Şimdi Ara

İNGİLİZCE TIP OKUNUR MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar marmara tip la ege tip arasında kaldım. Marmara %100 ingilizce. Eğitim veriyor. İngilizce seviyem fazla iyi değil. Sizce hazırlıkla hallolur mu. Ve ingilizce okumanın avantajları nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

• Derdini seveyim reyiz
  • Eyvallah
  • sammyyaman S kullanıcısına yanıt
    Ben de ayni çekincedeyim ingilizceyi de hic sevmem.hacettepe ing mi turkce mi yazsam bilmiyorum
  • Yurtdışı düşünmüyorsan özellikle ingilizce çok anlam ifade etmiyor. Kaç doktorla konuştum bunu söyledi. Ege tıp daha makul görünüyor bence
    İyice araştır hocam
  • TUS için ingilizce önemli diye duydum ancak hani 6yillik tipi %100 ingilizce okumak ne kadar mantıklı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sammyyaman

Eyvallah
    ingilizcem 0 diyorsan hazırlıkla da olmayabilir ancak en az A 1.2 veya A2 ise yaparsın, hazırlıkta kendini çok kasıcan sıkıntılara giricen ama o yılı iyi bir puanla bitirirsen veya geçersen diğer yıllar ardı ardına gelir. Ek olarak ingilizce kurslarına gidip biraz daha geliştirebilirsin.
  • Eyvallah hocam
  • quote:

Eyvallah hocam
    Up bende aynı ikilemdeyim .
  • UP
  • Ilk 3 yil ing diye biliyorum ben yaniliyor muyum
  • Marmara 6 yıl ingilizce
  • quote:

Marmara 6 yıl ingilizce
    3 yıldan sonra klinik başladığı için ing gördüğün ders sayısı azalıyor diye biliyorum
  • Olabilir hocam bilgim yok benim.
  • quote:

Olabilir hocam bilgim yok benim.
    Yani teorik dersler hep ing ama klinikle uğraştığın için ing yükün azalıyor .
  • AudiVideTace A kullanıcısına yanıt
    Siz tip mi okuyorsunuz hocam
  • quote:

Siz tip mi okuyorsunuz hocam

Yok hocam bende marmara yazacağım galiba o yüzden öğrencilerle konuşuyorum onlardan duyduklarım .
  • Upp konu hakkinda bilgisi olan ?
  • Aynı ikilemdeyim ege tip secicem ben
  • Öncelikle nicktende anlaşılacağı gibi ege tıp seçicem :) ama 1-2 düşüncemi ve bildiğimi paylaşayım. Türkiyede kalıcak diye bir doktorun ingilizce eğitime ihtiyaç duymadığı anlamı çıkarılamaz.en basitinden bir örnek ileride kendini geliştirmek için almanya da italya da amerika da gidiceğin konferansların hepsi ingilizce olacak dünya dili olduğu için. Bir de ingilizce tıp okumanın daha kolay olduğuyla ilgili bir duyum aldım ki ne kadar doğrudur tartışılır. Söyledikleri şey şu: ingilizce tıp okurken zaten anadilin dışında bir dille okusuğundan sana sordukları daha yüzeysel oluyormuş. Türkçe de ise sınavlarda inciği cıncığı bırakmayacak kadar eşeliyolarmış. İyi de madem bunları söylüyon hocam sen ne ayaksında ege seçiyorsun diyebilirsiniz söyliyeyim hemen:
    Yıllardır en büyük hedeflerimden brii ege tıp sınava ege tıp için hazırlandım,
    İstanbulda oturuyorum ve istanbuldan nefret ediyorum ygsde 364. Olduğumda ailem sorguladığında cerrahpaşa gelse gitmez misin diye gene aynı şeyleri tekrar tekrar söyledim ne hacettepe ne cerrahpaşa benim tek hedefim ege. Bj hedefe bağlandığım için aklımsa başka bir seçenkte yoktu açıkcası. İzmirde okumak isteğim bunlardan bir tanesi yani.
    İngilizce meselesine gelince, ingilizcenin önemini biliyorum ve ege de bunun olmadığınıda biliyorum ama bu kapanmayacak birşey değil. İngilizce temelim sağlam ilkokulda %100 burslu bir kolej kazanmıştım ingilizce eğitimide süperdi. Upper intermediate ayarındaydı şimdi kullanmaya kullanmaya düşmüştür intermediate ama medical english kurslarıyla bunu geliştirmemin son derece olası olduğunu biliyordum. Kısacası bu sorunun spesifik bir cevabı yok kişiye ve ilgilerine kendine diğer tarafın eksisini artısını katıp katamayacağına göre değişir. Benim için bu sorunun cevabı gayet net ege tıp. Bir başkası içinde aynı netlikte marmara tıp olabilir. Bence sorgulamanız gereken nerede okumak istedğiniz. Ingilizceyi kendi çabalarınızla tamamlayıp tamamlayamayacağınız ( ingilizcenin gayet önemli olduğunu bilin bence tabi bunun için illaha ingilizce tıp okumak zorunda da değilsiniz temeliniz sağlamsa)
    Fazla uzattım. Umarım kendiniz için hayırlı olanı tercih edersiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.