Şimdi Ara

iki kablosuz modemle network oluşturmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, forumda araştırdım ancak model ve marka uyuşmazlığından dolayı uyguladıklarım hep fiyasko oldu.

Elimde 2 adet kablosuz modem var, ilki, yani adsl hattın bağlı olduğu modem olan linksys wag120n model kablosuz, diğeri ise zyxel p-661H T1 model kablosuz modem...

ben bu iki modemi evin farklı bölgelerine koyarak kablosuz ağımı genişletmek istiyorum.
    aslında linksys modemin yeri sabit, değiştiremiyorum o yüzden zyxel modem ile linksys in sinyalini alıp dağıtmak istiyorum.

bu marka ve model kablosuz modemlerle bunu yapabilir miyim? yapabiliyorsam, nasıl?

şimdiden teşekkürler.

• Dostum bnde aynı ıslemı yapmak ıstıyorum yardım edenımız daha cıkmadı :) Gercı ben ıkı modemı ethernet kablosu ıle bırbırıne baglamak ıstıyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_35419034/tm.htm

Burdakı konudan da takıp edebılırsın. Anladıgım kadarıyla anlatayım sana. Evındekı lınksys modemınden bır tane ethetnet cıkısından dıger modemın ethernetıne bagla. Dıger modemın DLCH kapat ve duruma gore modem ıp sını degıstır.. Bıldıgım bu dostum yanlısda olabılır o yuzden sadece bıldılendırmek ıstedım bıldıgım kadarıyla tabi ... :)
  • Arkadaşlar ikince modemde DHCP kapatılacak ve modemler arasında mesh yapacaksınız. (WDS) Fakat farklı markalar arasında mesh uyumsuzluğu olabilir. Yani çalışıp çalışmaması tamamen ürünlerin uyumuna bağlı.
  • ben ethernet ıle baglıcam wds falan gerek kalmıcak sanırsam. Bırde dıger modemde ıp degıstırmek lazım mıs. Sımdı tek sorunum bu degıstırebılır mıyım bılmıyorum...
  • Ethernetle bağlayacaksan süper. Modemin dhcp sini kapat ve farklı bir ip ver yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_akcay

Arkadaşlar ikince modemde DHCP kapatılacak ve modemler arasında mesh yapacaksınız. (WDS) Fakat farklı markalar arasında mesh uyumsuzluğu olabilir. Yani çalışıp çalışmaması tamamen ürünlerin uyumuna bağlı.

eyvallah, iyi anlattın güzel anlattın da :) mesh in ne olduğunu bilsem keske. nasıl yapacağımı bana anlatan olursa yapmaya çalışırım.

teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.