Şimdi Ara

İlk kez oy kullanacak bir seçmen olarak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba, baslikta da belirttigim gibi bu secimde ilk kez oy kullanacagim ve bu nedenle benim oyumu vermemde etkili olacak olan oncelikli etmen egitim sistemi olacak.Kisa bir ozet geceyim oncelikle,ben sbs sisteminin son kurbanlarindanim... kurbanlarindan diyorum cunku liseye gecmek icin bile 3 sene sinava girdik, onceden nasildi? tek sene, tek sinavla giriliyordu.Buraya kadar her sey guzel.Ben liseye gectikten sonra universiteye gecisteki diploma puani etkisi degistirildi.Bu arada turkiyedeki en iyi 10 Anadolu Lisesinden birindeyim.Önceki sisteme gore bizim lisenin birinci ile sonuncusu arasindaki diploma puani farki 5 puandi Simdi her lise esit goruluyor bildiginiz gibi.Yani benim o 3 yillik cabam havaya uctu bir anda.Eh oncesinden soyleselerdi ugrasmazdik bu kadar.neyse kizdigim nokta bu degil.Turkiyedeki her lise esit gorulup herkesin kendi okulunda oldugu yaziliya gore diploma puani etkili oluyor suanda universiteye giriste.Bizim lise her zaman ogrenciyi zorlamistir bize bizi zorlayacak sorular geldi hep.bize sorulan sorular bir duz lisedeki ogrencilere sorulsa dökulur bir Cogu.Madem tum liseler ayni duzeyde kabul ediliyor neden merkezi bir sinav sistemi olusturulup yazililar oradan gelmiyor? Her lise esit degil mi ayni sinavi yapalim ozaman.Ama yok olmaz.Neyse 1960 kusurlerden beri kaldirilacagi soylenen universite sinaviyla ugrasiyorum bu sene de.Bunda da hic bir sıkıntı yok, zaten lazim boyle bir sistem Turkiyeye ama cok saygideger basbakanimiz cikip diyorki "Suriyelileri sinav yapmiyoruz ama Turkleri sinav yapiyoruz." diyor.Burda bir problem var iste.Vergisini verip yasadigim bir ulkede multeciler sinavsiz universiteye girebiliyor ve ben sinavla giriyorsam burada multeciler Suriyeliler mi oluyor yoksa ben mi? Akpli arkadaslar buna yanit verebilirseler memnun olurum.7 Haziran şahsim adina bir hesaplasma olucak.Belirttigim nedenlerden dolay akpye degil oy gunahimi bile vermem.Saygilar ve iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uğraşma, seni zorlayan mı var? Başına silah dayayan mı var?

Dünyadaki zengin statüsündeki insanların 3'te 1'i üniversite eğitimi görmemiştir.

Terör, toplumsal huzur, ekonomi gibi daha önemli konular var. Ayrıca sınavsız bir yükseköğretim için öncelikle Türkiye'nin ekonomisi ve halkın gelir seviyesinin yükselmesi gerek. Ve sanıyorumki bunun gerçekleşebilmesi için gereken süre bir hayli fazla.
  • Selamlar,

Hüseyin Çelik dönemini saymazsak ortalama yılda bir kez MEB bakanı değiştiren (bu 7. sanırım) bir iktidardan fazlasını beklemek hata olur zaten.

Eğitimi deneme tahtasına çevirdiler, her gelen yeni müfredat, yeni sınav sistemi deniyor. Aynı partinin iki bakanı bile birbirinin yaptığını beğenmiyor yani.

• Mevcut sistemi "ugrasma, kafana silah mi dayaniyor." Diyerek savunmak ne kadar dogru bilemedim.Benim amacim bizden sonra gelenler daha oturakli ve duzgun bir sistemde okusunlar.Yanlisa yanlis diyerek boyle devam etmesine goz yummak sacma.Ayrica dunyadaki kisilerin 3'te 1i egitimsiz zenginler demissiniz.oncelikle buna en guzel 3'te 2si de iyi egitimli kisiler diyerek cevap verilir.Kaldiki benim zaten zengin olma gibi bir amacim yok.Benim amacim ulkemize katkimiz olsun, ara eleman ulkesi olmayalim,muhendislerimiz montajla ugrasmayip kendileri uretsinler,duble yol gibi hafif sanayi yerine ağır sanayi ile ugrasalim.Ekstradan ekonomi, toplumsal huzur vs.'ye getirilecek cozumler kisa ömurlu olacaktir, ben uzun vadeli bir cozum olan egitim uzerinde bu nedenle duruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: uziee

Mevcut sistemi "ugrasma, kafana silah mi dayaniyor." Diyerek savunmak ne kadar dogru bilemedim.Benim amacim bizden sonra gelenler daha oturakli ve duzgun bir sistemde okusunlar.Yanlisa yanlis diyerek boyle devam etmesine goz yummak sacma.Ayrica dunyadaki kisilerin 3'te 1i egitimsiz zenginler demissiniz.oncelikle buna en guzel 3'te 2si de iyi egitimli kisiler diyerek cevap verilir.Kaldiki benim zaten zengin olma gibi bir amacim yok.Benim amacim ulkemize katkimiz olsun, ara eleman ulkesi olmayalim,muhendislerimiz montajla ugrasmayip kendileri uretsinler,duble yol gibi hafif sanayi yerine ağır sanayi ile ugrasalim.Ekstradan ekonomi, toplumsal huzur vs.'ye getirilecek cozumler kisa ömurlu olacaktir, ben uzun vadeli bir cozum olan egitim uzerinde bu nedenle duruyorum.

AKP veya bir parti sempatizanlığı yapacak değilim fakat git sor babana amcana, AKP gelmeden önce şehirler arası yollar nasılmış. AKP'nin en büyük faydalarından birisi duble yoldur bu 1.

2. EĞİTİM İLE ÖĞRETİM FARKLI ŞEYLERDİR. EĞİTİMSİZ DEMEDİM BEN.

3. Mühendislerinde problem yok, onları eğiten üniversitede var. Ayrıca şu ülke Erbakan gibi bir dahi mühendisi harcadı, o sebeple pek umutlu değilim bu ara eleman ülkesi durumundan kurtulabileceğimize.

• quote:

Orijinalden alıntı: eeTavus

quote:

Mevcut sistemi "ugrasma, kafana silah mi dayaniyor." Diyerek savunmak ne kadar dogru bilemedim.Benim amacim bizden sonra gelenler daha oturakli ve duzgun bir sistemde okusunlar.Yanlisa yanlis diyerek boyle devam etmesine goz yummak sacma.Ayrica dunyadaki kisilerin 3'te 1i egitimsiz zenginler demissiniz.oncelikle buna en guzel 3'te 2si de iyi egitimli kisiler diyerek cevap verilir.Kaldiki benim zaten zengin olma gibi bir amacim yok.Benim amacim ulkemize katkimiz olsun, ara eleman ulkesi olmayalim,muhendislerimiz montajla ugrasmayip kendileri uretsinler,duble yol gibi hafif sanayi yerine ağır sanayi ile ugrasalim.Ekstradan ekonomi, toplumsal huzur vs.'ye getirilecek cozumler kisa ömurlu olacaktir, ben uzun vadeli bir cozum olan egitim uzerinde bu nedenle duruyorum.

AKP veya bir parti sempatizanlığı yapacak değilim fakat git sor babana amcana, AKP gelmeden önce şehirler arası yollar nasılmış. AKP'nin en büyük faydalarından birisi duble yoldur bu 1.

3. Mühendislerinde problem yok, onları eğiten üniversitede var. Ayrıca şu ülke Erbakan gibi bir dahi mühendisi harcadı, o sebeple pek umutlu değilim bu ara eleman ülkesi durumundan kurtulabileceğimize.

Yok artık eğitimide duble yola bağladı

• quote:

Orijinalden alıntı: House M.D.

quote:

Orijinalden alıntı: eeTavus

quote:

Yok artık eğitimide duble yola bağladı

Duble yolu eğitime ben bağlamadım, arkadaş yazmış ona cevap olarak yazdım hocam.

• bir ulusu topla,tüfekle yok edemezsiniz,ancak eğitim sistemini kötüleştirirseniz,adaletsiz hale getirirseniz o ülkenin altına dinamit koymuş olursunuz.
    işte yapılan tam da bu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.