Şimdi Ara

ingiltereye vize

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu haziran başında ingilterede dil kursuna gitmek istiyorum ancak vize işi gözümü korkutuyor, vize için dil kursunun kayıt belgesını konaklama yerını, ucak bıletını herseyını ıstıyor, acaba herseyı hazırladıktan sonra cıkmama ihtimali var mı? ve gitmeden önce bankada 3 aydır mı ne kullanmadıgın bı miktar paranın( kalacagın ay basına 800 sterlin) yatması gerekıyor dıye bırsey söyluyorlar dogruluk payı var mı? daha önce gitmiş bilgisi olan arkadaşlar varsa fikir danısmak ıstıyorum, sımdıden cok sağolun

• up
  • + Turist vizesi de ekleyelim hazır bilgi almışken
  • up
  • vize için uçak bileti istemiyorlar.Sadece gideceğin okula başvurup belirli bir ücret yatırman lazım daha sonra o fiyattan düşülüyor.Son 3 aylık banka dökümanı istiyorlar.Gideceğin süre kadar bankada belli bir miktar para lazım,3 ay için 15-20 bin tl ortalama,ailenin gelirlerini,tapularını,araba varsa onla ilgili belge vs.Sana para yatırmaları gibi bir durum yok ben bankadan kart çıkardım ona bana verilen harçlığın tamamını yükledim belki biraz daha gerekirse yükleriz.Vize çıkmama ihtimali tabi ki var.
    Edit:Turist vizesini yeni gördüm onunla ilgili belirli bir miktar para olmadan gelemiyorsunuz diye biliyorum ,1200 pound aylık galiba emin değilim, ama turist vizesi daha zor diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DryWeather -- 2 Nisan 2013; 22:05:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LilTunechi

vize için uçak bileti istemiyorlar.Sadece gideceğin okula başvurup belirli bir ücret yatırman lazım daha sonra o fiyattan düşülüyor.Son 3 aylık banka dökümanı istiyorlar.Gideceğin süre kadar bankada belli bir miktar para lazım,3 ay için 15-20 bin tl ortalama,ailenin gelirlerini,tapularını,araba varsa onla ilgili belge vs.Sana para yatırmaları gibi bir durum yok ben bankadan kart çıkardım ona bana verilen harçlığın tamamını yükledim belki biraz daha gerekirse yükleriz.Vize çıkmama ihtimali tabi ki var.
    Edit:Turist vizesini yeni gördüm onunla ilgili belirli bir miktar para olmadan gelemiyorsunuz diye biliyorum ,1200 pound aylık galiba emin değilim, ama turist vizesi daha zor diye biliyorum

teşekkürler ancak bu hesabımdaki para bir süredir yatıyor olması gerekıyormus, sımdı ben 15bini hesabıma atsam öyle vizeye başvursam sıkıntı olur mu , yoksa orda 3 aydır durması mı gerekıyordu;?

• quote:

Orijinalden alıntı: sametyilmaz

quote:

Orijinalden alıntı: LilTunechi

vize için uçak bileti istemiyorlar.Sadece gideceğin okula başvurup belirli bir ücret yatırman lazım daha sonra o fiyattan düşülüyor.Son 3 aylık banka dökümanı istiyorlar.Gideceğin süre kadar bankada belli bir miktar para lazım,3 ay için 15-20 bin tl ortalama,ailenin gelirlerini,tapularını,araba varsa onla ilgili belge vs.Sana para yatırmaları gibi bir durum yok ben bankadan kart çıkardım ona bana verilen harçlığın tamamını yükledim belki biraz daha gerekirse yükleriz.Vize çıkmama ihtimali tabi ki var.

teşekkürler ancak bu hesabımdaki para bir süredir yatıyor olması gerekıyormus, sımdı ben 15bini hesabıma atsam öyle vizeye başvursam sıkıntı olur mu , yoksa orda 3 aydır durması mı gerekıyordu;?

son 3 aylık hesap dokümanı isteniyor o kadar tabi ne kadar eski hesap olursa o kadar avantajlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen yaz ben gittim hocam merak ettiklerini sorabilirsin.

Uçak biletine gerek yok.Kalacağın yer , gideceğin okulun mektuplarını filan mutlaka istiyorlar.Ailenin üzerinde ne kadar mal mülk varsa hepsinin tapusunuda ver.Bunlar çok önemli.Sana yada veline ait banka hesabı istiyorlar.Benim acenta minimum 40 bin olsun dedi içinde.Çünkü ingiltere çok kıl bir ülke işini sağlama al dediler.Birde sakın ama sakın vize çıkmayana kadar o parayı bankadan çekme.Parayı bankadan çeken arkadaşlarımın hiçbirine vize çıkmadı.Normalde konsolosluk arayıp bankayı sorsa bankanın bilgi vermemesi lazım ama nedense birçok banka bilgi veriyor.
    Hesaptaki para ne kadar uzun süredir bankada duruyosa o kadar iyi olur.Aksi taktirde adamlar ' bunlar birinden borç alıp atmıştır bankaya ' mantığıyla düşünüyor.

Vizenin çıkmama ihtimali var tabi.Hemde diğer avrupa ülkelerine göre bu oran çok yüksek.Biliyosundur zaten ingiltere schengenide kabul etmiyo.

Son olarakta dil okuluna sakın ama sakın LONDRA dışında başka bir yere gitme pişman olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: niquel

Geçen yaz ben gittim hocam merak ettiklerini sorabilirsin.

Uçak biletine gerek yok.Kalacağın yer , gideceğin okulun mektuplarını filan mutlaka istiyorlar.Ailenin üzerinde ne kadar mal mülk varsa hepsinin tapusunuda ver.Bunlar çok önemli.Sana yada veline ait banka hesabı istiyorlar.Benim acenta minimum 40 bin olsun dedi içinde.Çünkü ingiltere çok kıl bir ülke işini sağlama al dediler.Birde sakın ama sakın vize çıkmayana kadar o parayı bankadan çekme.Parayı bankadan çeken arkadaşlarımın hiçbirine vize çıkmadı.Normalde konsolosluk arayıp bankayı sorsa bankanın bilgi vermemesi lazım ama nedense birçok banka bilgi veriyor.
    Hesaptaki para ne kadar uzun süredir bankada duruyosa o kadar iyi olur.Aksi taktirde adamlar ' bunlar birinden borç alıp atmıştır bankaya ' mantığıyla düşünüyor.

Vizenin çıkmama ihtimali var tabi.Hemde diğer avrupa ülkelerine göre bu oran çok yüksek.Biliyosundur zaten ingiltere schengenide kabul etmiyo.

Son olarakta dil okuluna sakın ama sakın LONDRA dışında başka bir yere gitme pişman olursun

çok teşekkürler hocam ancak 40 bin lira nedir yaa okadar bulup kesınlıkle koyamam:) sen ne kadarlıgına gıtmıstın kı okadar para koymanı istediler ben 2 aylık fılan dusunüyorum, okulu ayarlayacagım onun parası yatıcak, kalacagım yer abimin yanı, ne kadar para isterki bunlar, cok kıl bi ülke gercekten, vize başvurusunda daha once bı teror eylemınde bulundunuz mu sorusunu gorunce sogudum zaten.
    birde neden londra yaa abım manchesterde onun yanına gidecektım, ne yönden tavsiye etmessın gezme eglenme mı dil mi :)

• Kurs icin gitmedim fakat turist icin Hollanda'ya gittim. Bu bağlamda yardımımın dokunacagini düşünenen arkadasa yardım edebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametyilmaz

quote:

Orijinalden alıntı: niquel

Geçen yaz ben gittim hocam merak ettiklerini sorabilirsin.

çok teşekkürler hocam ancak 40 bin lira nedir yaa okadar bulup kesınlıkle koyamam:) sen ne kadarlıgına gıtmıstın kı okadar para koymanı istediler ben 2 aylık fılan dusunüyorum, okulu ayarlayacagım onun parası yatıcak, kalacagım yer abimin yanı, ne kadar para isterki bunlar, cok kıl bi ülke gercekten, vize başvurusunda daha once bı teror eylemınde bulundunuz mu sorusunu gorunce sogudum zaten.
    birde neden londra yaa abım manchesterde onun yanına gidecektım, ne yönden tavsiye etmessın gezme eglenme mı dil mi :)

Hocam ne kadar para atarsan bankaya o kadar iyi Machester sanayi kentidir hocam gidip görülebilecek birşey londraya göre çok çok az.Paraya kıy mutlaka londrada kal

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.