Şimdi Ara

internetin saat başı gitmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi akşamlar arkadaşlar benim sorunum başlıktanda anlaşılacağı gibi bilgisayarın internetinin aşağı yukarı 1 saatte bir kesilmesi şöyle detaylandırayım laptop wifi ile bağlı modeme mesela filmi açıyorum film oynuyor neyse bi bakıyorum dondu hiç ilerlemiyor sonra wifi göstergesine bakıyorum ünlem işareti ve internet yok diyor. sonra ünleme sağ tıklayıp sorun gider diyorum sorunu çözerken bağdaştırıcı ayarlarını sıfırlıyor ve internet geri geliyor tabi bir saatliğine sonra yine aynı işlemler tekrarlanıyor yardımcı olabilecek biri var mıdır?

• Merhaba sorunu tespit etmek için şu adımları uygulayın;

Modeme mümkünse reset atın.
    CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları yazın ve işlem bitene kadar bekleyin;

1) ipconfig /flushdns
    2) ipconfig /release
    3) ipconfig /renew
    4) netsh winsock reset

bilgisayarı yeniden başlatıp tecrübe edin.
    sorun hala devam ediyor ise modeme kablo ile bağlanıp aynı sorunun devam edip etmediğine bakın.
    Sorun hala devam ediyor ise mümkünse başka bir modem ile deneyin ya da başka bilgisayar vs bağlanıp sorunun onlarda olup olmadığına bakın.
    Gene sorun devam ediyor ise sorun internet servis sağlayıcınızdadır. TTNET, Turknet vs. hangisini kullanıyorsanız kayıt oluşturun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.