Şimdi Ara

Hukuk Fakültesi tercih listem. [15449]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce hangisi gelir? Ya da değiştirmem gereken yerler var mı?

SIRALAMAM: 15449

Hukuk Fakültesi tercih listem. [15449]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iühukukisteyengenc -- 8 Temmuz 2015; 15:17:50 >

• Marmara iö ya da anadolu hukuk gelir. Büyük ihtimal Marmara iö.
  • 6 diyorum ben hukukun tm3 olmasından dolayı ve kontenjanların azaltılmasından dolay 5 biraz zor gibi
  • Mdcetin M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de öyle hissediyorum ama bazı rehber öğretmenlerim tm-2 sıralamasını baz almanın daha sağlıklı olacağını söylüyor. yani anadolu bile gelmeyebilir diyor. kafam iyice allak bullak
  • iühukukisteyengenc İ kullanıcısına yanıt
    Bu listede en kötü 6.tercih hocam. Daha altına düşmez.
  • eyvallah yorumun icin kardesim insallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mdcetin

Bu listede en kötü 6.tercih hocam. Daha altına düşmez.
    Niye Anadolu niye DEU önde değil. Millete anlatmaktan dilimde tüy bitti, Anadolu'nun kampüsü on numara Eskişehir çok güzel bir şehir öğrenci için ama hukuku kötü mezun olduğun zaman sıkıntı çekersin. DEU Hukuk ise kendini kanıtlamış köklü bir hukuk. En basitinden eğitim kalitesi arasındaki fark profesötlerden bile belli, Anadolu 2 DEU 11 profesöre sahip. Ama sen de benim gibi delilik yapıp şehrimden ayrılmak istemiyorum diye yapıyorsan ikimiz de baya salaklık ediyoruz, beraber takılırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iühukukisteyengenc

eyvallah yorumun icin kardesim insallah
    5 kritik 6 garanti ama ben olsam dokuz eylülü öne yazarım anadolu'dan iyidir
  • Kartal Tekmesi kullanıcısına yanıt
    hocam emin ol ikisi arasında o kadar kaldım ki. anadolu univ. hukuk fakultesinde okuyan bi arkadasimla konustum en son. profesor sayisina gore tercih etme bizim okul daha iyi dedi. o sadece unvan diyor. kimi yrd. doç. hocaları proflara bin basacak kalitedeymiş. araştırmaya devam ediyorum deu hukuktan da birini bulup onunla da konuşacağım. duruma göre değişiklik yapabilirim.
    ama gönlümde anadolu hukuk var tabi. bir kez üniversite okuyacağız ve bucada vergi dairesinden hallice şehir dışında bir binada okumak kim ister ki be hocam. kampüsü, ortamı da cezbediyor eskişehirin. sonuçta olay kendini geliştirmekse iyi bir yabancı dil öğrenmekse anadolu üniversitesinde 1 yıl hazırlık var isteğe bağlı.
    bilmiyorum hocam ya kafam iyice karıştı. sağol yorumun için. senin sıralaman kaç bin?
  • quote:

hocam emin ol ikisi arasında o kadar kaldım ki. anadolu univ. hukuk fakultesinde okuyan bi arkadasimla konustum en son. profesor sayisina gore tercih etme bizim okul daha iyi dedi. o sadece unvan diyor. kimi yrd. doç. hocaları proflara bin basacak kalitedeymiş. araştırmaya devam ediyorum deu hukuktan da birini bulup onunla da konuşacağım. duruma göre değişiklik yapabilirim.
    ama gönlümde anadolu hukuk var tabi. bir kez üniversite okuyacağız ve bucada vergi dairesinden hallice şehir dışında bir binada okumak kim ister ki be hocam. kampüsü, ortamı da cezbediyor eskişehirin. sonuçta olay kendini geliştirmekse iyi bir yabancı dil öğrenmekse anadolu üniversitesinde 1 yıl hazırlık var isteğe bağlı.
    bilmiyorum hocam ya kafam iyice karıştı. sağol yorumun için. senin sıralaman kaç bin?
    yukarı

Benim 8600, avukat ablamın deneyimlerini paylaşıyim, iyi düşün hocam. Amacım kafanı karıştırmak değil ama en iyisini seç isterim, pişman olma sonra.
    Ablam DEU Hukuk mezunu, Eskişehir'de avukatlık yaptı ve şu an Bursa'da avukatlık yapıyor. DEU Hukuk'u çok kötülüyorlar ama sırf Buca'da diye veya sınavlarda zorladıkları için geçemeyenler. Hocaları çok kalitelidir, şu anda bulunan asistanları bile kalitelidir kendileri Galatasaray'a özellere kaptırılan hocalardan yetiştirilmişlerdir. Avukatlık yapacağın zaman belli başlı üniversiteleri tercih ediyor daha çok bürolar. Ankara, İstanbul, Marmara, Gazi, DEU. Büyükşehirlerde Anadolu Hukuk diploması ile sıkıntı çekebilirsin. Daha geçen Anadolu Hukuk'tan biri gelmiş Bursa'da bir büroya hiçbir şey bilmiyor diye sitem ediyorlardı. Eskişehir'de çalışan Anadolu mezunları var ve çok paraya çalışmıyorlar, ablam çok arkadaşı vardı bizden teorik olarak daha iyi biliyorlardı diyor ama işi pratiğe dökemedikleri için çok sıkıntı çekiyorlarmış. Bursa'da şirketlerin avukatlıklarını yaptığı bir büroda çalışıyor ablam sormuş hangisini seçsim kardeşim daha iyidir diye Anadolu'da hukuk fakültesi olduğunu ilk defa duyuyormuş. Eskişehir'de olduğum ve ben de Anadolu istediğim için çok araştırdım okuyan ve mezun olanlar çok memnunlar, hatta mezun olan avukatların kazandıkları meblağları duymasam Anadolu Hukuk'u seçecektim. Ankara'yı kıl payı kaçırıp sonrasında Anadolu'ya giden adam şu an kazanıyormuş ama bir yere kadar, Eskişehir'de ben daha Anadolu'dan mezun olup şu şirketin, bu bankanın avukatı veya uçuk davalara baktıklarını görmedim belki yeni sayılabilecek olduğu için olabilir ama ilerde de bu tür avukatlar çıkaracaklarını zannetmiyorum, en azından bizim devrimizde değil. DEU mezunu 1 yıllık avukat bile değilken İş Bankası'ndan teklif aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Tekmesi

Benim 8600, avukat ablamın deneyimlerini paylaşıyim, iyi düşün hocam. Amacım kafanı karıştırmak değil ama en iyisini seç isterim, pişman olma sonra.
    Ablam DEU Hukuk mezunu, Eskişehir'de avukatlık yaptı ve şu an Bursa'da avukatlık yapıyor. DEU Hukuk'u çok kötülüyorlar ama sırf Buca'da diye veya sınavlarda zorladıkları için geçemeyenler. Hocaları çok kalitelidir, şu anda bulunan asistanları bile kalitelidir kendileri Galatasaray'a özellere kaptırılan hocalardan yetiştirilmişlerdir. Avukatlık yapacağın zaman belli başlı üniversiteleri tercih ediyor daha çok bürolar. Ankara, İstanbul, Marmara, Gazi, DEU. Büyükşehirlerde Anadolu Hukuk diploması ile sıkıntı çekebilirsin. Daha geçen Anadolu Hukuk'tan biri gelmiş Bursa'da bir büroya hiçbir şey bilmiyor diye sitem ediyorlardı. Eskişehir'de çalışan Anadolu mezunları var ve çok paraya çalışmıyorlar, ablam çok arkadaşı vardı bizden teorik olarak daha iyi biliyorlardı diyor ama işi pratiğe dökemedikleri için çok sıkıntı çekiyorlarmış. Bursa'da şirketlerin avukatlıklarını yaptığı bir büroda çalışıyor ablam sormuş hangisini seçsim kardeşim daha iyidir diye Anadolu'da hukuk fakültesi olduğunu ilk defa duyuyormuş. Eskişehir'de olduğum ve ben de Anadolu istediğim için çok araştırdım okuyan ve mezun olanlar çok memnunlar, hatta mezun olan avukatların kazandıkları meblağları duymasam Anadolu Hukuk'u seçecektim. Ankara'yı kıl payı kaçırıp sonrasında Anadolu'ya giden adam şu an kazanıyormuş ama bir yere kadar, Eskişehir'de ben daha Anadolu'dan mezun olup şu şirketin, bu bankanın avukatı veya uçuk davalara baktıklarını görmedim belki yeni sayılabilecek olduğu için olabilir ama ilerde de bu tür avukatlar çıkaracaklarını zannetmiyorum, en azından bizim devrimizde değil. DEU mezunu 1 yıllık avukat bile değilken İş Bankası'ndan teklif aldı.
    bence de izmir önde olmalıydı ama eskişehiri yazdın diye kesinlikle seni yargılayamam umarım en kötü es es gelir . benim sıralama 19.837 tercih listemin ilk dördü şu şekilde aşağısını düşünmedim sizce kesin gelebilir diyeceginiz bi okul var mı bunlar arasında
    1.Dokuz Eylül hukuk
    2.Anadolu Hukuk
    3.Akdeniz Hukuk
    4.Çukurova Hukuk (Adanalıyım)

hocam anlamadım tam, arada belirttiyseniz kusura bakmayın siz eskişehirlisiniz ama deu yazıcaksınız öyle mi yoksa yanlış mı anladım
    hocam ne güzel açıkladın. kafam çok karıştı ya. öyle böyle değil. bu tarz bilgiler arıyorum işte. ne yapacam bilmiyorum.
  • quote:

hocam ne güzel açıkladın. kafam çok karıştı ya. öyle böyle değil. bu tarz bilgiler arıyorum işte. ne yapacam bilmiyorum.
    Ben de Marmara hakkında kötü şeyler duydum ama çok kararsızım arkadaşlar sıralamam 12 112, ne yazsam bilmiyorum kafam çok karıştı bi yardımcı olabilir misiniz
  • mustardjar M kullanıcısına yanıt
    hocam marmaranın adı yeter. keşke marmara gelse diye ellerimi açtım dua ediyorum. çünkü hem 9 eylül hem anadolu üniversitesi gelebilir. ve pişman olabilirim
  • desulforudis kullanıcısına yanıt
    Yok hocam Eskişehirliyim, şu an Eskişehir'deyim ve burada rahat ederim diye Anadolu'yu yazmayı düşünüyordum ama hala kararsızım.
    hocam senin yerinde olsam istanbul marmara falan düşünürüm
    Hocam ben de geçende Marmara ile konuştum ve nasıl desem sadece adı kalmış diye düşünenler çok ve pek haksız da sayılmazlar. Haydarpaşa kampüsü taşınacakmış, oradaki konuştuğum görevli hukukun tm-3e geçtiğini bilmiyordu.

Ama benim kararsızlığıma sebep olan, görevli dedi ki "biz sana ingilizce açısından pek bir şey katamayız" aynen direk böyle söyledi bunu ve bu benim pek de hoşuma gitmedi açıkçası. Ve derslere genelde asistanlar giriyor demesi de cabası.

Yanlış anlamayın hocam sadece bilgilendirmek , öğrendiklerimi paylaşmak için yazıyorum kimsenin yanlış tercih yapıp mutsuz olmasını istemem. Benim de kafam bu yüzden çok karışık bir taraftan da Eskişehir Anadolu Hukuk beni çekiyor, hem eğitim olarak çok bi fark yok gibi gözüküyor, hem de kampüs olanakları, şehrin yapısı açısından çok daha iyi.
  • Hocam marmara hakkında ne duydun, kulaktan dolma bilgilere , araştırma yapmadan konuşanlara itibar etmeyin. Bayadır araştırıyorum marmarayı olumsuz bi yorum duymadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.