Şimdi Ara

İncelemeler arasında boğuldum hangi kart ( X1900XT 256 MB/ASUS EN7950GT_HTDP_512M /ASUS EAX1900XT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, AGP den PCI-E geçeceğim inşallah.4 tane Ekran kartı arasında Kararsız kaldım.Forumları çok inceledim ama benim için kullanıcıların ve işi iyi bilenleri tavsiyesi önemli.Oyüzden sizlerden ricam Bu 4 kart arasından bana uygun olan ürünü tavsiye etmeniz olacak.Şimdiden teşekkürler.

1)ASUS EAX1900XT 2DHTV 256 MB PCI EX
    2)ASUS EN7950GT_HTDP_512M EKRAN KARTI
    3)ATI RADEON X1900XT 256 MB PCIEX
    4)Radeon X1900 GT 256M GDDR3 PCI-E Dual DVI-I / VIVO

• DX10'un orta sınıf kartları duyurulmuşken,
    gidipte bu kaadar para verilmez DX9 kartlara (özellikle de 1900XT ve 7950GT gibi)
    bence şimdilik 7600GT ya da 7900GS gibi 200$ altı bir kart alıp, DX10'un orta sınıfının uygun fiyata inmesini bekle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 7 Aralık 2006; 16:07:23 >
  • Teşekkürler ama Bu kartların çıkışı 4-5 ay ı bulacak diyorlar.Eğer doğruysa bu benim için uzun bir bekleme süresi olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertugrulh

Teşekkürler ama Bu kartların çıkışı 4-5 ay ı bulacak diyorlar.Eğer doğruysa bu benim için uzun bir bekleme süresi olacak.

4-5 ay değil Ocak sonunda çıkacak buraya gelmesi de en fazla 15gün sürer, bu da senin için fazla ise
    o zaman 7600Gt ya da 7900GS alıp beklenmeli, 300$+KDV gibi bi rakama vga alınmaz bu zamanda (kişisel görüşüm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 7 Aralık 2006; 20:33:03 >
  • al 7950 işini görür diğer kartların fiyatının düşmesini filan beklersen oooo....
  • 7950gt al tamamdır. asus bulursan daha iyi.
  • Şu korkum tabiki var.Verilecek 350$ lık karta 1 ay sonra dx10 destekli orta seviye kart almak .Onların da ne performans vereceği meçhul tabi.Tam iki ucu .. değnek derler ya öyle bir durum.Dediğiniz gibi en iyisi beklemek galiba.
  • şimdi 7950 gt gibi bir kart seni rahat 1 sene götürür.
    orta sınıf dx 10 lar bu kartın performansını veremez.
    dx 10 destekli oyunlarda yakın zaman da çıkmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yattara 61

şimdi 7950 gt gibi bir kart seni rahat 1 sene götürür.
    orta sınıf dx 10 lar bu kartın performansını veremez.
    dx 10 destekli oyunlarda yakın zaman da çıkmaz.

dostum cok kesın konusuyosun orta sınıf dx10 kartlar daha pıyasada yok ınceleme yok teknık bılgı yok sen 7950 gt performansı vermez dıyorsun bunu neye dayanarak soyluyorsun bence suanda cok gereksız bır macera olur surda 1 ay kalmıs ....eger maddı gucun yeterlı ıse 7950 gt al 1 2 ay sonra upgrade edersın....
  • abi yani şimdi hepimizin ekran kartlarına deli gibi para bayılmamızın yegane sebebi nedir? Herhangi bi oyunu olabilecek en yüksek grafiklerde optimum performans ile oynamak... Şimdi gidip 7950ye 300+kdv yaklaşık 400 dolar bi fiyat vermek afedersin ama bence bi miktar aptallık. dx10 oyunlar senin alacağın 7950yi belki performans olarak zorlamayacaktır hani işte donanım özellikleri bakımından diyorum. Ama abi sm4.0 oyunu sen sm3.0da açmak zorunda kalacaksın, donanım olarak yeterli gelecek kartın belki ama yazılım olarak geride kalacak. Olay yani eşeğin üzerine en baba knight atının zırhını geçirmek gibi bişi gerçi tam değil ama anladın işte Yani abi bekle bence, beklemicem diosan benim gibi yap 7900gs veya biraz daha fazla param var diosan x1950pro al. dx9 en kral oyunu sistem iyiyse en kral şekilde oynarsın. dx10 kartlar adam gibi oturunca yeni dx10 kart çekersin elindeki dx9 kartıda oldukça makul bi fiyata okutursun ohh mis mis...

• Ya DX10 orta sınıf nedir dostlar,NVIDIA drüstçe duyurdu 8800 serileri bile tam destekli değil DX10 ile her tülü nimetindne faydalanmaz iken DX10 un orta sınıfı mı bunu yapacak hiç boşuna beklemeyin bunu DX10 efektlerinin kıpırtısını bile göremezsiniz bu kartlarla 599 dolarlık kartlar bu efektleri tam veremezken hala tam uyumlu değilken 180-200 dolarlık dx10 orta sınıf kartlarıyla hiçbirşey göremezsiniz 7950GT X1900XT onları performansta ezecek geçecek ben söylemiş olayım da isterseniz duymamış olun
  • abi olay donanımsal değil yazılımsal bişi... donanım olarak elbette koyar geçer 7950 ama emin ol orta seri dx10 crysis oynarken sana çok daha yararlı olacaktır...
  • bence bekleme tam olarak oturması hayli zaman alacakmıs gibi geliyor bana...
    al bi 7950GT ama 512mb olanından. paşa paşa kullan. 1 sene sonrada satar dx10 lu vga alırsın ;)
    bendede 7950GT var hatta incelemem var 2. sayfada cok güzel bir kart ayrıca oldukca serin bir kart sayılır. Hayırlı O/C ler ;)
  • İşte bu yüzden kararsız kalıyorum.Değerli yorumcu arkadaşların yarısı bekle derken yarısı bekleme al diyor.DX10 hakkında bu kadar belirsizlikler olmasa 2-3 ay daha bekleyeyim ama o tarafta da ne olacağı belli değil.Gerçi şuan alacağım kartın DX10 lu kartlar çoğaldığında (2-3 ay sonrasından bahsediyorum) en az 50-100$ aşağı olacağı da kesin.Mevcut sistemim Athlon 2500+AN7guru+1GB RAM+9800XT. şuanki kartım 9800XT performansından oldukça memnunum.Sırf çift çekirdeğe geçmek istediğim için mecburiyetten değiştireceğim kartı.Sonuçda bekleyip 2 ay sonra mı yenileyeyim komple sistemi (Core2duo ya geçecem)?
  • sana geçiş kartı olarak 7600gs sonic i tavsiye ederim;ya da al bir 7900gs, gtx e o.c. et...
  • Bence direct x 10 kartlar çıkana kadar bekle ve bu aradada oynamak istersen palit 7600gs çok iyi olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.