Şimdi Ara

İnternetten atılan mesaj sahibini bulma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
5.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • meraba arkadaşlar, konuyu nereye açacağımı bilemedim en mantıklı yer burası geldi.
    bugün smsgott.de (bir alman ücresiz sms sitesi) internet sitesinden sms geldi. Bir tehdit mesajı ve durum çok ciddi. Kişi hakkında bilgi almak için mail attım sitenin mail adresine. Bu kişi bulunabilir mi? bulunması için nasıl bir yol izlemeliyim? bir kaç gün içinde site yetkilileri dönüş yapmaz ise sacvılığa gitmeyi düşünüyorum. başına böyle bir olay gelen var mı? savcılığa gittiğimde somut birşeyler elde ediliyor mu? Lütfen yardımcı olun..

• Belirttiğiniz sms sitesinde yüksek ihtimalle IPler log olarak tutuluyordur. Ama sizle direkt olarak bu hususta iletişime geçmezler. Ancak savcılığa suç duyurusunda bulunursanız ve savcılık bunu ciddiye alırsa, karşı firmadan resmi yazışmayla size atılan sms in bilgileri refere edilerek IP isteyebilir. Verilen IP Turk Telekoma ileterek(tabi siteye bu ülkeden girilip atıldıysa sms) bahsi geçen IP'nin sms in atıldığı zamanda hangi aboneye ait olduğu çıkartılabilir(Türk Telekom da bildiğim kadarıyla dinamik ip kullanıcılarının da belli bir süre logunu tutuyor). Umarım yazı aydınlatıcı olmuştur, kolay gelsin
  • Merhaba ayni sorunu yasiyorum acaba sen naptin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.