluyor haliyle.
    Hitachinin fiyatı LG ile benzer seviyelerde. Liebherr e çıkamıyorum
    General Electric in de buzdolabı biraz daha yukarda.
    Şu an hitachiden memnun musunuz. Sorun çıkardı mı servis ilgili mi paylaşabilir misiniz.
    Diğer arkadaşlar da bu markalar arasında bildiklerini öne çıkanları yazarlarsa benim gibi merak eden çok kişi olduğunu düşünüyorum.
    Teşekkürler
  • Efrock E kullanıcısına yanıt
    Hiçbir sorun yaşamıyorum. Yine aynısını alırdım.

Tek kelime ile muhteşem.
  • merhaba arkadaşlar,

enplus magazasında gördüğüm ve gerçek anlamda beğendiğim ürün için kullanıcı ve yorumlarınızı alabilir miyim?

http://m.enplus.com.tr/hitachi-solo-buzdolabi-siyah-r-w660pru3-gbk/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Siemens marka buzdolabı almayı düşünüyordum fakat Internetten yaptığım araştırmalar sonucundan Hitachi dolapları keşfettim. Yorumları okudukça markaya biraz daha ısındım. Mutfağımızda buzdolabı için 95cm genişlik, 190cm uzunluğu olan bir yer bırakmış mütahit. Siemensin XXL modellerine bakmıştım fakat dolabın en alt kısmında bulunan sebze meyve koyma bölümü normal 70cm lik dolaplardan bile ufak olduğunu görünce bu modeli almaktan vazgeçtik. Sonuç olarak; Hitachi Solo Buzdolabı R-V720PRU1X modelini satın almayı düşünüyorum fakat daha herhangi bir mağazaya gidip incelemedim modeli. Fiyatı da enplus un sitesinde 4999tl olarak görünüyor, bu rakam bana baya yüksek geldi. Mağazaya gidip almak için pazarlık yaptığımızda da bu fiyat üzerinden mi değerlendiriyorlar yoksa peşin ödemeye fln güzel indirim yapıyorlar mı bilgisi olan arkadaş var mı?

Birde bu dolabı kullanan, yorum yapabilecek arkadaş var mıdır?

Çok teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: thehunchai1

merhaba arkadaşlar,

enplus magazasında gördüğüm ve gerçek anlamda beğendiğim ürün için kullanıcı ve yorumlarınızı alabilir miyim?

http://m.enplus.com.tr/hitachi-solo-buzdolabi-siyah-r-w660pru3-gbk/

Bu buzdolabını dün biz de aldık. Çok şık. Su Sebili olsun istiyorduk, su Sebili de var. Aslında önce Samsung almıştık su Sebili için. Ödemeyi de yaptık. Fakat sonra kullanım kılavuzunu indirip baktık ki su Sebili ya şebekeye ya da damacana bağlanacak. Öyle olunca biz de iade ettik.

Enplus'da bu modeli görüp beğendik. 1.300 lira da cebimizde kaldı.

Siz aldınız mı? Kullanıyorsanız memnun musunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba epey tecrübe olmuştur sanırım nasıl memnunmusunuz acaba.?
    Birde siizn aldığınız dönemdeki fiyatda bir değişme olmuşmu acaba.? diğer modelleride hatırlarsanız cevaplarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloves

Merhaba epey tecrübe olmuştur sanırım nasıl memnunmusunuz acaba.?
    Birde siizn aldığınız dönemdeki fiyatda bir değişme olmuşmu acaba.? diğer modelleride hatırlarsanız cevaplarsanız sevinirim

Merhaba. Biz üründen gayet memnunuz. Sadece kapıları biraz zor açılıyor, bir de iç aydınlatması yetersiz geliyor bana ama annem daha sık kullanıyor. Onun hiç bir şikayeti yok.

Fiyat için ise sanırım Enplus'larda ürünün kampanyalı fiyatı 3.499.-TL'den 3.699.-TL'ye çıktı. Yani iki yüz lira gibi bir zam gördü ama sizi yanıltmayayım. En iyisi kendiniz fiyatını teyit edin.

Su pınarı ise 10 numara. Tabi boşalınca suyunu takviye etmekle ben uğraşmıyorum, annem yapıyor o işi ama onun da şikayet ettiğini duymadım.

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    tşk ederim su pınarına direk su arıtıcıdan hortum bağlanabilse gerçekten güzel olurdu.
    Tüketim nasıl acaba.? ve buzdolabının kağıt üzerinde görünen kullanım lt ile reeldeki kullanım kalitesi nasıl acaba.? çift kapı yerine tek kapımı almak daha doğru olur
    Üstad ürün cam kaplama mı boyamı mı? (tabi siyahsa)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.