Şimdi Ara

İlk Araba JAZZ mı Polo mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Değerlendirmeniz için teşekkür ederim.

Eşim şu anda hamile. Bizim için 100 KM ulaşma hızından ziyade, güvenlik konfor ve pratik kullanm geliyor. Jazz'ı tercih etmeye başlamamda 2 konunun etkisi olduğunu söyleyebilirim. İlki yakıt kullanımı, segmentindeki en düşük tüketime sahip araçlardan biri olduğunu düşünüyorum. Diğeri ise 399 lt lik bagaj hacmi. Daha sonra yaptığım araştırmalarda araçla beraber gelen çeşitli özelliklerin de kendi segmentinin üstünde bir konfor sağlandığını da öğrendim.

Ancak Polo'daki manuel vites kullanımının Jazz'a karşı üstünlüğü bu denli bariz ise bunu da göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum.

Amaç 26.000 + 2.000 bandında B sınıfı iyi bir araba almak. Hızlı kalkış benim için bu iyi tanımını dolduran özelliklerin sonunda yer alır belki ama yokuşta tekleme veya zorlanma bundan daha önemli bir performans kriteridir diye düşünüyorum.

• Kesinlikle Jazz.

Civic mi Golf mü deseniz Golf derim ancak Jazz mı Polo mu derseniz Jazz derim.

Honda B segmentinde gerçekten güzel iş çıkarıyor. Jazz özellikle boyutlarına göre oldukça geniş ve kullanışlı bir araç.
  • 2006 model jazz manuel kullanıcısıyım.Araç 155.000 km'de.Bugüne kadar en ufak bir arıza vermedi.Sıfır sorun ve kafam rahat etsin diyorsanız jazz derim.Ayrıca düşük yakıt tüketimi de artısıdır.
  • Arkadaşlar

Düşüncelerini paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Bundan sonra bir İstanbullu olarak nasıl temiz bir 2. el bulabilirim ona bakacağım.

Bunun galeri olmayacağı çok açık tabi. :)
  • Sınıfındaki araçlara göre daha geniş olması da bir avantaj.
  • Jazz. Özellikle donanım olarak da polodan bariz üstün.

Ancak 26bin lira verecekseniz golf alın bari paranıza değsin.
  • dsg sorunlu peki 2007-8 model pololarda tam otomatikler dsg yoktu değil mi o modeller nasıl ?

2002-2008 arası model yılı olanlarda CVT (Sürekli değişken şanzıman)
    2009-2011 arası model yılı olanlarda i-Shift (Otomatikleştirilmiş düz vites)
    2012 ve sonrası model yılı olanlarda CVT

cvt 2008 model 26bin bulunur mu acaba düşük km de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkcald -- 12 Haziran 2013; 10:58:33 >
  • Polo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el araba her zaman şans işidir. Tanıdıktan bildik araba alırsan risk oldukça azalır. Senin bütçenle ulaşabileceğin Jazz eski kasa olanlarındandır. LS ES ve ELİTE donanımları ile pazara sunulmuştur. Elite donanım en üst segment olup sunroof dahi standarttır. ES donanım dahi diğer modeller ile kıyaslandığında oldukça yeterlidir. Ancak LS donanım bazı beklentileri karşılamayabilir. Eski kasanın iç konsepti yeni kasadan daha kullanışlıdır. Arka koltuklar raylı olup, gerektiğinde bagajı küçültmek şartıyla en geriye yaslandığında arka koltuklar bir limuzin genişliğine ulaşır. Üstelik 3/1 oranında katlanabildiğinden arka koltuğa 1 veya sıkışık 2 yolcu oturtup yatırdığın koltuğun alanında yük taşıma avantajında var. Ben arka koltukları yatırıp devasa gardrop tipi buzdolabı taşındığına şahit oldum. Bence bunun ötesi yok. CVT şanzıman kesinlikle sorunsuzdur. Ancak sanıyorum 60.000'de bir şanzıman yağının değiştirilmesi gerekli. Eğer servis bakımlı CVT şanzıman bulursan km.si de düşükse hiç düşünme. Madem bebeğin olacak evde olmadığın zamanlarda yenge de bu arabayı kullanacaksa CVT vites üstelik İstanbul'da alternatifsizdir. Yeni kasalarda maliyet düşünülerek adapte edilmeye çalışılan i-shift vites faciası Honda'ya ders oldu. Ne mutlu ki Japonlar hatalarını görüp hemen düzeltiyorlar. Şu an ki Jazz'lar tekrar CVT'ye döndü. Polo'ya gelince bu kadar gevezelik içinde tek kelime etmediysem anladın sen onu

• Jazz ım var satsam gene jazz alırım gene jazz alırım okadar dıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Jazz ım var satsam gene jazz alırım gene jazz alırım okadar dıyorum

Aynen öyle.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.