Şimdi Ara

Hyundai IX35 Aşıkları Yeni Sayfanız Artık Burada (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
3
Favori
46.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk 23

Haftasonu Ankara ekibi olarak inceledik ix35'i.

Kesinlikle çok kaliteli bir araç olmuş.

Otomatik vites olayı 1.6 motorla birlikte olsaymış daha da çok satardı diye düşünüyorum.

Hocam bu makine ve bu kasa ile otm. vites'den bu performans alınmaz, aracın adını çıkartır gitmiyo diye, Vectra'ların akibetine uğrar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: KAJUMAJU

mybestfriendim

sonunda cezayı yedi keşke atılsaydı, bu ceza ona az kalmış diğer arkadaşlarada formu böldüğüm için kusura bakmayın...

forumun bölünmesi benimde hiç hoşuma gitmiyor gerçektende mesela bakın forumun müdavimlerinden haluk23 görüşlerini buraya yazmış halbuki ana başlık burası değil, diğer insanlarda böyle yanılgıya düşüyor.

Diğer konuyu yeni gördüm.

İsterseniz oraya yazayım bundan sonra :)

Selamlar.
  • quote:

quote:

quote:

Otomatik vites olayı 1.6 motorla birlikte olsaymış daha da çok satardı diye düşünüyorum.

vay haluk 23

bizim başlıkta görmek ve bu güzel cümleleri okumak gurur verdi.

ankara ekibinden geçtiyse tamamdır zaten

otomatik vites değilde biz 1.6 dizeli gelirse diye çok korkuyoruz.qq gibi her köşe başında aracımızdan görmek istemiyoruz.

İç mekan malzeme kalitesi ve işçilik son dönemlerde gördüğüm araçlar içinde belki de en iyisi.

Koltuklar çok başarılı.

Görüş açıları çok iyi.

Ses sistemi çok iyi.

Donanım ciddi çok iyi.

Test sürüşü yapamadım daha.

Benzinli ve düz vites bir araç alacak olsam, test sürüşünde yalıtım gibi diğer noktalara da baktıktan sonra o gün kaporayı yatırırdım.

Her köşe başında aynı aracı görmek beni kesinlikle rahatsız etmez bu arada.

O aracın ciddi olarak öne çıktığı bir (ya da daha fazla) özelliği olduğunu düşünürüm.

Önceki Hyundai modellerinde bu özellik fiyat idi.

Şimdi kalite olayı öne çıkmış.

Fiyatı da rakiplerine göre hesaplı sayılabilir yine de.

Araçlarınıza güle güle binin arkadaşlar.

Selamlar.

hocam ic malzeme kalitesi son donemde gordugum arabalarin en iyisi diyorsun da, son donemde hangi arabalari gordun acaba? Tamam diger ozellikleri iyi olabilir ama malzeme kalitesi bana sorarsan cok kotu...Sert plastik yani bundan daha kotusu yok ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: saykopat53

quote:

quote:

quote:

vay haluk 23

otomatik vites değilde biz 1.6 dizeli gelirse diye çok korkuyoruz.qq gibi her köşe başında aracımızdan görmek istemiyoruz.

İç mekan malzeme kalitesi ve işçilik son dönemlerde gördüğüm araçlar içinde belki de en iyisi.

Koltuklar çok başarılı.

Görüş açıları çok iyi.

Ses sistemi çok iyi.

Donanım ciddi çok iyi.

Benzinli ve düz vites bir araç alacak olsam, test sürüşünde yalıtım gibi diğer noktalara da baktıktan sonra o gün kaporayı yatırırdım.

O aracın ciddi olarak öne çıktığı bir (ya da daha fazla) özelliği olduğunu düşünürüm.

Selamlar.

hocam ic malzeme kalitesi son donemde gordugum arabalarin en iyisi diyorsun da, son donemde hangi arabalari gordun acaba? Tamam diger ozellikleri iyi olabilir ama malzeme kalitesi bana sorarsan cok kotu...Sert plastik yani bundan daha kotusu yok ki...

Sert plastik olduğu doğru bana da ilk başta kalitesiz gelmişti ama kullandıkça sevdim en ufak tıkırtı sesi bile yok.. Neye dayanarak piyasadaki en berbat plastik dedin anlamadım... Bmw audi mercedes ile kıyaslıyorsan ok..

• quote:

quote:

quote:

mybestfriendim

sonunda cezayı yedi keşke atılsaydı, bu ceza ona az kalmış diğer arkadaşlarada formu böldüğüm için kusura bakmayın...

forumun bölünmesi benimde hiç hoşuma gitmiyor gerçektende mesela bakın forumun müdavimlerinden haluk23 görüşlerini buraya yazmış halbuki ana başlık burası değil, diğer insanlarda böyle yanılgıya düşüyor.

Diğer konuyu yeni gördüm.

İsterseniz oraya yazayım bundan sonra :)

Selamlar.

Dostum.. diğer forum sayfasınının yetkilisi ortalıkta olmadığından ordaki arkadaşlar yeni bir sayfa açalım dediklerinden ben burayı açtıım çok meraklısı değilim..Bırakın isteyen istediği yere yazsın.Zaten ix35 ciler ilgisiz.. Bak tiguan a bak sportage insanlar sürekli güncelleme yapıyor bizimkiler de ancak beni eleştiriyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

quote:

quote:

quote:

quote:

vay haluk 23

Koltuklar çok başarılı.

Görüş açıları çok iyi.

Ses sistemi çok iyi.

Donanım ciddi çok iyi.

Selamlar.

Sert plastik olduğu doğru bana da ilk başta kalitesiz gelmişti ama kullandıkça sevdim en ufak tıkırtı sesi bile yok.. Neye dayanarak piyasadaki en berbat plastik dedin anlamadım... Bmw audi mercedes ile kıyaslıyorsan ok..

Hayir bmw ile kiyasladigimdan degil, bir arkadas son zamanlarda gordugum en kaliteli malzemelerden deyince ben oyle dedim. Yani bu araba baska ozellikleriyle on plana cikabilir itirazim yok ama parca kalitesi bence cok zayif.

• Bence de çok kaliteli malzeme değil ama öyle çok berbatta değil orta şeker diyelim..
  • Arkadaşlar qasqai formunda bir arkadaş şunları yazmış ..Çok garibime gitti..

Selamün Aleyküm...
    1.5 dizel platinium beyaz.yılbaşında aldım...
    araçla alakalı bir kaç sorunum var.servise gitmeden önce yardımcı olacak arkadaşlar olursa sevinirim...
    1-el freni sonuna kadar götürdüğüm halde araç biraz meyilli yerlerde kaydırıyor;el freni elimde kalacak gibi biraz daha çekmem gerekiyor ama yer yok...
    2-ehliyet kemeri uyarı ışığı ve sesi (bazen) kemeri çözüp araçtan indiğim halde devam ediyor...
    3-bagaj kapağında kapağı kapatmak için tutma yeri var ama sağlıklı kapanmıyor ve her halikarda elimle kapağı plaka kısmından itmem gerekiyor çok entresan...
    4-tavan camı mı yoksa arka camlardan mı geliyor anlayamadım çukurlu yollarda cam,bir yere çarpıyormuş gibi ses geliyor...
    5-kauçuk arka paspaların ara bölmesine bağlantı yapmamışlar çok entresan...
    6-arka silecek suyu dışardan bakılınca sağ tarafa konmuş,halbu ki silecek ilk önce sol taraftan dönmeye başlıyor ve camın sol kısmına ilk başta su gelmediği için bir zaman sonra çizilmesine sebep olacak bu da entresan
    3. ve 6. sorunlar aracın çözülemeyecek tasarım kusuru olarak duruyor,diğerleri ise çözülebilir problemler gibi.
    aracın aklıma gelen sorunları şimdilik bunlar
    bu araçların sorunları ve çözüm yolları için istişare edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Ayrıca bir arkadaş anahtarlığı berbat diyordu bir diğeri de 370 tl bakım parası verdiğini yazmıştı..

• LPG Düşünenler için Genci Bey ' in tavsiyeleri ;

Bütün forumlarda en sık sorulan soru: HANGİ MARKA KİT TAKTIRMALIYIM? ARACIMA HANGİSİ UYAR?
    Cevabımız; Araştırmalarınızı aşağıdaki kriterlere göre yapın, doğruyu kolaylıkla bulursunuz.
    1- Tanınmış bir marka mı?
    2- Arkasında güçlü bir firmanın desteği var mı?
    3- Ana firma kaç yıldır faaliyette?
    4- Tüm Ülke sathına yayılmış geniş bir servis ağına sahip mi?
    5- Adı yeni duyulan veya hiç duyulmamış bir ürünün müşteri nezdinde kendini kanıtlaması, müşteri memnuniyeti sağlamasının uzun bir süreç olduğu unutulmamalıdır.
    6- Montaj firması kaç yıldır faaliyette, TSE Belgesi var mı? Yetkili mühendisi işin başında mı?
    7- Takılan kitin parçaları aynı markadan mı oluşuyor? Yoksa farklı markalarla melez kit mi kullanılıyor?
    8- Montaj esnasında aracın orijinal kabloları kesiliyor mu? Aracınızın zarar görmemesi için kablo kesilmesine kesinlikle izin vermeyiniz. Kesilen kablolar ilave dirençler oluşturur. Bu farklılıklar zamanla aracın elektroniğinde hasara yol açar.
    9- Montajda ilave emülatörler kullanılıyor mu? Ne kadar çok parça, o kadar risk demektir. (Kendine sıralı adını veren bazı markalar enjektörleri ilave emülatörlerle uyutmaktadır ve ekstradan sisteme bağlanmaktadır).
    10- Otomotiv teknolojisinde ve Avrupa Birliği normlarına göre motor bölümündeki tüm bağlantıların hem EMC (Elektro Manyetik Uyumluluk) testinden geçmiş hemde IP-54 sınıfı sızdırmazlığa sahip özel konnektörlerle yapılması şarttır. Örnek konnektörleri aracınızın orijinal bağlantılarında görebilirsiniz. Size takılmak istenen kitin kablo bağlantılarında otomotiv sektörüne özgü bu konnektörlerden kullanılıp kullanılmadığına bakın. Aksi halde aracınızın olmadık zamanlarda stop edebileceğini , etraftaki manyetik alanlardan etkilenip diğer elektronik cihazların çalışmasını ( OEBD, ECU, ASR, ABS v.s.) bile bozmak suretiyle trafikte can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atacağını unutmayınız. Özel konnektörlerle yapılmayan montaj sorun çıkartır. Aracınız yanar, su alır, kısa devre yapar, size kaza yaptırır. Onarılamaz arızalara yol açar.
    11- Takılmak istenen lpg enjektörlerini inceleyin. Kendine sıralı sistem diye yutturmaya çalışan çoğu sistemlerde LPG enjektörü yerine selonoid vanadan bozma uyduruk enjektörler kullanılmaktadır. Yine kompakt ve hepsi bir arada bulunan, büyük endüstriyel yazıcıların mürekkep püskürtme sistemlerinden kopyalanmış veya pnömatik kontrol sistemlerinden esinlenmiş ve LPG' ye uyarlanan piyasada enjektör diye yutturulan sistemlere dikkat edin. Kompakt sistemler sonradan LPG' ye uyarlanmıştır. Ömürleri sınırlıdır ve bir arıza durumunda komple değişmesi gerekir. Bu tür enjektörlerin herhangi bir otomotiv firması tarafından onaylanıp onaylanmadığını sorun. Her silindir için tek tek enjektör bağlanıyor olmasına dikkat edin. Böylece bir arıza durumunda komple sistemi değil, sadece arızalı enjektörü değiştirmek suretiyle parça tasarrufu sağlarsınız.
    12- Adına sıralı diyen çoğu sistemde araçların arıza lambası yanmaktadır. Bilhassa E-4 kategorisindeki yeni model araçlarda karışım hatası nedeniyle bu arıza lambası zamanla büyük masraflara yol açar. Dönüşümü yapacak serviste arıza lambasının yanmayacağı garantisini isteyiniz.
    13- Çoğu modern araçlarda bir kaza anında benzin besleme sistemini kapatan darbe sensörleri bulunmaktadır. Takılan kitin bu darbe sensörüyle ilişkisi olup olmadığını sorun.
    14- En öneml hususlardan bir tanesi de ülkemizde hiç üzerinde durulmayan, kimsenin umursamadığı sigorta konusu. Takılan kitin "ÜRÜN MALİ MESULİYET" ve "3. ŞAHIS MALİ MESULİYET" sigortaları var mı? Yani aracınız LPG nedeniyle bir kazaya uğrarsa can veya mal kayıplarınızı karşılayacak bir sigorta güvenceniz olacak mı?

Sizin için kıymetli, milyarlarca bedel ödediğiniz aracınızı ve can-mal güvenliğinizi tehlikeye atmayın.
    Lütfen sadece fiyata bakarak veya bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ustaların lafına bakıp karar vermeyin, daha sonra pişmanlık yaşamayın.

• quote:

quote:

mybestfriendim

Slm.. Dostum sen yeni bir forum sayfası açsana.. bütün ix35 ciler artık oraya yazalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

quote:

quote:

mybestfriendim

Slm.. Dostum sen yeni bir forum sayfası açsana.. bütün ix35 ciler artık oraya yazalım..

aklıma geldi ama çok zahmetli olur.elimde olsa ilk başlığı modifiye ederdim.ilk başlıktaki bekleyeler yazısını zor bela kaldırttım.

• mybestfriendim arkadaşımız belliki birşeyler yapmaya çalışıyor dışardan bazılarının rahatını kaçırıyor anlaşılan ben arkadaşı destekliyorum.. Güzel paylaşımlar var..Bakalım kararsız kaldım kafamda 3 araba var.. ix35,spo ve grand cmax
  • mybestfriendim arkadaşımız belliki birşeyler yapmaya çalışıyor dışardan bazılarının rahatını kaçırıyor anlaşılan ben arkadaşı destekliyorum.. Güzel paylaşımlar var..Bakalım kararsız kaldım kafamda 3 araba var.. ix35,spo ve grand cmax

ix 35 in artı ve eksilerini yazarmısınız?? Ama tarafsız lütfen..
  • gdi motora lpg montajı yapmışlar..REsimlerine bakmak isterseniz

http://www.lpghaber.com/montaj-galerisi/turkiye-de-bir-ilk-altinokotogaz-gdi-kia-sportage-23130.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokduyguluadam

mybestfriendim arkadaşımız belliki birşeyler yapmaya çalışıyor dışardan bazılarının rahatını kaçırıyor anlaşılan ben arkadaşı destekliyorum.. Güzel paylaşımlar var..Bakalım kararsız kaldım kafamda 3 araba var.. ix35,spo ve grand cmax

Bende Cmax ve ix35 arasında kaldım.
    ix35
    +Isıtmalı deri koltuklar ( ön arka )
    +Açılabilir cam tavan
    +Fiyat biraz daha uygun
    +Dikiz aynasında geri dönüş kamerası
    +Navigasyon takılabiliyor
    +Arka koltuklarda daha fazla diz mesafesi , 5 koltuklu ile kıyaslanırsa ix 35 çok daha geniş
    -Benzinli
    +Anahtarsız çalıştırma+giriş

Cmax
    + Sonuçta o bir ford(Kusura bakmayın amacım araç kötülemek değildir. ikinci elde kolay satma imkanı vs ve marka imajından bahsediyorum)
    +Yakıt ekonomisi ve dizel motorun torku.iki aracıda test imkanı buldum.
    -Tavan açılmıyor.
    +iç görünüm biraz daha güzel ve kaliteli hissi veriyor.
    -Anahtarsız çalıştırma var fakat giriş yok.
    -Şuan için navigasyon yok fakat gelincede pahallı olacaktır.

Şuan araç almak için ikisi arasında gelip gidiyorum. Benzin problemi olmasa ix35 güzel tercih fakat hergün en az 60 km yolum var.
    Cmaxin 1.6 dizel seçeneği olmasa hertürlü ix35 derim tabiki 1.6 ecoboost motor çok iyi fakat herhalükarda ikiside dizele göre fazla yakıyor.7 kişilik olan Cmaxi hesaba katmadım çünkü bana güzel gelmiyor ve sürgülü arka kapı istemiyorum.

Konuya tarafsız yaklaştım. Bi hata ettiysek kusura bakmayın. Burdaki arkadaşlardanda durumları göz önünde bulundurup yorum yapmalarını isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: buryer

quote:

Orijinalden alıntı: cokduyguluadam

mybestfriendim arkadaşımız belliki birşeyler yapmaya çalışıyor dışardan bazılarının rahatını kaçırıyor anlaşılan ben arkadaşı destekliyorum.. Güzel paylaşımlar var..Bakalım kararsız kaldım kafamda 3 araba var.. ix35,spo ve grand cmax

Bende Cmax ve ix35 arasında kaldım.
    ix35
    +Isıtmalı deri koltuklar ( ön arka )
    +Açılabilir cam tavan
    +Fiyat biraz daha uygun
    +Dikiz aynasında geri dönüş kamerası
    +Navigasyon takılabiliyor
    +Arka koltuklarda daha fazla diz mesafesi , 5 koltuklu ile kıyaslanırsa ix 35 çok daha geniş
    -Benzinli
    +Anahtarsız çalıştırma+giriş

Cmax
    + Sonuçta o bir ford(Kusura bakmayın amacım araç kötülemek değildir. ikinci elde kolay satma imkanı vs ve marka imajından bahsediyorum)
    +Yakıt ekonomisi ve dizel motorun torku.iki aracıda test imkanı buldum.
    -Tavan açılmıyor.
    +iç görünüm biraz daha güzel ve kaliteli hissi veriyor.
    -Anahtarsız çalıştırma var fakat giriş yok.
    -Şuan için navigasyon yok fakat gelincede pahallı olacaktır.

Şuan araç almak için ikisi arasında gelip gidiyorum. Benzin problemi olmasa ix35 güzel tercih fakat hergün en az 60 km yolum var.
    Cmaxin 1.6 dizel seçeneği olmasa hertürlü ix35 derim tabiki 1.6 ecoboost motor çok iyi fakat herhalükarda ikiside dizele göre fazla yakıyor.7 kişilik olan Cmaxi hesaba katmadım çünkü bana güzel gelmiyor ve sürgülü arka kapı istemiyorum.

Konuya tarafsız yaklaştım. Bi hata ettiysek kusura bakmayın. Burdaki arkadaşlardanda durumları göz önünde bulundurup yorum yapmalarını isterim.

Dostum bence tek derdin yakıt ise al ix taktır lpg dizelden az yakarsın..

Benim incelemedigim araba forum sayfaları vs kalmadı..Artıları eksileri hesapladım ve
    donanım artısı
    uygun fiyat
    uygun servis fiyatları
    ikinci el
    5 yıl garanti
    ucuz parça

gibi sebeplerden ix35 aldım

Ve ben tarafsızca yorumlarım malımı asla övmem
    Eksileri ise plastik aksamları ilk görür görmez hoşuma gu itmedi ama ses gelmiyor sıkıntı yok daha kaliteli olursa dadından yenmez
    Lokurtu sesi geliyordu halledildi artık yeni cıkanlarda o da yok
    Yakıt olayı az yaksa bile sonucta benzinli lpg takılamıyordu ama artık o da var sıkıntı yok
    Yokuşlarda bayıyor ama uygun vites uygun gaz yaparsanız no problem
    Sunroof iyi degil ses vs problemleri var

Artıları

Çok ama en önemlileri sonuçta suv araç manyak bir sürüş keyfi var
    Bir bakan bir daha bakıyor
    Araba cok sessiz çalışıyor
    Eski hyundai markasını unutun aynen şimdiki samsung gibi düşünün marka kendini aşmış zaten yeni modellere bakarsanız anlarsınız elentra satış rekorları kırıyor ix35 bu ay süper sattı qasqai yi geçti vs..
    Donanım harika eksik göremiyorum tek eksik led farlar olsa iyi olurdu

• Lpg forumunu takip ediyorum. Kısmetse aynen dediğiniz gibi olacak ama lpg işide korkutucu bir iş. Sistem henüz yeni inşallah kobay olmayız :) izmirdemi taktırmayı düşünüyorsunuz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

vay haluk 23

Koltuklar çok başarılı.
    Görüş açıları çok iyi.
    Ses sistemi çok iyi.
    Donanım ciddi çok iyi.
    Selamlar.

Hepsini yazamadım ama şu konuyu incelemek isteyebilirsin belki arkadaşım:

http://forum.donanimhaber.com/m_49551522/tm.htm

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

vay haluk 23

Koltuklar çok başarılı.
    Görüş açıları çok iyi.
    Ses sistemi çok iyi.
    Donanım ciddi çok iyi.
    Selamlar.

Hepsini yazamadım ama şu konuyu incelemek isteyebilirsin belki arkadaşım:

http://forum.donanimhaber.com/m_49551522/tm.htm

Ix 35 alacak gibiyim..Şu lpg işini bekliyorum..

• güzel karar al ix35 i 10 yıl bin sorunsuz :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.