Şimdi Ara

iki saat arasında kaldım ( seiko mu casio mu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
15.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zyx

Tachymeter oha?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Zyx

Tachymeter oha?

Benim saatte de var tachymeter nasıl kullanılıyor? Saatin markası Camel Trophy
  • quote:

Orijinalden alıntı: myd

quote:

Orjinalden alıntı: Drizz

casio da çok fazla şekil var seiko daha sade. Bence seiko yu al

casiodaki şekillerin bir anlamı var boş değil yani ben saatçide inceledim en dıştaki numara yazan halka dönüyor sol taraftaki düğmeden.. hız hesaplaması için kullanılan bi zama zingo ama türkçe kullanma kılavuzu bulamassam bi işe yaramaz

Alıntıları Göster
    bu ikisi arasından casio. ama parayı arttırabilrsen seikonun süper modelleri var.

quote:

Orjinalden alıntı: myd

quote:

casiodaki şekillerin bir anlamı var boş değil yani ben saatçide inceledim en dıştaki numara yazan halka dönüyor sol taraftaki düğmeden.. hız hesaplaması için kullanılan bi zama zingo ama türkçe kullanma kılavuzu bulamassam bi işe yaramaz

o hız ölçme zımbırtısı bişeye yaramıyo bence
    şimdi şöyle ki, giderken kronometreyi başlatıyorsunuz 1 km yada 1 mil sonra durduruyorsunuz kronometrenin saniye kolunun gösterdiği değer hızınız oluyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 28 Kasım 2008; 18:22:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzY®

bu ikisi arasından casio. ama parayı arttırabilrsen seikonun süper modelleri var.

quote:

quote:

şimdi şöyle ki, giderken kronometreyi başlatıyorsunuz 1 km yada 1 mil sonra durduruyorsunuz kronometrenin saniye kolunun gösterdiği değer hızınız oluyo...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: OzzY™

quote:

quote:

Alıntı:

Analog saatlerin bir çoğunda Tachymeter yazar ve saat yönünün tersine 60'dan başlayıp, 400'e 500'e kadar anlamsız aralıklarla sıralanmış sayılar görürüz. Bir çoğumuz da bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını bilmeyiz. Bu özellik daha çok kronemetreli saatlerde vardır.. Aslında o anlamsız görünen sayılar ve aralıklar o kadar da anlamsız değildir. Gerçi ne kadar gereklidir tartışılır ama, bir anlamı vardır elbette

Şimdi basitçe ne işe yaradıklarını anlatacağım. Sporla ilgilenenler, antrenörlük yapanlar biliyor olabilir belki, ben şimdiye kadar bilen biriyle karşılaşmadım

Aslında bu sayılar temelde basit bir oran - orantı probleminin çözümüne yardımcı olmak için konulmuş sayılardır. Örneğin, koşu yapıyorsunuz, ve 100 metrelik aralıklarla koşu yaptığınız yerde işaretler koymuşlar. Kronometrenizi çalıştırıp koşmaya başladınız, 9 saniyede 100 metrelik alanı koştunuz. Saatteki hızınızı sorduğumda basit bir hesap yaparak, 9 saniyede 100 metre gidersem 60 x 60 = 3600 saniyede 3600 x 100 / 9 = 40000 metre koşarım demek ki saatte 40 kilometre hızla gidiyormuşum dersiniz. Ama bu hesabı yapmayıp, saatiniz üzerindeki takometrede 9'un karşısındaki sayıya bakıp, 400'ü görüp bu 400'ü de 100 metre ile çarparsanız, saatte 400 x 100 = 40000 metre yani 40 kilometreyi bulmuş olursunuz.

Nasıl ama?? Aslında sadece ( 3600 / saniye ) hesabından kurtaran bir sayı o...
    3600 / 9 saniye = 400 (tachymeter'daki karşılığı)
    3600 / 20 saniye = 180 (tachymeter'daki karşılığı)

• quote:

Orijinalden alıntı: myd

quote:

Orjinalden alıntı: OzzY™

quote:

quote:

Alıntı:

Analog saatlerin bir çoğunda Tachymeter yazar ve saat yönünün tersine 60'dan başlayıp, 400'e 500'e kadar anlamsız aralıklarla sıralanmış sayılar görürüz. Bir çoğumuz da bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını bilmeyiz. Bu özellik daha çok kronemetreli saatlerde vardır.. Aslında o anlamsız görünen sayılar ve aralıklar o kadar da anlamsız değildir. Gerçi ne kadar gereklidir tartışılır ama, bir anlamı vardır elbette

Şimdi basitçe ne işe yaradıklarını anlatacağım. Sporla ilgilenenler, antrenörlük yapanlar biliyor olabilir belki, ben şimdiye kadar bilen biriyle karşılaşmadım

Aslında bu sayılar temelde basit bir oran - orantı probleminin çözümüne yardımcı olmak için konulmuş sayılardır. Örneğin, koşu yapıyorsunuz, ve 100 metrelik aralıklarla koşu yaptığınız yerde işaretler koymuşlar. Kronometrenizi çalıştırıp koşmaya başladınız, 9 saniyede 100 metrelik alanı koştunuz. Saatteki hızınızı sorduğumda basit bir hesap yaparak, 9 saniyede 100 metre gidersem 60 x 60 = 3600 saniyede 3600 x 100 / 9 = 40000 metre koşarım demek ki saatte 40 kilometre hızla gidiyormuşum dersiniz. Ama bu hesabı yapmayıp, saatiniz üzerindeki takometrede 9'un karşısındaki sayıya bakıp, 400'ü görüp bu 400'ü de 100 metre ile çarparsanız, saatte 400 x 100 = 40000 metre yani 40 kilometreyi bulmuş olursunuz.

Nasıl ama?? Aslında sadece ( 3600 / saniye ) hesabından kurtaran bir sayı o...
    3600 / 9 saniye = 400 (tachymeter'daki karşılığı)
    3600 / 20 saniye = 180 (tachymeter'daki karşılığı)

Alıntıları Göster
    seiko daha hoş duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ilgezer

seiko daha hoş duruyor

Alıntıları Göster
    o model seıko'yu bılıyorum,hıç tatmınkar değil,çok basıt,bende casio derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

o model seıko'yu bılıyorum,hıç tatmınkar değil,çok basıt,bende casio derim

Alıntıları Göster
    casıo casıo casıo 10 yıldır kullanıyorum tık yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Diveman

casıo casıo casıo 10 yıldır kullanıyorum tık yok...

Alıntıları Göster
    casio dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: K-orn

casio dostum

Alıntıları Göster
    Bende de EF-521 var. Ben de bu saati alırken seiko ve casio arasında kalmıştım, Casio yu aldım memmunum.
    Casio derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HealthyEra -- 28 Kasım 2008; 21:46:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HealthyEra

Bende de EF-521 var. Ben de bu saati alırken seiko ve casio arasında kalmıştım, Casio yu aldım memmunum.
    Casio derim

Alıntıları Göster
    şakamısın sen cocuk casio ile seikoyu karşılaştırıyosun tabıkıde sekıo cok daha iyi. bı bayıye gıdıp dıger saatlerını ıncele seıkonun marka hakkında az cok bılgı sahıbı olursun. 180ytl cok ucuzmus dıkkat et sahte olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Seldom Seen Kid

şakamısın sen cocuk casio ile seikoyu karşılaştırıyosun tabıkıde sekıo cok daha iyi. bı bayıye gıdıp dıger saatlerını ıncele seıkonun marka hakkında az cok bılgı sahıbı olursun. 180ytl cok ucuzmus dıkkat et sahte olmasın

Alıntıları Göster
    seiko casio biraz daha cacık bi marka seiko daha karizmatik

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

seiko casio biraz daha cacık bi marka seiko daha karizmatik

Alıntıları Göster
    seiko seiko seiko.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

seiko seiko seiko.....

Alıntıları Göster
    casio bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altitute5000

casio bence

Alıntıları Göster
    Seiko tabii ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kysis

Seiko tabii ki

Alıntıları Göster
    Analog saatse SEIKO dijital saatse CASIO tavsiyemdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kysis

Seiko tabii ki

Alıntıları Göster
    Saat dediniz aklıma geldi.
    Okuldayım lise 2 yanıma bir çocuk geldi
    Altın kaplama bulgari saat.
    Hayrola nerden aldın dedim teyzesi dubaiden hediye olarak getirmiş.
    Onlar zamanı ileri geli filan alıyo heralde sen bunları alıp napacan birader?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seldom Seen Kid

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: recaro

• quote:

Orijinalden alıntı: Bi50likdaha

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: TurkishFist

o ne demek anlamadım yaf

seiko

• quote:

Orijinalden alıntı: placeformyhead

quote:

Orjinalden alıntı: TurkishFist

o ne demek anlamadım yaf

seiko

Alıntıları Göster
    üstüne bi 900 lira daha koy güzel bi seiko al derim 150 liralık seikodan hayır gelmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

üstüne bi 900 lira daha koy güzel bi seiko al derim 150 liralık seikodan hayır gelmez

Alıntıları Göster
    seiko varken casio almam şahsen

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

Alıntıları Göster
    casio daha güzel duruyor seikoda içindeki yuvarlak lar çok kaba durmuş çerçeveli oldugu için

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.