Şimdi Ara

İNGİLİZCE TIP OKUNUR MU? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • egetıpolsunbizimolsun kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egetıpolsunbizimolsun kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F01EF196DU -- 17 Temmuz 2021; 21:21:38 >
  • Up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okunmaz bence sonra öğrenebilirsin TUS için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basta dediklerinize katiliyorum. Bence de en etkili, verimli egitim anadilde egitimdir. Hem daha detayli ogrenilir hem de daha rahat. Ancak dunya dili Ingilizce ve artik Ingilizce bir secenek degil bir gereklilik. Istiyorsaniz en son sordugunuz sorulara cevap vereyim.

Oncelikle Ingilizce'yi tamamen kendi emeklerinizle, eger yeteri sureyi ayirirsaniz ogrenirsiniz. Tibbi Ingilizce biraz daha komplike bir olay. Bunun icin size bir Ingilizce tibbi terimler sozlugu lazim ve surekli internetten tipla ilgili makaleler okuyup bilginizi taze tutmaniz lazim. Dil kurslarina gelecek olursak, bana gore para tuzagindan ileriye gitmiyor dil kurslari. Cogu kisi ulkemizde bu dil kurslarini sihirli bir degnek gibi goruyor. Sanki 1 sene dil kursuna gidecekler ciktiklarinda advanced Ingilizce'ye sahip olacaklar gibi bir algi var. Tamamen palavradir bu. Her gun bir kisinin ogrenecegi dilde 2 saat dinleme yapmasi sarttir. Dilin fonetiginin beyninize oturmasi gerekli. Her gun en az 1-2 saat okuma calismasi yapmak yine sart. Ben sahsen her gun sabahlari Uzakdoguyla ilgili, Kuzey Amerika ile ilgili, Avrupa ile ilgili kuresel haberler okuyorum. Ekonomi bazinda, spor bazinda, politika bazinda. Ingilizce kuresel bir dil ve kuresel kaynaklara yonelmek lazim. Gunde 3-4 saatinizi bu ise ayirirsaniz 1 senede dogru kaynaklar vasitasi ile iyi bir duzeye geleceginizi dusunuyorum. Tibbi terimleri anlamak olayin 2.fasli. Ingilizceniz advanced olduktan sonra artik tipla ilgili makale okuyup kendi terimlerinizi ogreneceksiniz. Ben de muhendislik ogrencisiyim ve inanin ki bu terimler cok kafa karistirici olabiliyor, bunlari taze tutmanin tek yolu surekli ve surekli makaleler okumak kendi alaninizla ilgili. Basarilar dilerim..

• Guest-82BEAE867 G kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F01EF196DU -- 17 Temmuz 2021; 21:26:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uznl

Sağolun gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş.
    Şu şekilde özetlemek mümkün mü?İngilizce'yi öğrendikten sonra tıbbi ingilizce kelime haznemizi geliştirirsek tıbbi ingilizce'ye sahip oluruz.Doğru mudur?

Rica ederim.

Kesinlikle yazdiginiz gibi. Basarilar...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.