Şimdi Ara

İnternet Cafe Bilgisayarı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Intel desktopBoard D865PEL (865 pe chip ve onboard 10/100 lan)
    2x Kingston 256MB ddr333 CL2
    120 WD Raptor 10.000 rpm Serial ata
    FX5600 (mümkün ise Winfast)

kasa bence uyduruk alma ama sen bilirsin
    Ve ayrıca maliyet artar ise ram ve ekran kartında oynama düşünülebilir
    eğer fiyatı az gelir ise ozaman işlemci p4 2.4Ghz C işlemci yap (800Mhz FSB)
    Canın sıkılmaz bununla...
  • zeynel kardeşime bir öğüt ne kadar bilirsen bil başka insanlara da danış derim ben hep öyle yaparım bu güne kadarda bir zararını görmedim. fikrini belirten tüm arkadaşlara teşekkürler...
  • Bana sorarsan şöyle olabilir işlemciyi bence 1800+ yeter ama eğer daha çok ayırabilirsen 2500+ alabilirsin.

Anakart Msi 746F Ultra çok iyi
    Ekran kartı 440-8X'lerden SDRam, 64 bit veya 128 mb olmayanı.
    ram 256-512 arası varsa imkan 1 Gb dayayın sonradan ödemesi zor gelecekse. Bu size bol bol imkan tanır yönetimi konusunda.

Aopen minik kasalarından 30$'a yeter.

80 Gb Maxtor Diamond 9 Plus tavsiye ederim 8 Mb ön bellekli P versiyonu her türlü bilgisayar ile yapılan işlemi kısaltır işlemciden faydalıdır.

2500+ alacaksan ya kasaya bir iki fan takacaksınız yada kaliteli bir soğutucu alacaksınız maksimum stabilite için.

Diğerleride vs vs.
  • Merhaba,

Aşağıdaki sistemi bir internet cafe için çıkarmıştım pc ler alındı ve gayet güzel sizede önerebilirim.

Amd Barton 2600+ (2083 MHZ) (Box ve içinde fanda var tabii ama o fanı önermem başka kaliteli bir fan almalısın.)
    MSİ K7N2 Delta (nforce 2) anakart
    2 x 256 Kingston DRR 400 Ram
    Winfast A280 Geforce 4 Ti4200 AGP 8x ekran kartı. (Kutusundan güzel oyunlar çıkıyor.)
    7200 RPM 40 GB Seagate Hardisk
    17" Vestel Flat Mönitor ( Cafe için bunu önermiştim bütçe açısından ama siz diğer seceneklerede bakacaksınızdır zaten.)
    300 wat' lık Cift fanlı bir kasa.

Kasa konusu Amd' de oldukça önemli kasa diyip önemsememezlik etmeyin. Bilgisayar parçalarının gerek duyduğu akım sağlanamasa ısınma artar bu bakımdan önemli. Bilgisayar parçaları ısındığında ne olur biliyorsunuz. Bu yüzden kasa çok önemli. Ayrıca işlemci fanınıda dikkatli seçmeniz gerek çünkü bilgisayarlar gün boyu kapanmadan çalışacak ve işlemciyi en çok yoran işlemlere (Oyunlar) tabii tutulacaklar.

Kolay Gelsin...

Kolay Gelsin...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.