Şimdi Ara

İdari Bilimler (İktisat-İşletme) Okunur mu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam ODTÜ iktisat nasıl bir tercih olur sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt
    evet çalıştığı kurumlara bakabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • legal tender kullanıcısına yanıt
    Hocam bahsettiğiniz durum Marmara işletme mi iktisat mı? Gerçekten bu kadar iyi mi? Bilkent işletme ile Marmara işletmeyi kıyaslayabilir misiniz (akademik kadro, imkanlar vs)?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gençler toptan bir açıklama yapayım 4 four yani pwc, ey, deloitte, kpmg gibi denetim - danışmanlık şirketinin 3 ana kolu vardır. denetim (audit), vergi (tax) ve danışmanlık (advisory). denetim ve vergi kısmına ingilizce bilerek ve marmara veya başka özel görece iyi okullardan mezun olarak girebilirsiniz. danışmanlık kısmı ise koç bilkent boğaziçiden alır. bilkentle marmara karşılaştırılması komik olur yani. bu big four'un danışmanlık kısmı düşük seviyedir, bunların daha üstü bcg, mckinsey, bain&company, oliver wyman gibi şirketlerdir ve gerçekten yüksek profil kişi ararlar. 3.5 üstü gpa, istanbulda adı olan bir liseden mezun olmak, dünyanın sayılı okullarında yüksek lisans gibi üst şeyleri talep ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

Hocam bahsettiğiniz durum Marmara işletme mi iktisat mı? Gerçekten bu kadar iyi mi? Bilkent işletme ile Marmara işletmeyi kıyaslayabilir misiniz (akademik kadro, imkanlar vs)?
    bilkent ülkedeki en iyi yükseköğretim kurumudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legal tender -- 21 Haziran 2019; 21:56:2 >
  • aptal uzaylı A kullanıcısına yanıt
    benim evim davutpaşa kuzey kapısına yaklaşık 20 dakika o yüzden sana biraz anlatabilirim. davutpaşa kampüsü benim de yaşadığım yer olan esenlerde. şimdi şöyle bir şey söylemek istiyorum. istanbulda metro altyapısı gerçekten güzel ve sarıyere bile bir saatte gidebiliyorsun o yüzden uzak yakın çok dert etme. ben boğaziçinde okuyorum bu sene o yüzden karşılaştırma yapabilirim yaşadığım yer ile orayı. tabi ki esenler itü, boğaziçi gibi yerler olan maslak, levent (beşiktaş yani) gibi yerlerden yaşam kalitesi olarak çok daha alt seviyede. gerek toplumun siyasi görüşü, gerekse esenlerin içi olarak tatmin eder mi seni bilmiyorum seni eskişehirden sonra. ama yıldız teknik saygın üniversitelerden birisi istanbulda, itüden sonra özellikle. şunu da söylemek gerekir, örneğin atıyorum arkadaşlarla bi yerlerde takılalım, sahile kaçalım dersen en uzak yer toplu taşımayla maksimum bir saat falan. öğrenci kalitesini boğaziçi veya itü gibi asla düşünme çünkü gerek konum olarak gerek öğrenci kalitesi olarak altında kalır onun, ama gerçekten ortalama üstüdür. ekonomi davutpaşada mı bilmiyorum ama beşiktaştaki kampüsü de muhtemelen davutpaşaya taşırlar. siyasi açıdan boğaziçi gibi hakkını savunabilen bir üniversite değil son olayları araştırırsan dediğimi anlayabilirsin. ama öğrenci hayatı için çok güzel yerdir esenler, aşırı pahalı değil, istanbulun merkezine çok uzak değil (esenyurt gibi semtler kadar uzak değil), etliye sütlüye çok karışmam, ortamlara arada kaçarım dersen çok iyi üniversite ve konum. arkadaşlarım var konyadan falan gelen ve memnunlar genel olarak şuan için. istanbulda gezmeyi dert etme her şey ayağının altında. kadıköy ve beşiktaş gibi semtler bile metro ile en fazla 1 saat sürüyor dediğim gibi. o kadar sürmüyor bile bazen. başka soruların varsa davutpaşa ve ytü hakkında yardımcı olabilirim. ama genel olarak şehir dışından gelen ve aileden uzakta yaşayan biri için öğrenci üniversitesidir diyebilirim genel olarak.

• ++++

• upupup

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.