Şimdi Ara

HP Compaq laptop ın solunda yeşil bir çizgi çıktı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün 8-9 aydır format atmadığım laptopuma format atmak için xp cd sini taktım ancak işlemin daha başında "onarım için R, yeni xp kurmak için ESC tuşuna basın" uyarısına her zamanki gibi ESC ile basıp geçmeye çalışmama rağmen bir sonraki adıma geçemedi.ben de bunun üzerine onarma işlemi yaptım.ancak bu işlemi yaparken aşırı ısınmadan ötürü olsa gerek cihaz bir kere kapandı yeniden açtım.daha sonra da bilgisiyarıma restart atarken windows update uyarısı geldi ve güncelleme esnasında cihaz bir kez daha kapandı.açıldıktan sonra da ekranın en sol kısmında boydan boya dikine yeşil bir çizgi meydana çıktı.duruma hiç bir anlam veremiyorum ve sizlerden görüş ve önerilerinizi bekliyorum; bu yeşil çizgi nedir nasıl kurtulabilirim?

Şimdiden ilginize teşekkürler.

• arkadaşlar yardımcı olabilecek en azından fikir verebilecek kimse var mı acaba?
  • işlemci fan motoru yanmış olabilir yada termal macun kurumuş yada bunun gibi sebeblerden dolayı bir sorun aşırı ısınma alttan soğutucu örn : salonlarda bulunan pervaneli bir soğutucuyla format atmayı dene yada biostan bak bakalım işlemci sıcaklığı 80 dereceyi geçmişmi ?

Çözüm : fanın yada işlemcinin macunu değişmesi gerek bunun bir notebooka kişisel müdahele yerine 40-50 ytl ye özel bir teknik servise götürmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 22 Mart 2009; 22:19:38 >
  • teşekkür ederim yardımın için.
    servise vereceğim.
    çok sağol.
  • Format atamamakla veya diğer sorunlarla yeşil çizginin hiçbir ilgisi yok. Yeşil çizgi iki durumu gösterebilir. İlki ekran kartı ya da ekran yongası ile ilgili bir sorundur. İkinci ve daha büyük ihtimalse monitör led'lerinden birinin yanmış olmasıdır. Bu durumda monitörün içi değiştirilir. Umarım garantisi devam ediyordur. Aksi takdirde oldukça masraflı bir tamir olacak gibi. HP almayınız...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.