Şimdi Ara

Iphone 4 4.2.1 GreenPoison JB Pili içiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: obattal

Arkadaşlar 2gden beridir iphone kullanıcısıyım.

Şu ana kadar çıkmış olan tüm iphone modelleri, sürümleri ve jailbreak leri kullandım.

versiyon 4.2.1 iken snow ile tethered jb kullanmaktaydım pil performansı harika idi. Şimdi untethered a çevirdim resmen içiyor. Günlerdir test etmek için 3 defa temiz restore yaptım yeniden yükledim ama pil hususunda gözle görülür bir performans azalması var.

Her jb sonrası moda oldu diyen arkadaş için söylüyorum, boşa konusmuyorum

Galiba kullanıcının mesajını dikkate almadınız kullanıcı diyoki tethered jb kullanırken pil performansı harika idi.diyor yani greenposi0n dan sonra sonra şarj çok gitmeye başlamış.Nedense banada aynı durum söz konusu geldi limera1n de bu kadar şarj gitmiyodu...

• Pile bir etkisi olmaz. Ama siz JB den sonra binlerce programa hucum edip kullanıp deneyip sürekli kurcalışyorsanız farketmeden pile etkisi bu şekilde olabilir
  • Konuyu açan arkadaşa sorum şu:
    a) EDGE ya da 3g sürekli açık mı? Wifi de olur.
    b) Factory unlocked bir cihaz mı (Turkcell cihazı gibi) yoksa Amerika'dan mı gelme?

Eğer a) evet
    b) Amerika vs
    diyorsan sorunun nedenini biliyorum çünkü ben de yaşıyorum..
  • ipad a uyguladım hem wifi hem 3g olarak kullanıyorum. pil performansında şu ana kadar gözle görülür ciddi bir düşüş olmadı.
    iphone da denemedim inşallah sorun olmaz.. jailbreak stabil gibi geldi bana..
  • @ozdek
    neymiş nedeni amerikadansa?
  • Push notifications 4.1 ve üstü sürümlerde değiştirildi. Artık push certificate unique olup olmadığı için sürekli nete bağlanıyor hactivate(orjinal sim card koymadan itunes aktivasyonunu geçmek siyelim kısaca) yapılmış cihazlar. Push doctor yüklemek soruna çare olabiliyor ama benim başıma geldiği üzere push doctor da çare olamadı ve pili 2 saatte %45 civarında harcamaya başladı. Kesin çözüm 4.1 öncesi bir sürümde kullanmak.
    O yüzden sim free olmayan cihaz alırken dikkat edin. USA ve FR iki tane var bende ikisi de başa bela.
    Not: Simfree cihazı hactivate yaparsanız da bu sorunu yaşayabilirsiniz.
    Cihaz kendi kendine ısınıyorsa, pili aşırı bitiyorsa ve 4.1 ve üstü sürümdeyseniz nedeni %99 budur.
  • Her yeni jailbreak çıkışında bu konu konuşulur.
    Cydia falan ilk kurulurken fazla şarj yiyor herhalde
    -az sonra geçiyorum 4.2.1 e ipod touch 4 8gb yorumumu yazarım
  • arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. ve eminim forumda gerçekten bu konunun cevabı vardır. konuyla alakasız olacak ama konuyu açan arkadaşın affına sıgınarak basit bir soru sormak istiyorum. jbli 4.1 versiyonu 4.2.1 e update ettigimizde jb ile gelen herşey gidiyormu? daha dogrusu jbli telefonumuzu update ettigimizde telefonda neler siliniyor neler kalıyor.
    saygılar.
  • Telefon şu an sim kilitli dolayısıyle ne edge ne 3g açık değil. Amerikadan aldım.

Jb yapınca tüm programlara hücum etmiyorum. Belli başlığı kullandığım 10 kadar uygulama var. Her zaman onları kullanıyorum farklı hiçbirşey yüklemiyorum.

Hatta dün 4.2.1 e sıfırdan restore edip snow ile tethered JB yaptım. Aynı programları kurdum cydia ve installoustan pil performansı gayet normal.
    Fakat ne zaman greenpoison a dönsem pil çok etkileniyor. Greenposionda da aynı programları kuruyorum.

Lütfen arkadaşlar sizden ricam bilinçsiz bir jb kullanıcısıymışım gibi davranmayın, dediğim gibi şimdiye kadar çıkmış tüm iphone modellerini kullandım JB ile. Greenpoisondan yana pil konusunda dertliyim. Ki gördüğüm kadarıyla aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var.
  • her çıkan jailbreak in ardından açılan klasik konu greenpois0n,limera1n... pili içiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: obattal

Telefon şu an sim kilitli dolayısıyle ne edge ne 3g açık değil. Amerikadan aldım.

Jb yapınca tüm programlara hücum etmiyorum. Belli başlığı kullandığım 10 kadar uygulama var. Her zaman onları kullanıyorum farklı hiçbirşey yüklemiyorum.

Hatta dün 4.2.1 e sıfırdan restore edip snow ile tethered JB yaptım. Aynı programları kurdum cydia ve installoustan pil performansı gayet normal.
    Fakat ne zaman greenpoison a dönsem pil çok etkileniyor. Greenposionda da aynı programları kuruyorum.

Lütfen arkadaşlar sizden ricam bilinçsiz bir jb kullanıcısıymışım gibi davranmayın, dediğim gibi şimdiye kadar çıkmış tüm iphone modellerini kullandım JB ile. Greenpoisondan yana pil konusunda dertliyim. Ki gördüğüm kadarıyla aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var.

bende 4.2.1 i greenpois0n ile untethered JB yaptım ancak batarya konusunda %10dan fazla etkilmedi gibi görüyorum...

Belkide olur da başka bir JB yöntemi çıkar da onu yapıp pil çok rahatlarsa anlarız...

• quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK
    quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN
    jailbreak pili içer evet. Ama nedeni sadece kullanıcı ile alakalıdır. Telefon jailbreaklı olduğu için ve kullanıcının elinden düşmeyeceği için pilin hızlı gitmesi kadar normal birşey olmaz.

İşte bu kadar.

:)
  • Arkadaşlar belirtmeyi unutmuşum.

Ciddi bir konuyu tartışmak için bu başlığı açtım. Lütfen her Jb sonrası açılan klasik konu gibi boş ve kullanıcılara birşey katmayacak mesajlar yazmayınız. Geyik yapmak için bu kuralın dışında birçok başlık var.
  • eee bu konu başlı başına boş bir konu her jailbreak çıktıktan sonra paranoya olup yok pili içiyor,fondip yapıyor gibi konular da nedir
  • Iphone4 4.1 versiyonunda 9 saat bekleme 20-30 dk kullanım %92'ye düşerken, 4.1 deki aynı konfigrasyon 4.2.1 de yüklü ve aynı kullanımda %97'ye düşüyor. Şimdi 4.2.1 GreenPoison JB Pilimi içiyor?
  • Ben de bugün jailbreak yaptım green ile aynı sorun bende de oldu fakat benim 2g'den bu konuda tecrübem vardı onu kontrol ettim aynısı çıktı. Olay şu benim telefon genpa, aldığım gibi 4.2.1 yüklemiştim ve redsnow ile tethered olarak kullanıyordum bugün bunun üstüne macosx üzerinden green ile untethered jailbreak yaptım ve şarj içme sorununu 30dk sonra anladım. Telefonun kullanım süresi ile bekleme süresi aynı yani green ile redsnow üstüne jailbreak yaptığım zaman 2g'de de yaşadığım sorunu yaşadım, arkada devamlı birşey açık A'dan Z'ye herşeyi kontrol ettim hiçbir şey açık değil ama telefon devamlı kullanılıyor gözüküyor. Bugün artık deneyemeyeceğim fakat yarın ilk işim temiz bir 4.2.1 kurulumu sonrasında redsnow'u karıştırmadan green ile jailbreak yapacağım sonuçları paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthell -- 8 Şubat 2011; 16:38:56 >
  • Evet sorun oradaymış

Snow üstüne greenpoison yapınca felaket derecede pil performansı düşüyor. Her seferinde temiz kurup greenpoison ile jb yapıp snow ile cydia kurmaktaydım. Direkt greenpoison ile jb yapıp cydia kurdum pil performansı normale döndü.

Tavsiyem kesinlikle 2 yazılımı üst üste kullanmayın.
  • Bende denedim temiz bir restore üzerine greenposi0n yükleyince normale döndü umarım önyargıyla konuşan arkadaşlarada bi faydası olmuştur...
  • Bende işlemi gerçekleştirdim sorun düzeldi
  • evet.Bende iphone yok ama ipod var,aslinda ilk cikitiginda 4.2.1 redsnowla tethered jb yapmistim,eskisi gibiydi.Pazar gunu restore edip green poisonla jb yaptim,acayip fark etti.ASlinda ilk aldigimda spirit ile jb yaptigimda acayip pil yiyordu,ama rodaj gibi deyip gectim, ama martta bir yasinda olacak.Universitede tum gun anca yetiyor.Evden 100% ile,servisten sonra 93%,eve gelirken 5% falan oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.