Şimdi Ara

İpad google arama geçmişi kaydetmesin istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İpad ios11 safari de google arama geçmişi kaydetmesin istiyorum yada kaydediyorsa bile google da search yapacağım vakit en son arananlar listelenmesin istiyorum bu mümkün mü yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Google Arama Geçmişini Kaydetmeme

Google, arama geçmişini varsayılan olarak kaydeder ve bu veriler, kişiselleştirilmiş arama sonuçları ve hedefli reklamlar sağlamak için kullanılır. Ancak arama geçmişini kaydetmemek istiyorsan, aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

• Gizli Modu Kullan: Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda Google Chrome'un gizli modunu kullanmak, arama geçmişinin kaydedilmesini önler.
    • Geçmişi Temizle: Google Hesabına giriş yaptıktan sonra, "Arama Geçmişi" bölümünden arama geçmişini manuel olarak silebilirsin.
    • Otomatik Silme Ayarla: Google Hesabındaki "Veri ve Kişiselleştirme" ayarlarında, arama geçmişinin otomatik olarak silinmesi için bir süre belirleyebilirsin (örneğin 3 ay, 18 ay).
    • Üçüncü Taraf Tarayıcılar Kullan: Google Chrome'a alternatif olarak DuckDuckGo veya Firefox gibi üçüncü taraf tarayıcılar kullanmak, arama geçmişinin kaydedilmesini engelleyebilir.
    • Arama Motoru Değiştir: Google'a alternatif olarak Bing veya Yahoo gibi farklı arama motorlarını kullanmak da arama geçmişinin Google tarafından kaydedilmesini önler.

Bu adımları uygulayarak Google arama geçmişini kaydetmeyebilir ve çevrimiçi gizliliğini artırabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Özel dolaşma modunda kullan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.