Şimdi Ara

Hücre Kilitleme (bir alt satıra veri girişi de mümkün olmalı aynı zamanda)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar arkadaşlar, çalışma arkadaşlarımla ortak alanda kullanacağım bir excel dosyasıyla ilgili sorunumuz var.

excelde bir tablomuz var ve belirli aralıklarla bu tabloya veri girişi olacak.

amacımız benim girdiğim veriye arkadaşımın, arkadaşımın girdiği veriye ise benim müdahale etmemem. (sehven olarak :) tabii)

istediğimiz sehven olabilecek hataları önlemek için hücreyi kilitlemek. ama bu kilitleme sadece o hücreyi kilitlemeli ve bu kilit aktifken diğer arkadaş bir alt satıra veri girebilmelidir.

şimdiden teşekkürler.

• bir arkadaşım biliyormuş anltattı. yazayım burayada madem.

workbook taki tüm hücreler zaten normalde kilitli imiş. ancak bunun işe yaraması için protect workbook seçeneğini aktif hale getirmek gerekiyor. ama bu durumda benim isteğim olan bir başkasının girişi mümkün olmuyor. çünkü tüm hücre otomatikmen kilitli.

isteğimin olması için sayfa koruma aktif değilken tüm hücreleri seçip. format cells-protection-locked ibaresinin seçili olmamamıs lazım. daha sonra kilitli olmasını istediğim hücreleri seçip yine aynı kısayoldan kilitli olarak işaretleyip ardından sayfayı koru seçeneğini aktif etmem gerekli imiş.
    Teşekkürler, henüz cevap gelmese de burası güven veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronalldowen -- 30 Ocak 2015; 16:31:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronalldowen
    Teşekkürler, henüz cevap gelmese de burası güven veriyor.

Cevap vermeye fırsat bırakmayıp, yarım saat içinde kendiniz cevaplamışsınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.