Şimdi Ara

HP DV 6 3040st Hard Disk Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağustos ayında aldığım notebook, bir kaç gün önce harddisk bip sesi gelmeye başladı bir süre sonra ekranda "hard diskinizi yedekleyin ve sonrasında tamir ettirin/değiştirin" uyarısı geldi. Yeniden başlattığım bilgisayar bu sefer Windows'a girmeden Hard Disk tarama önerdi "quick test" herhangi bir sorun vermezken, uzun olan tam testte hata uyarısı aldım. Bunun üzerine HP Türkiye destek merkezine email gönderdim. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Kısa sürede harddiskte gelen bu problemin sebebi torrent indirme olabilir mi? Umarım bir şeklide sorun düzelir; kısa sürede bu sorun beni soğuttu bilgisayarımdan

• Bad sector oluşmuş gibi görünüyor.. mail ile servisle iletişim kurmak yerine telefonla iletişime geçmenizi tavsiye ederim.. ufak 2 test yapmanızı isteyecekler durum onlar açısındanda kesinleştiğinde servise vermenizi tavsiye edeceklerdir..
  • Öncelikle yanıt için teşekkürler :) Evet, e-mail göndermeme rağmen iki gündür herhangi bir geri dönüş alamadım. HP ve diğer forumlarda okuduklarıma göre dediğiiz gibi harddisk'te bad sector hatası olmuş, garanti kapsamında değiştirilmesi gerekecek. Az önce telefonla konuştum, adres ve bilgilerimi aldılar. Kısa süre içerisinde kargo adresten teslim alacak. Bu serideki diğer bir ekran probleminden de bahsettim not ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobylite -- 22 Şubat 2011; 13:13:58 >
  • Ve Bilgisayarım yaklaşık 10 gün sonra elime ulaştı, öncelikle arkadaşımızın belirttiği gibi telefonla işlemler daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Havalı bir poşet içerisinde bir kutuda gönderilmişti aynı kutuyla sağsalim geldi.

Gelen bilgisayarı kontrol ettim, şimdilik bir problem yok sadece ufak bir ayrıntıyı belirtmek istiyorum.
    Notebook'u aldığımda 320 gb Western Digital vardı, şimdi ise 300 gb Seagate görünüyor(model ayrıntılarını en kısa sürede ekleyeceğim).
    20 gb eksik görünmesiyle ilgili yazılar okudum, Windows sistemi ile hardisk üreticilerinin farklı birimler kullanmasından kaynaklanıyor galiba.

Bunun dışında sizce harddisk marka değişimi konusunda HP'ye geribildirim yapmalı mıyım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.