Şimdi Ara

İdari Bilimler (İktisat-İşletme) Okunur mu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam tutsa giderim lakin zor gozukuyor. 72tyt 52 ayt yaptim. Buyuk ihtimal 10-15k arasi bir siralama gelecek. Odtu iktisat 8k ile kapatti gecen sene. Ya işletme icin mezuna birakicam ya da itü ekonomiye gitcem kararsizim baya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4yilmezun 4 kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz araştırma yapmalıyım haklısınız.Peki marmara üni istanbulun anadolu yakasında,yıldız avrupa da bu fark önemli mi sizce.Ailemden çok fazla yardım alacağımı düşünmüyorum.Anadolu yakasında teyzemler var belki biraz orada kalabiirim.Anadoludan karşıya geçmek falan sıkıntı olur mu ?
  • chaveez01 C kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam cevap için

• ceyhunceyhan kullanıcısına yanıt
    Sınava ilk girişinse senin yerinde olsam düşünmeden mezuna kalırım. Bu sene çalıştığın tempoda yine çalışsan Bilkent işletme iktisat tam bursluya gidersin

• aptal uzaylı A kullanıcısına yanıt
    Hocam ankarada okuyanlar iş görüşmesi staj vs için kalkıp ordan istanbula geliyorlar nerdeyse her ay sen hayli hayli halledersin

Hocam ben fen lisesi mezunuyum,sayısalcıyım.İlk sene birtakım nedenlerden dolayı neredeyse hiç çalışamayıp mezuna bıraktım.Mezun senemde de sayısal çalıştım fakat sınav anında edebiyat tarih coğrafya (etc) çözmek hep vardı.Sınava başladım sos2 hariç her testi çözdüm ve fkbden çok etc de netim var yani aslında hiç etc bilmeden biraz yorum biraz genel kültür 18-19 nete ulaştım.Neyse mezuna kalmayı düşünmüyorum artık neresi olursa diyip gidicem
    Ben de tam olarak böyle dusunuyorum aslinda. Bu sene cok sağlam calistim ama genede yeterli olmadi. Seneye ustune koyarak gayet iyi sonuclar alabilecegimi dusunuyorum.

• iktisat ve işletme aynı işi yapar diğeri için tercih edilmesi mantıksız 8kya itü ekonomi yazabilirsin ama bence özyeğin falan da puanlarını bilmiyorum ama.

bana soru sorabilirsin ben ekonomi okuyorum marmarada
  • ceyhunceyhan kullanıcısına yanıt
    Bilgilerin soğumadan başla bence hocam her gün bir deneme çözsen takıldığın konulara baksan eşit ağırlıktan ilk üç bine girersin. Yurtdışında falan da üniversiteye gitmeden önce bir yıl beklemek çok yaygın gap year diyorlar hatta. Gerçi onlar kafa dinlemek için yapıyor ama olsun 😂 Senin konumunda mezuna kalmak çok mantıklı sayısal olsaydık belki tıp ya da diş yaz geç diyebilirdik ama inan çok farkediyor İİBF’de üniversite adı. Bilkentten ayda 1050 lira burs alacağını da hatırlatayım yurt okul vs zaten ücretsiz olacak. Sonuçlar açıklandıktan sonra 10 ay bir süre var bence değer yolun sonundaki ödül büyük çünkü.

• özyeğin işletme fakultesinden bir bölüm yazabilirsin koç ve sabancıdan sonra iyi kariyer olanagı sağlayan bir üniversite akademik kadrosu da güçlü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam, akademik kadrosuna bakarken neyine bakıyorsunuz? Ben de inceleyeceğim ama hangi kriterlere göre bakmalıyız? Hocaların yurt dışı bağlantıları, okudukları yerler mi?

• Sıralama bandın ve sorduğun okullar hakkında bilgi lazım.
    Takip

• Bilgi Ekonomi ve Bahçeşehir Ekonomi ücretli olarak 700k civarında almış. Bu durum akademik kadroyu ilgisizliğe itebilir diye düşünüyorum. Öğrencilerle ilgilenmek yerine kendi akademik kariyerlerine odaklanırlar diye düşünüyorum. Bu sebeple Bilgi ve BAU'dan soğudum. Doğru mu düşünüyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masturchiknaste -- 21 Haziran 2019; 20:18:37 >
  • PwC, EY tarzı yerlere Marmara çıkışlı insanlar gidebiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Masturchiknaste

PwC, EY tarzı yerlere Marmara çıkışlı insanlar gidebiliyor mu?
    oraların yarısını marmara dolduruyor zaten :D
    her sene pwcden bir hr gelir okula yeni mezun başvurusu alır.
    pwc
    ey
    kpmg
    deloitte
  • quote:

Orijinalden alıntı: legal tender

oraların yarısını marmara dolduruyor zaten :D
    her sene pwcden bir hr gelir okula yeni mezun başvurusu alır.
    pwc
    ey
    kpmg
    deloitte

Alıntıları Göster
    hocam ciddi misiniz? neden bu kadar düşük o zaman bu okulun sıralaması?

• quote:

Orijinalden alıntı: Masturchiknaste

hocam ciddi misiniz? neden bu kadar düşük o zaman bu okulun sıralaması?

Alıntıları Göster
    gerçekten bilmiyorum, ben 30 bine girdim şu an kaç oldu hiçbir fikrim yok. insanlar tercih etmiyor. işletme ile aynıyız fakat işletmenin sabit kalıyor bizim düşüyor. ingilizce için konuşuyorum. iibfde türkçe bölüm tercih etmeyin.
  • Tavsiye etmem odtu isletme nin bile durum sikintili (mezun arkadalasarim var)
    Bogazici -koc- bilkent oneririm

• Marmara ingilizce işletme tutuyorsa git derim.

Köklü bir üniversite, konumu iyi bir kampüs, ingilizce eğitim, yanına da Almanca eklediniz mi... Daha ne olsun?

İşsiz kalırsın diyenler çok önyargıyla yaklaşıyor. İşletme-İktisat okuyanların hepsi mi işsiz? İdari bilinler mezunlarının işsizlik oranı Mühendisliklerden daha az.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimiolurmu

Tavsiye etmem odtu isletme nin bile durum sikintili (mezun arkadalasarim var)
    Bogazici -koc- bilkent oneririm
    ee boun koç bilkent gidemeyen herif ne yapacak

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.