Şimdi Ara

HP yazıcı 'dil' değiştirme sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HP F2400 tarayıcı, fotokopi, yazıcım var.
    System trayda saatin yanındaki "hp digital imaging monitor" simgesine tıklayıp hp programını açıyorum.
    Bu haldeyken dil "Türkçe".

Ancak bir belge, resim taramak istediğimde "resim ya da belge taraya" tıkladığımda açılan pencere "ispanyolca" görünüyor, tarama işlemini yapmam için bu ayarlar da ispanyolca görünüyor.
    Her yer Türkçe bir burası ispanyolca :D

Delirdim, hangi ayara girdiysem düzelmedi, Türkçe yapmak için ne yapmak gerekli bilen var mı?
    CD'den kurulum yaptığımda bu menü de Türkçe ama güncelleme yapınca ne hikmetse bu dediğim kısım ispanyolcaya dönüyor :)

Yardım için şimdiden teşekkürler.

• Gündüzcülerden ses yok gececilerden belki bilen vardır :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türk

Merhaba.

System trayda saatin yanındaki "hp digital imaging monitor" simgesine tıklayıp hp programını açıyorum.

Ancak bir belge, resim taramak istediğimde "resim ya da belge taraya" tıkladığımda açılan pencere "ispanyolca" görünüyor, tarama işlemini yapmam için bu ayarlar da ispanyolca görünüyor.

Delirdim, hangi ayara girdiysem düzelmedi, Türkçe yapmak için ne yapmak gerekli bilen var mı?
    CD'den kurulum yaptığımda bu menü de Türkçe ama güncelleme yapınca ne hikmetse bu dediğim kısım ispanyolcaya dönüyor :)

Burda tarama sorunlarına türkce olarak çözümler var ;

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=18972&prodSeriesId=3811093&prodNameId=4021188&swEnvOID=228&swLang=38&mode=2&taskId=135&swItem=oj-82727-1

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcu_27

quote:

Orijinalden alıntı: Türk

Merhaba.

Burda tarama sorunlarına türkce olarak çözümler var ;

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=18972&prodSeriesId=3811093&prodNameId=4021188&swEnvOID=228&swLang=38&mode=2&taskId=135&swItem=oj-82727-1

Bu soruya bu cevap cuk diye oturmuş. Daha yakın bir cevap olamazdı.

Arkadaşım tamamen kaldırıp(Sadece Hp çözüm merkezini değil, hepsini) tekrar yüklemeden düzeltemedim ben. Varsa düzeltebilen yazarsa sevinirim. Güncelleme yapamıyorum.

• Muhtemelen problem çoktan çözülmüştür ama aynı problem yakın zamanda benim de başıma geldi. O yüzden HP destek hattını aradım.

Ürünü normal olarak sistemden kaldırmak tam olarak çözüm getirmiyor o yüzden bütün registery vb dosyalarıda sistemden kaldırmak için basit ve yeterince detaylı sayılabilecek bir mail attılar. Aynı maili buraya kopyalıyorum:

HP yazıcı / Tarayıcı: Tarama Özelliği ispanyolca dil problemi:

Hp Officejet 6310 All-in-One model cihazinizda yasadiginiz problemle ilgili uygulanmasi gereken adimlar su sekildedir;

1- Yazicinizin kurulum CD#sini bilgisayariniza takiniz, Bilgisayarim simgesine cift tiklayiniz ve icerisinde gordugunuz CD surucunuze sag tiklayip #Ac#a tiklayiniz. Karsiniza gelen dosyalardan #Util# klasorune, bu klasor icerisinde #Ccc# klasorune cift tiklayarak giriniz. Bu klasorun icerisinde #uninstall_l4.bat# dosyasina cift tiklayiniz. Acilacak olan siyah pencerede klavyenizden bir kez #Enter# tusuna basiniz ve kaldirma islemlerinin tamamlanmasini bekleyiniz. Kaldirma islemi tamamlandiktan sonra bilgisayarinizi yeniden baslatiniz.

2- Bilgisayariniz acildiktan sonra,EK'te ki Windows Installer Cleanup Utility programini bilgisayariniza kaydediniz. Indirme islemi tamamlandiktan sonra calistirarak yuklemesini yapiniz. Yukleme tamamlandiktan sonra #Baslat / Programlar (Tum Programlar) / Windows Install Cleanup#i calistiriniz. Windows Installer Cleanup programi icerisinde ilk sirada goreceginiz #32 Bit HP CIO Components Installer# ogesini isaretleyiniz ve asagidaki #Remove#a tiklayiniz. Tamamlandiktan sonra bilgisayarinizi yeniden baslatiniz.

3- Bilgisayariniz acildiktan sonra yazicinizin kurulum CD#sinden yada internetten indirmis oldugunuz kurulum dosyasindan kurulum islemini baslatiniz. #Sozlesmeyi kabul edin# ekraninda #Internet Kullanimi Ayarlari#na tiklayiniz ve icerisindeki her 2 secenegi de #Hayir# olarak seciniz. Bu islemden sonra kurulum adimlarini takip ederek kurulumu tamamlayiniz.

Bir de bu problemin güncellemeden kaynaklandığını söylediler ve güncelleme yapmamamız gerektiğini de eklediler. Güncelleme yapmak çok mantıklı değil ama ya ispanyolca terimleri öğreneceğiz ya da güncellemeden mahrum kalacağız

Üstteki yazıda bahsi geçen "Windows Install Cleanup" programını aratıp indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuluvar -- 4 Şubat 2011; 10:04:44 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.