Şimdi Ara

HP Pavilion DV5280ea aldım bi iki sorum var HPciler Yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arkadaşlar bende dün pavilioncu oldum. ama bi iki sorunum var. makinada WinXpHome var bana XpPro lazım. cd den önyüklemede mavi ekran çıkıo, yanılmıyosam compenent inizilation da hata verio kuramıyorum bilgisi olan varmı. bide bişi sorajam bu alet 64 bitmi 32 bitmi teknosadan alırken 64 dediler ama ben pek sanmıyorum sistem bilgilerinden baktığımda 64 bitle alakalı hiç bişi yoq. ölü piksel muhabbeti için gözle yaptığım kontrolde bişi göremedim herbi pikseli çalışıo gibi ama emin olmak için test programı gibi bişi varmı? varsa yardım. bu arada makinayı alırken işletim sistemini lisanslı alıyoruz ama neden işletim cdsi verilmio veya driverler için bi util cdsi? iyice işin cılkını çıkardılar. Yardımlar için şimdiden teşkürler.

• arkadaşlar hata mesajını tam olarak yazıyorum bi yardım ederseniz sevinirim.

SESSION3_INITIALIZATION_FAILED

Bu mesajla yarı yolda kalıyorum bu türlü XP Pro kuramadım. Yardım arkadaşlar.
  • Tam olarak model nedir? Birde başka cd den yüklemeyi dene istersen
  • hocam bende 5280 ciyim XP pro KURAMIYORSUN....eğer ki kurdun driver larda sorun cikiyor...alet 32 bit.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLUbeer

Tam olarak model nedir? Birde başka cd den yüklemeyi dene istersen

HP Pavilion dv5280ea modeli ( başlıkta yazıyor olmalı ama :) ) sorunsuz çalışan bi xp pro cdsi kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrdurden

hocam bende 5280 ciyim XP pro KURAMIYORSUN....eğer ki kurdun driver larda sorun cikiyor...alet 32 bit.....

hoja sen ciddimisin kuramıyorsun ne demek falla ben biterim çalışmaya yeni başladım ilk maaşla direk taksit maksit aldım bu makinayi sorun işim gereği illaki xp pro lazım çalışmazsa sapıtırım falla. nette driverleri var, denedinmi çalışmıomu? aman çalışmıo deme falla atlarım 7. kattan aşşaa.
  • 64-bit intel işlemciler Core 2 duo işlemcili laptoplardır hp deki sadece core duo ki bu 32-bit lik işlemci teknosaya gidip geri verebilirsin yanlış bilgilendirme yapmışlar diye amd x2 trion işlemcileri 64-bit tir. yada core 2 duo yu bekle. core 2 duo su anda sadece datron da var türkiyede. yanlız ikinci partisıon da kı recovery bolumune dıkkat et silersen içindeki orjinal xp yide sılmıs olursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: foxwoods

64-bit intel işlemciler Core 2 duo işlemcili laptoplardır hp deki sadece core duo ki bu 32-bit lik işlemci teknosaya gidip geri verebilirsin yanlış bilgilendirme yapmışlar diye amd x2 trion işlemcileri 64-bit tir. yada core 2 duo yu bekle. core 2 duo su anda sadece datron da var türkiyede. yanlız ikinci partisıon da kı recovery bolumune dıkkat et silersen içindeki orjinal xp yide sılmıs olursun.

zaten bende 64 bit olayından vazgeçtim. benim için windows Xp home gereksiz sileceğim zati ( bu arada dvd ye sistem yedeği aldım). sorun dediğim gibi Xp Pro cd den boot ettiğimde

SESSION3_INITIALIZATION_FAILED

hatası vermesi bi türlü geçemedim olayı. varsa anlayan yardım etsin yoksa HDD sökecem USB kutuya koyup diğer makinada bi güsel format çekijem. sonra büyük ihtimal sorun çıkmadan kurulur diye tahmin ediyorum.

• kullandığın xp pro cdsi mutlaka sp2 içersin.
    Diskin sata olsa gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrdurden

hocam bende 5280 ciyim XP pro KURAMIYORSUN....eğer ki kurdun driver larda sorun cikiyor...alet 32 bit.....

falla hocam ben kurdum sonunda Xp Pro yu yardımlarınızdan dolayı teşekkürler arkadaşlar. sorun sata desteği sürücülerde sorun var hp.com.trden çektiğiö sürücüde bilem biosta system config. ---> sata native support var eğer onu disable ederseniz kurabiliyorsunuz.
  • hocam bu konu can sıkıcı konu gibi dursa da olay basit..bu konuda yeni başlık açtım

"hp pavilion 5157-5158-5280 kullanıcıları "die..istersen bir ugra sorununu burda anlat çözüm bulmaya çalışalım..kolay glsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.