Şimdi Ara

i5 8600k 90 Derece !!!!(COZULDU) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
5.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

Amd fanboyları intel 8 serisini gördükçe gene çıldırmış.Omoo okoo yoll sonrooo gorocoksonozzz

Bu aynı şeye benzedi.Sokakta dayağını yiyen çocuk sonra görüşecez der yaa aynısı

İsteyen istediğini alsın ama şu modifiye çöp ryzenları intelle kıyaslamayın.Parası olmayan ve oyunlarda maksimum performans düşünmeyenler gitsin alsın ama ryzen1700 ve üstü işlemciye para vermeyin.ryzen 1200 alın 1500 alın en fazla 1600 alın.Üstü paranızı çöpe atmaktır.

90 dereceyi gorunce cildirdik evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah akıl fikir versin gerçekten... Boşta 34, yükte oyunlar da 49-50c olan mis gibi işlemci almışsınız, son derece GEREKSİZ bir hareket de bulunup gidip işlemcinize yok yere işkence ediyorsunuz... Dünya overclock şampiyonasına katılmayacaksanız bunu neden yapıyor sunuz ?

Madem aldınız, gayet de temiz çalışmış, ne akla hizmet bu tarz işlere girersiniz. Sonra bu forum da zerre kadar donanım bilgisi olmayan insanlar " intel şöyle, böyle..." diye hapır, sapır yapıp duruyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 20 Kasım 2017; 12:50:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y0Se

Allah aşkına yeter yahu arada 1 2 yorum bana geliyor sonra millet birbirine girmiş yapmayin

Soğutucum COOLER MASTER SEIDON 240V

Siz sivi sogutma mi kullanıyorsunuz? Sivi sogutmada mi 90 derece oluyor :((( bende 80mm ufak tefek bir hava sogutma sanmistim.

Bu durum buyuk ihtimal montaj hatasi. Simdi sogutucunun vidalarini sonuna kadar sıkın demek istiyorum ama o da riskli. Islemci anakart kendisini açmayabilir. Zarar verebilirsiniz. Yinede vidalara ufak tefek mudahale edin belki durum degisir. H115i sogutucuda bizim basimiza geldi. 7700k cildiriyordu vidalari baya sıktık sistem acilmadi. Gevsettik acildi durum duzeldi.

Ikinci ihtimal kotu anakart voltaj degerleri. Bununlada biraz uğraşmanız lazim.

Bunca seyi yazdiktan sonra bir ihtimal daha var. O da sogutcunuzun pompa fanini anakarta baglamamis olma ihtimaliniz. Cift fanli soğutucularda degisik baglantilar olabilir. Usb uzerindende baglantilar olabiliyor. Butun baglantiyi eksiksiz kontrol etmekte fayda var.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Voltajda sıkıntı yok.Manuel ayarladim 1.13 gibi bir değerde 4.5ghz de. Bi ara 4.8 ghz 1.20v denedim direk hata verip kapadi.Tahminim montaj ve macun da sıkıntı var arka backplate kontrol etmedim macun değişirken.

Birde macun dandik cooler masterin 18 liraya almistim. Cuma günü thermal grizzly krynaout gelecek sonuçları buradan paylaşırım

• Kullanıcı hatasından kaynaklanan bu olay yine bazı trollerin eline koz vermiş.

i5 8600k 90 Derece !!!!(COZULDU)

Gördülüğü gibi intel işlemcileri en fazla temp spike yaptıran etken olan FPU seçili olmasına rağmen sıcakıklar gördülüğü gibi. Ayrıca hiçbir oyunda bu sıcaklıları görmesi mümkün değil, en ekstrem koşulların birinde sıcaklıklar ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Kullanıcı hatasından kaynaklanan bu olay yine bazı trollerin eline koz vermiş.

i5 8600k 90 Derece !!!!(COZULDU)

Gördülüğü gibi intel işlemcileri en fazla temp spike yaptıran etken olan FPU seçili olmasına rağmen sıcakıklar gördülüğü gibi. Ayrıca hiçbir oyunda bu sıcaklıları görmesi mümkün değil, en ekstrem koşulların birinde sıcaklıklar ortada.

6 cekirdekli olupta 3.8 ghz de hangi intel islemci isinmiski insanlara trol diyorsunuz. Yazdiginiz mesaji bir daha okuyun isterseniz? Intelin sicaklik sıkıntısı 4.5 ghz civarinda baslar. Bunlari tecrube etmediyseniz atmis oldugunuz yorum cokta isabetli degil. En fazla Intel trolleri gelir yorumunuzu begenir. Baskada hicbirsey olmaz. Bu konuyu acan arkadasimiza o zaman sunu onerelim. Eger cozum buysa tabi.

Degeerli konuyu acan kardesim gordugun uzere 3.8 ghz de 8600k isinmiyor. Sizde 8600k yi 8400 gibi kullanabilirsiniz. Carpan kilidine 38 yazip kaydedin

• quote:

Orijinalden alıntı: y0Se

Voltajda sıkıntı yok.Manuel ayarladim 1.13 gibi bir değerde 4.5ghz de. Bi ara 4.8 ghz 1.20v denedim direk hata verip kapadi.Tahminim montaj ve macun da sıkıntı var arka backplate kontrol etmedim macun değişirken.

Birde macun dandik cooler masterin 18 liraya almistim. Cuma günü thermal grizzly krynaout gelecek sonuçları buradan paylaşırım

Macunlar oyle ahim sahim fatk ettirmez. Siz bence birkac bios daha bekleyin. Islemciyi 4.3ghz gibi degerde kullanin. Zaten 4.3 ghz halide butun oyunlara fazlasiyla yeter. 1080p cozunutlukte 1080ti ile kosturuyorsaniz orasini bilemem tabi.

• Kimse sunu anlamak istemiyor.

Bir oyun dusunun 8600k ve 7700k %100 calissin ama 100fps versin ayni oyunda ryzen 1600 %60calissin ama 80fps versin

Ben yine gider ryzen 1600 alirdim.Sebebi 1600 %100 calismadigi icin drop yapmayacak digerleri yaptigi icin isterse 150fps alsin yine berbat bir oynanis sunacak.

Bunu anlamak bu kadar zor mu gercekten?

• WARTIME kullanıcısına yanıt
    Sandığınız kadar drop olmuyor. Droplarin genel sebebi zaten oyun motorundan kaynaklidir ve her sistemde nadiren olabilir. Intele ozel asiri sik drop olmasi gibi bir durum soz konusu değil. Oyun motorundan kaynakliysa bende niye olmuyor derseniz sizde de oluyor ama o kadar nadir ki umrunuzda bile olmamistir. Intel icin de bu aynen boyle. Belki biraz daha fazladir ki oyle de olsa dikkat cekmez. Bazilarinin abarttigi kadar droplanma soz konusu değil. Kim cikarmis bu sehir efsanesini merak ediyorum. 4c 4t islemciyle 1070 i 1080p de kullanan biri olarak droplarla dolu bir oyun deneyimim olması gerekiyor sözde... Kısacası bilmeden konusmayin. Sagda solda gordugunuz hurafeleri kendi deneyiminizmişçesine emin olarak söylüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 20 Kasım 2017; 15:21:45 >
  • Ya daha dur oyle bir oyun cikmadi.Cikinca diyorum.dropun ne oldugunu bildigine emin misin?

Fps nin ani inis cikisina mi drop denir?Fps sabitken anlik takilmalara mi drop denir?

Bakalim ne diyeceksin

Çıkmadı diye bir şey yok. Yeterince guclu ekran karti yoksa yuksek fps almaya zorlayacak sekilde oyunu ayarlayin ayni şey. Ikisi de fps drop. Biri kisa suren diğeri daha uzun süren. Fark etmez. Fps ayni asla kalmaz. Cok kisa surerse fps cok hizli araliklarla olculmediginden (saniyede bir) araya kaynayabilir o kadar. Fps sabitken bir anormallik oluyorsa o oyun motorunun sorunu veya bir uyumsuzluk sorunudur. Ben sadece fps dropu buyutenlere tepkimi koydum. Siz atisma pesindesiniz. Zamanimi buna harcayamam. Size de tavsiyem burada milletle tartismak yerine işinize gucunuze odaklanmanızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 20 Kasım 2017; 16:25:41 >
  • Bılmesem anlamasam bu ıslerden ınandıracaksın benıIkısıde fps dropmus.Fps sabıtken olusan takılmaya ms denır mıcrostuttering.Bunu fps gosteremez cunku fps sanıye olarak gosterır bu takılma mıcrosanıyelıktır ancak goz farkeder.Fpsnın anı ınıs cıkıslarına drop denır.O yuzden adı fps droptur.Buna bırcok etken neden olabılır.

Burası tartısma yerı degıl mı?Senın dedıklerın ve benım dedıklerım aynı olmak zorunda degıl.Sadece dedıklerının hıcbırının elle tutulur dogrulugu yok.Fps asla aynı kalmaz demıssın ya cok komıksın.Istersem aynıda kaldırtabılırım.Sen beceremıyorsan eger yardım ıstersın verırız.
    Neyse daha fazla konusma.Yada konus ancak kendın gıbılerı ınandırırsın

+1

Fps drop ile ms farkını bilmek gerekiyor oynanabilirliğin nasıl etkilendiğini anlamak için.

Şahsen kendi işlemcimle windows balanced enerji modundayken stok hızda, codww2 de işlemci full loadda 140fpsde ms hissediyorum. Oc yapınca sıkıntı olmuyor.

Yani bu oyunda i5 stok olarak gtx1080 ultra detayda dahil zorlanıyor ve oc ile sorun aşılıyor gibi bir durum var. Aynı oyunda r5 1600 ile belki ms olmayacak ancak max fps daha az olacak.

• benim h110v2 soğutmalı 990x işlemcim 4.2 OC'de 75-80 derece geçmiyor.

bir de düşük güç tüketimi vs olacak. Acaba bağlantıyı mı iyi yapamadın?
  • Chillout C kullanıcısına yanıt
    Hocam ms ve drop olmasın ben 60fps ye bıle razıyım.Yeterkı bunlar olmasın.Bu yuzden multı core cpu + yuksek onbellekten yanayım ıslemcılerde

8700k ve 1600 unde omurlerını kısa olarak goruyorum pıyasayı 8/16 lar domıne edecekler
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Şimdi burada işlemci oyunlarda %100 kullanılmıyor savunmanızda çok asli bir kusur var. %100 kullanılmıyor %70 kullanılıyor diyelim. O zaman insanlar gidip 8350k alsın bu mantıkla. Nasıl olsa 8600k %100 kullanılmıyor. Ryzen işlemcileri kötüleyeceğim diye komik bir hale düşüyorsunuz. İşlemciler oyunlarda kaç fps aldığına göre değerlendirilmez. Oyunda fps alma isi gpunun asli görevidir. Cpuda orkestra şefi şeklinde diğer parçaları çalıştırır. Şimdi sizin mantığınızla 4,5 Ghz'deki bir i3 8350k, i7 8700'den daha fazlq fps veriyor ise bu i3ün i7den daha iyi bir ürün olduğunu mu gösterir? 7820x-7900x vs. G4560 dolaylarında oyun performansı veriyor o tablolara baktığınızda peki g4560dan daha iyi olan i3 işlemci i9lardan daha mı iyi? Değil. 200hz 1080p monitör 1080ti sistem toplayacak adama ben de şu anki Ryzenleri önermem, ancak 3,8 ghzdeki 1600 ya da 1700 144 hzyi bile birçok oyunda ekran kartı müsade ederse kotarıyor. Bu durumda ryzenler 130-150 arası fps alıyorken, intellerin 150-170 fps arası aldığı bir ortamda, hem de ryzen işlemciler kas gücü olarak daha güçlüyken, ısınıp 90 derece olmuyorken fala. İntel daha iyi falan diye reklam yapmak kör fanboyluktur.

Bir de cok bilgiliymis gibi konusuyorsun; overvolt demek voltaj yukseltmektir. Arkadas undervolt yapmalı. Bu temel seyi dahi bilmeyip donanım konusunda iddialara girmen gülünç. Bir de occt linpack denesin bakalım arkadaş 100 derece olup kapansın işlemcisi :) Prime95 hafif bir stres testtir, render testlerinden falan farkı süresidir. Ancak linpack işlemiyi çok yoran komut setleri kullanır. Tomshardware 7700k, 8700k ve 8600k'de kompresörle serinletilmiş su veren sıvı soğutmasıyla linpack iceren intel burn testte 100 derece görmüştü... Linpack ne kadar kullanılır dersen okay haklısın derim ama bir işlemcinin stok ayarlarda bir program çalıştırarak mükemmel bir sıvı soğutmayla stok ayarlarda kapanacak duruma gelmesi gülünç bir şey. Oyunlarda 90 dereceyi geçmez hiçbir şekilde ama haklısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 21 Kasım 2017; 2:49:44 >

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    G4560 karıştırmayın yanlış örnekleme nedeni ise,
    G4560 kendini ispatlamış cpu dünyasında sarsılmaz yere gelmiştir,
  • Sizin konuyu görünce aklıma geldi

Bende 8700k oyunda 50c geçmez , 60c stress testinde gecmez , delidli ve hava soğutmalı neyse

geçen gün bir stress testi indirdim Cpu Z firması çıkartmış Powermax isimli , avx modunu seçtim start bastım işlemci 90c çıktı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.