Şimdi Ara

İphone 4s garip pil göstergesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. İphone 4s imde pil göstergesi çok garip bir şekilde düşüyor veya yükseliyor. 70ken 2 dk içinde 20 oluyor. Mesela fotolardaki gibi takıyorum bi anda 10-15 artıyor. Kullanım süresinde sıkıntım yok onunda fotoğrafını atayım. Sizce neden oluyo olabilir?
     İphone 4s garip pil göstergesi İphone 4s garip pil göstergesi İphone 4s garip pil göstergesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Batarya yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor sanırım
  • 6 saate yakın kullanım süresi verebildiğine göre batarya henüz ölmemiş. Öyleyse çok kısmi şarjdan sapıtmış. Kalibrasyon yapacaksın.

Batarya %5-%4 gibi olunca kapat ve kapalı olarak tam şarj et. Dolunca bir yarım saat daha kalsın. Sonra aç ve kullanmaya başla batarya yine bitmeye yakın telefon açık şekilde tam şarj et.

Bu şekilde bir kalibrasyon döngüsü yapmış olacaksın. Böyle bir döngü daha tekrarlarsan iyi olur.
  • Hocam 4s ler o konuda sıkıntılı. Ben 3 yıldır 4 kullanıyorum daha pille ilgili bir sıkıntı yaşamadım.

• Telefon kaç senelik?

• Kapalı şarj kısmını anlamadım hocam. Kapalı şarj olmuyor diye biliyom iphone lar. Ama yinede deneyeyim. Telefon 2 senelik yaklaşık. Bugün iyi gibi. Arada oluyo bu sıkıntı. Kalibre işlemi işe yarar mı?

• Bataryanın kalibre yitiriyor yakında hiç çalışmaz batarya

• bizdesevdikpanpa B kullanıcısına yanıt
    Sarja takinca telefonu kapatirsaniz kapli sarj olur bu arada 2yillik bataryay gore cok guzel sarj degerin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.