Şimdi Ara

IKI SIM KART - TEK NUMARA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
96.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konuyu hortlatmak gibi olsun konuyla ilgili bilgileri güncelleyeyim. Bugün, yani 04.02.2014 tarihi itibariyle turkcell iletişim merkezinden aynı numara için ikiz sim kart aldım. Turkcell müşteri hizmetleri bunu "eşkart" olarak isimlendiriyor. Paketin, yani 2 kartın birden toplam fiyatı 32 TL. Hali hazırda takılı olan kartınızı iptal edip hattınızı yeni iki karta tanımlıyorlar. Kartın birisi 64K diğeri 128K ve her ikisi de micro sim olarak kenarlarından işaretlenmiş olarak geliyor, ihtiyacınıza göre bu işaretlerden kırarak micro sim olarak kullanıyorsunuz. Yok ihtiyacınız yoksa standart sim olarak kullanıyorsunuz. Nano sim için ikiz kart bulunmadığını ama istenirse aldığım kartları nano sime kesebileceklerini söylediler. Ben HTC Sensation XE telefonum ve Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 tabletim için aldımdan kestirme ihtiyacı hissetmedim. Kartları cihazlara takarak her iksini birden açtım. Sonraki açılan yani daha sonra şebekeden hat alan cihaz aktif halde kalıyor ve gelen aramada sonraki açılan cihaz çalmaya başlıyor. Fakat giden aramayı hangisinden yaparsanız yapın arama gerçekleşiyor.

Olay Konya'daki bir turkcell iletişim merkezi vasıtasıyla gerçekleştirildi. Konuyla ilgili sorusu olan arkadaşların sorularını elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Önemli Not: Sim kartınız değiştikten sonra internet bankacılığındaki SMS şifre işlemleriniz bloke oluyor. Bu nedenle internet şubesini kullandığınız bankaların müşteri temsilcilerini arayarak SMS şifre için yeniden aktivasyon yaptırmanız gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @lp@sl@n -- 4 Şubat 2014; 22:43:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @lp@sl@n

Konuyu hortlatmak gibi olsun konuyla ilgili bilgileri güncelleyeyim. Bugün, yani 04.02.2014 tarihi itibariyle turkcell iletişim merkezinden aynı numara için ikiz sim kart aldım. Turkcell müşteri hizmetleri bunu "eşkart" olarak isimlendiriyor. Paketin, yani 2 kartın birden toplam fiyatı 32 TL. Hali hazırda takılı olan kartınızı iptal edip hattınızı yeni iki karta tanımlıyorlar. Kartın birisi 64K diğeri 128K ve her ikisi de micro sim olarak kenarlarından işaretlenmiş olarak geliyor, ihtiyacınıza göre bu işaretlerden kırarak micro sim olarak kullanıyorsunuz. Yok ihtiyacınız yoksa standart sim olarak kullanıyorsunuz. Nano sim için ikiz kart bulunmadığını ama istenirse aldığım kartları nano sime kesebileceklerini söylediler. Ben HTC Sensation XE telefonum ve Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 tabletim için aldımdan kestirme ihtiyacı hissetmedim. Kartları cihazlara takarak her iksini birden açtım. Sonraki açılan yani daha sonra şebekeden hat alan cihaz aktif halde kalıyor ve gelen aramada sonraki açılan cihaz çalmaya başlıyor. Fakat giden aramayı hangisinden yaparsanız yapın arama gerçekleşiyor.

Olay Konya'daki bir turkcell iletişim merkezi vasıtasıyla gerçekleştirildi. Konuyla ilgili sorusu olan arkadaşların sorularını elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Önemli Not: Sim kartınız değiştikten sonra internet bankacılığındaki SMS şifre işlemleriniz bloke oluyor. Bu nedenle internet şubesini kullandığınız bankaların müşteri temsilcilerini arayarak SMS şifre için yeniden aktivasyon yaptırmanız gerekli.

Ben de benzer işlemi iPad im için yapmak istiyorum , merak ettiğim konu şu;

Mesela en son olarak iPad ile İnternet'e girdim , sonrasında gelen çağrıları alamıyor muyum cep telefonum ile ? (En son olarak hat iPad de aktif olduğu için )
    O zaman oturup yarım saat İnternet'e girsek iPad ile hiç kimse ulaşamayacak mı bize telefondan ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sphynxinator

quote:

Konuyu hortlatmak gibi olsun konuyla ilgili bilgileri güncelleyeyim. Bugün, yani 04.02.2014 tarihi itibariyle turkcell iletişim merkezinden aynı numara için ikiz sim kart aldım. Turkcell müşteri hizmetleri bunu "eşkart" olarak isimlendiriyor. Paketin, yani 2 kartın birden toplam fiyatı 32 TL. Hali hazırda takılı olan kartınızı iptal edip hattınızı yeni iki karta tanımlıyorlar. Kartın birisi 64K diğeri 128K ve her ikisi de micro sim olarak kenarlarından işaretlenmiş olarak geliyor, ihtiyacınıza göre bu işaretlerden kırarak micro sim olarak kullanıyorsunuz. Yok ihtiyacınız yoksa standart sim olarak kullanıyorsunuz. Nano sim için ikiz kart bulunmadığını ama istenirse aldığım kartları nano sime kesebileceklerini söylediler. Ben HTC Sensation XE telefonum ve Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 tabletim için aldımdan kestirme ihtiyacı hissetmedim. Kartları cihazlara takarak her iksini birden açtım. Sonraki açılan yani daha sonra şebekeden hat alan cihaz aktif halde kalıyor ve gelen aramada sonraki açılan cihaz çalmaya başlıyor. Fakat giden aramayı hangisinden yaparsanız yapın arama gerçekleşiyor.

Mesela en son olarak iPad ile İnternet'e girdim , sonrasında gelen çağrıları alamıyor muyum cep telefonum ile ? (En son olarak hat iPad de aktif olduğu için )
    O zaman oturup yarım saat İnternet'e girsek iPad ile hiç kimse ulaşamayacak mı bize telefondan ??

Evet kimse ulaşamaz simkartların 2si aynı anda aktif gözükemiyor ıcc ıd den dolayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sphynxinator

quote:

İnternet kullanımında da durum aynı. Cihazlar aynı anda interneti kullanamıyor fakat sırayla hangisinin tarayıcısını açarsanız o kullanabiliyor. Benim tabletim telefon özelliğine sahip olduğu için gelen arama olduğunda en son hat alan cihaz çalmaya başlıyor. Fakat Ipad'de denemedim.

• @lp@sl@n kullanıcısına yanıt
    nano sim kullanılan iphone kullanıyorum,gün içinde bulunduğum bazı ortamlara iyi bir telefon götürmek ve kaybetmek yada çaldırmak istemiyorum.
    eski bir telefonum var,acaba eski telefonum için standart büyük sim kartlardan bir eşkart alabilir miyim?turkcell kullanıyorum.
  • Her halukarda nano sim kartınız iptal olacak. Verilen iki adet sim kartı da micro sime hazır olarak kesilmiş mini sim olarak size verilecek. Siz de birini hiç kırmadan ucuz telefonunuza, diğerini ise kestirerek iPhone'a takabilirsiniz.

• @lp@sl@n kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, Note 2 telefonum var. Birde Gear S almayı planlıyorum. Turkcell şirket hattı kullanıyorum. Yanlış bilmiyorsam Star paket ( 5000 dk ve sınısız inter vs olanından ) Note 2 ve Gear S'te aynı numarayı kullanabilmem için sanırım "eşkart" almam gerekiyor ve bunu Turkcell işlem merkezlerinden yaptırabiliyorum değil mi?

Telefonum her an yanımda olmayabilir hatta hafta sonları o koca telefonu yanıma almadan dışarı çıkmak isterim. Bu durumda bana eşkart gerekiyor değil mi? Umarım şirket hattı ( Ticari Firma üzerine kayıtlı ) olması sebebiyle bir mani çıkmaz. Teşekkürler...

@@lp@sl@n
  • İkiz kart hangi operatörlerde mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam merhaba, Note 2 telefonum var. Birde Gear S almayı planlıyorum. Turkcell şirket hattı kullanıyorum. Yanlış bilmiyorsam Star paket ( 5000 dk ve sınısız inter vs olanından ) Note 2 ve Gear S'te aynı numarayı kullanabilmem için sanırım "eşkart" almam gerekiyor ve bunu Turkcell işlem merkezlerinden yaptırabiliyorum değil mi?

Telefonum her an yanımda olmayabilir hatta hafta sonları o koca telefonu yanıma almadan dışarı çıkmak isterim. Bu durumda bana eşkart gerekiyor değil mi? Umarım şirket hattı ( Ticari Firma üzerine kayıtlı ) olması sebebiyle bir mani çıkmaz. Teşekkürler...

@@lp@sl@n

Ayni anda kullanim olmuyor mu 2 hatta halen, gear s alacagim bilmek istiyorum

• konu hort olacak ama yeni konu açmak istemedim varken

...........................

bu sistemde güvenlik açığı mevcut sanırım

bayilerde çalışanlar hazır imza ve fotokopi varken adlarına çıkartabiliyor bu ikiz sim kartı

kullanıcının ruhu duymadan 3d şifreler diğer hatta da gidiyor galiba..tam emin değilim

acaba turkcell bilgi verir bu hattın ikiz sim kartı var..açılmış..aktif veya değil gibi
  • omer14 kullanıcısına yanıt
    2 simkart aktifleşir,sizin teoriye göre başka 3.hat da aktifleşmeli ki teknik olarak zor

• quote:

Orijinalden alıntı: reyes_19

Tt de varmi acaba bu muhabbet

Malesef hayır.Sadece TT'de yok bu hizmet.Net paketlerini bol veriyor,eşsim vermiş olsa her cihazda kullanırlar diye korkuyor sanırım

• Beyler, şu eş simkart olayı büyük güvenlik açığı. Şu an bu eş kart olayını dolandırıcılar kullanabiliyor. Buna karşı operatörler eş kart çıkarılsa bile aynı anda aynı hatta ait 2 simkarttan sadece 1 tanesinin aktif olarak çalışmasına izin veriyo değil mi?

Yoksa felaket olur.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.