Şimdi Ara

İnternet Bağlantım Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar; TürkNet üzerinden internet kaydı yaptım bütün işlemler tamamlandı, evde kurulum yapıldı ancak modemde yeşil ışık yanmıyor yani internet bağlantım yok. TürkNet sözde saha ekiplerine bildirmiş arıza var diye. İşin üzerinde durayım diyorum sürekli TürkNet'e yazıp arıyorum falan ama Türk Telekom saha ekipleri yapacağı için onlara ulaşmam gerek. Durum hakkında bilgi almak, işlemleri hızlandırma için hangi numarayı aramam lazım. Elazığ'da oturuyorum bu arada..

• Bugün pazar olduğundan dsl bağlantınız yarın mesai saatlerinde ekiplerce sağlanacaktır.
  • Hocam cuma akşamından beri bekliyorum sizce çözülür mü?
  • Çözülür merak etmeyin. İş programı çerçevesinde yapıldığı için işlemler bu sekilde gün sarkmaları olabiliyor. Türknet firması zaten telekom saha ekiplerine bildirdiğini iletmiş çözülecektir probleminiz.
  • Hocam sizi meşgul etmek istemem son olarak soru sorayım, TT arıza kaydım kapalı duruma getirildi. Dün TürkNet yanlışlık olmuş olabileceğini bildirdi, saha ekiplerine güncelleme ilettiklerini söyledi. Arıza kaydında abonelik iptali sebebiyle kapatıldı diyordu. Sizce yanlışlık mıdır kafamı çok kurcalıyor. Ev telefonu aktif olmamasına rağmen cepten arayınca çalma anonsu duyuyorum yani arıyor numarayı. Biraz saçma geldi bana.. TürkNet'e ilettim cevap bile veremediler..
    İnternet Bağlantım Hakkında Yardım

• Dedikleri gibi yanlışlık olmuştur hocam yoksa dsl ışığı yanmadan arızayı kapatamazlar. Bu sebeple yeniden türknet e ulaşın ve sadece dsl ışığı yanmadığını iletin. Ev telefonu çalma konusu ise telefonunuz varsa deneyin ama çağrı ona ulaşmaz diye düşünüyorum. Çünkü sabit hatlarda " aradıgınız numara iptal olmuştur" şeklinde bir anons nadiren duyuluyor, çalıyormus sesi geliyor ama aslında çağrı ulaşmıyor. O konuda da endişeniz olmasın eğer kapattıysanız.

Estağfurullah problem değil.
  • Ev telefonunu denedim çalıyor ama dediğiniz gibi ulaşmıyor ondan sordum, tekrardan teşekkürler.
  • Rica ederim.
  • Hocam dediğiniz gibi halloldu fakat sorun var. Modem vdsl seçmeme izin vermiyor, farklı bir konuda yer alan bilgilerle vdsl seçebilsem bile erişim sağlanamıyor. Sizce sorun ne?
  • Hattınızın vdsl modunda olması gerekir ki vdsl çalışsın. Bu konuda size detaylı bilgiyi işletmeciniz verecektir.
  • Umarım çözülür vdsl seçince bağlanamıyorum internete adsl üzerinden giriyorum..
  • Siz kaç paketini seçmiştiniz?
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    35'lik paketi seçmişim, mh geri dönüş yaptı ekiplerimiz düzeltecek diye.
  • Tamamdır, konuyla ilgili güncellemeler oldukça buraya yazarsanız seviniriz, bilgi akışı açısından. Diğer aynı problemi yaşayan insanlar konunuzu açtığında çözümü de görebilirler böylelikle.
  • Tabi eklerim, abonelik sürecinden o zaman ki sürece dair yaşadıklarım çözümleri gibi uzun uzun yazmayı düşünüyorum hatta..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.