Şimdi Ara

i7 işlemcili d11 destekli full hd 1 gb ekran kartlı 2500 lira civarı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Hava sıcaklıklarının arttığı şu günlerde kapalı havasız ortamda boştayken 44-45 derecelerin üstünü görmedim. Clevo kasalar soğutma konusunda oldukça başarılı. Yani i7 işlemciler aşırı ısınır kavrulur gibi hurafelere inanmamak gerek kasa ve soğutma başarılıysa core 2 duo serileri kadar ısınıyor nerdeyse.

İ7 işlemciler bir gerçekki 35nm üretilmelerine rağmen Core2duo (T9600, P8700, vs.) gibi işlemcilerden daha çok ısınıyor bu bir gerçek, kasa ve fan faktörü bunun sonrasında devreye giriyor. Yani aynı kasa ve soğutma sistemine sahip İ7 ve C2D işlemcili iki makina farklı dereceleri görmektedir. En büyük sebebi ise 4 çekirdeğe sahip olup Turbo boost ile tek çekirdekde Watt arttırarak kendini overclock yapmasıdır. Siz bir C2D işlemcide 2 çekirdek stabil 2.8Ghz giderken, İ7ler biri 2.8Ghz olmak üzere +3 tane daha 1.6Ghz ile gitmektedir, boost anında çekirdeklerden sadece overclock olan yanı sıra diğer çekirdeklerde yaklaşık olarak %5-10 arasında bir işlem hacmi ile çalışmaktadır. Bu şekilde sıcaklık dağılımı çok daha artmaktadır.

Monster'ı henüz kullanma şansım olmadı ama paylaştığınız değerler olsun, yorumlar olsun gerçekten bir tane edinmek istiyorum yakın zamanda, çünkü sanırım anca öyle bir makina ile mutlu olabileceğim notebook piyasasında Artık "İ" serisi işlemcilerde ekran kartı ile işlemcinin fanlarını ayırmaları gerek burası kesin.

İşde misal Dell XPS1645 iç tasarımı;

i7 işlemcili d11 destekli full hd 1 gb ekran kartlı 2500 lira civarı...

Bence notebook alırken bu fiyatlarda güçlü birşey alıcak arkadaşlar bunları arıştırmalı. Dikkat etmeli, sonuçta mobilite için alınıyor bu cihazlar, yoksa bir masaüstü alınıp en iyisinden içi doldurulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tydd -- 9 Mayıs 2010; 12:43:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: secosahan
    bilmiyorum 3 boyutlu katı modelleme (solid-catia-pro) ve 3 boyutlu mimari(archicad-idecad-3dmx) hakkında bilgin nedir ama bu programlarda rahat rahat 10 katlı yapılar tasarlamak kolay olmuyor. iyi bir grafik kartı gerektiriyor. şimdi de masaüstü al o zaman diyeceksin fakat sürekli aynı yerde çalışmıyorum ve mobil bir cihaz gerekiyor.

Bu saydığın işler için oyunlara göre tasarlanmış hiç bir ekran kartı hiç bir işe yaramaz.
  • @donanımcı123

bilgiler için çok sağol,laptop'unun performansı çok çok iyi görünüyor.bu monster'ı biraz daha araştırıp almaya karar verdim...
    sizce benim gösterdiğim monster modelleri nasıldır?sizinki gibi iyi performans alır mıyım?ayrıca benim nvidia kart kullanmam gerekli zannedersem,çünkü oyundan çok program ağırlıklı kullanıcam,PS,DW vs. gibi...Monster laptop kısmında bu konuda bir konu açmak faydalı olur sanırım...

@Erasmus78

o tarz işler için nasıl bir kart önerirsiniz?yani illa 3D tasarım olarak değil,genelde program ağırlıklı kullanacak birisi için hangi ekran kartı idealdir?ve ati benim hiç mi işime yaramaz bu manada?birde sizde apple macbook pro olduğunu görüyorum,eskiden beri çok istediğim bir mac ama pc'den vazgeçmeyi göze alamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbulication

@donanımcı123

bilgiler için çok sağol,laptop'unun performansı çok çok iyi görünüyor.bu monster'ı biraz daha araştırıp almaya karar verdim...
    sizce benim gösterdiğim monster modelleri nasıldır?sizinki gibi iyi performans alır mıyım?ayrıca benim nvidia kart kullanmam gerekli zannedersem,çünkü oyundan çok program ağırlıklı kullanıcam,PS,DW vs. gibi...Monster laptop kısmında bu konuda bir konu açmak faydalı olur sanırım...

@Erasmus78

o tarz işler için nasıl bir kart önerirsiniz?yani illa 3D tasarım olarak değil,genelde program ağırlıklı kullanacak birisi için hangi ekran kartı idealdir?ve ati benim hiç mi işime yaramaz bu manada?birde sizde apple macbook pro olduğunu görüyorum,eskiden beri çok istediğim bir mac ama pc'den vazgeçmeyi göze alamadım.

Evet belirttiğin cihazda gayet iyi ama tabi aynı özelliklerdeki diğer laptoplara göre biraz pahalı gibi bunun nedeni full hd çözünürlükte led ekran olması. Bunun haricinde monster garantisi altında gayet alınabilecek bir ürün, pişman olmassın, monster bölümünde bu yeni serilerle ilgili testlerde mevcut. Belirtilen ekran kartı tüm grafik uygulamalar için yeterli.

• istanbul bilişim aş

• quote:

Orijinalden alıntı: mr_seo

istanbul bilişim aş

Siz ilk önce stokta olmayan ürünleri listeden kaldırın ondan sonra buraya gelip konuşun. LG HT503SH modeli 2 yıldır listenizde fiyat ise 310 tl ama ne hikmetse düşük fiyatlı ürünleriniz stokta yok bende biliyorum ucuz fiyatlı ürün yazmayı, tederik etmedikten sonra ne işşe yarar bende o zaman size 120 gb slim PS3 satıyorum fiyatı sadece 311tl yalnız stok sorunuz ona göre. Öyle bana reklam kokan mesajlar yazacağına müşterinizi memnun edin

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.