Şimdi Ara

İNTERNET VE WEBCAM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evdeki bilgisayara webcam almak istiyorum. almış olduğum webcamin bilgisayar açıldığında kayıt yapmasını ve işyerimdeki bilgisayarımdan istediğim anda webcamin görüntülerini izlemek istiyorum.
    Bu iş için gerekli, webcam ve destekleyici proğramlar hakkında açıklayıcı bilgi verebilirmisiniz.

• uzak masa üstü ile bunu yapabilirsin
    programa gerek kalmadan
  • daha kolay bir çözüm ama maaliyeti biraz artar ip cam alabilirsin
    bir ip adresine sahip oluyor bu cameralar
    fakat her yerden pc açık kalmdan bağlanıp görüntüleye bilirsin
    ip cam olarak arat googledan fuarda biz bir kaç firma ile görüştük ama hatirlamıyorum isimleri
  • bu tür sürekli yayınlar günümüzde kreşlerde, bakımevlerinde kullanıyor ve kullandıkları kameralar ip cam.
    Maliyeti çok fazla değil aslında, çok kaliteli bi web cam fiyatından daha hesaplı ip cam bulabilirsin.
  • webcamla yapman zor çünkü ewde yayına açman için karşı tarafında onaylaması gerekir
  • arkadaşların da dediği gibi ip cam da olur
    seçim sana kalmış
  • arkadaşlar ilginize teşekkir ederim,

Peki XP' de bilgisiyar açıldığında istediğim zaman aralıklarında webcan'la kayıt alabilirmiyim. sorun şu arkadaşlar 5 yaşında bir oğlum var bakıcıyla birlikte evde kalıyor. Makina farklı işler için kullanılmaya başlandı da kim kullanıyor. Onu merak ediyorum. Kullanan da benim gibi biraz acemi iz bırakıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rezerv

arkadaşlar ilginize teşekkir ederim,

Peki XP' de bilgisiyar açıldığında istediğim zaman aralıklarında webcan'la kayıt alabilirmiyim. sorun şu arkadaşlar 5 yaşında bir oğlum var bakıcıyla birlikte evde kalıyor. Makina farklı işler için kullanılmaya başlandı da kim kullanıyor. Onu merak ediyorum. Kullanan da benim gibi biraz acemi iz bırakıyor.

sen sanırım gözetlemek istiyosun ewi bizim bi tanıdık va o dükkanına webcam koydu ewden indternet üzerinden 24 saat dükkanını izleyebiliyor bi sorarım ona
  • bence bir ip kamera al eğer bu tuzlu gelirse bir web cam la yapılabilinecek şeyler kısıtlıdır. eğer senin için çok önemli ise mutlaka ip camera almalısın
  • arkadaşlar iyi dinleyin.. media player ın bir eklentisi ile bunu yapabilirsiniz. "WME encoder"
    aratın bulusunuz.. sürekli kayıt ve netten izleme.. hatta cep telefonunuzda media player varsa ve mpeg4 codec yüklüyse cepten bile izlersiniz..
  • Arkadaşım;http://www.webcamxp.com/ adresinden temin edebileceğiniz yazılım ile (WebCamXp Pro) bahsettiğiniz işinizi yapabilirsiniz. Sizinle aynı amaçla ben de kullanıyorum ve çok memnunum. İyi bir webcam almanızı, ortam ışıklandırmanıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Elinizde webcam özelliği bulunan bir digital camera var ise daha da iyi sonuç verecektir. Kayıtları video ve/veya resim dosyası olarak da alabiliyorsunuz . Resim çekme aralığını kısaltarak güvenliği de arttırabilirsiniz. Canlı yayında hiç sorun olmuyor. Adsl modeminizde istediğiniz bir portu virtual server a tanımlayabilirsiniz. Tabii statik ip ile yapmalısınız bunları ki, istediğiniz anda sorunsuz olarak bağlanabilesiniz. Programın motion detection özelliği de var (Hareket sensörü mantığı). Lisans pro versiyon için 100$. Tabii başka yolları da var :) Bu güne kadar bir kaç değişik benzer ürün kullandım fakat içlerinde en iyisi bu diye rahattlıkla söyleyebilirim. Yardıma da hazırım. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsPaNaK_TR -- 19 Mart 2005, 19:45:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: newsagent

uzak masa üstü ile bunu yapabilirsin
    programa gerek kalmadan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.