Şimdi Ara

Iphone 5 beklerken sarj gitmesi!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sabahtan telefonu 3g acik sekilde biraktim, disari ciktim.. Bu arada telefonumun pilini degistirdim sifir pil taktirdim. 4 gun oldu alali.. Telefonu biraktigimda %82 sarjim vardi. 5 saat sonra eve geldim sarjim %62 ye inmis. Neden boyle bi sorun var? Yardimci olur musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aryeke23 -- 5 Nisan 2015; 17:58:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arka planda yürütülen işlemler de pili kullanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka planda her sey kapali ama

• Upup

• Ben 4s telefonumun bataryasini degistirdigimde ilk 1 hafta eskisinden kotu oldu sonra bir anda duzeldi belki seninde boyle olur
    Telefonu birakip sinava gitmistim geldigimde 95ten 62 olmustu 3 saat gibi bir zamanda

• önce bi restore sonra da calibre et düzelir. sistem şu an sıfır noktasını kaybettiği için yapıyor bataryada sorun yok.
  • 3g de kendi için harcıyor bir kısmını doğal olarak.
  • sırf bu yüzden yeni batarya almaya korkuyorum.

şimdi telefon i5, arka planda uygulama yenile falan kapalı. alalı da 2 yıl civarı oldu.

arkadaş bazı akşamlar %90 da mesela bırakıp yatıyorum. sabah bi kalkıyorum %20.

wifi açıktır ondandır diyorum ertesi akşam wifi falan kapatıp yatıyorum sabah kalkınca yine aynı. %20-25 civarı.

arkadaş bazı günler yine wifi açık 3g açık %100 bırakıyorum, sabah kalkıyorum %90.

bu iklimle falan mı alakalı anlayamıyorum. 1 ay boyunca taylandda kaldım. iklim çok sıcak bilirsiniz. abartısız orada kaldığım 1 ay boyunca telefonu gece şarjda bırakmak zorunda kalıyodum çünkü gece %100 de bıraksam sabaha %25-30 uyanıyodum.

şu sıralar bırakıyorum sabaha kadar %10 anca gitmiş oluyor.

şimdi olay bataryadan olsa neden bazen oluyor bazen olmuyor, hep olması lazım diyorum. yazılım desem 8.1 ile 8.2 arasında fark yok zaten batarya bilmem ne. ayrıca güncellemeden de böyle farklı farklı oluyodu. yani aklım almıyor bu saçmalığı.

• Yabancı forumlarda icloud'un ısınma ve pilin çabuk bitmesine sebep olabildiğini okumuştum. Ayarlar>icloud dan çıkış yapılınca düzelebildiği yazıyordu. Google da iphone battery drain diye aratabilirsiniz.

• hysteria_ kullanıcısına yanıt
    Benim telefon sıcakta ve soğukta durduğu yerde inanılmaz şarj yiyor. Cebime yada yastığın altına falan koyunca % 10-15 şarj gitmiş oluyor masanın üstüne bırakayım sabah % 20 batarya kalmış oluyor anlamadım gitti.
  • neyseneya kullanıcısına yanıt
    Dostum suan restore etmem zor. Evde degilim. Tum ayarlari sifirlasam duzelir mi acaba?

• Nasıl oluyor ya ben telefonumu günde 2-3 kez sarja takıyorum telefonumu hep sarjda kullanırım genelde ve gece sarja takmadığım zaman sabaha %1-2 gidiyor anca wifi açık
    Batarya değişimi yapmadım 2 senedir kullanıyorum telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: aryeke23

Dostum suan restore etmem zor. Evde degilim. Tum ayarlari sifirlasam duzelir mi acaba?

tüm ayarları sıfırla ama calibre şart.
  • neyseneya kullanıcısına yanıt
    icerikleri sifirliyorum ama? Sadece ayarlari sifirlasam olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: aryeke23

icerikleri sifirliyorum ama? Sadece ayarlari sifirlasam olur mu?

olur.
  • Dinlemeye takılmıssındır.
  • druen kullanıcısına yanıt
    O nedir hocam?

• aryeke23 kullanıcısına yanıt
    telefonda konusurken tehdit olusturabilecek bazı kelimeler kullandıysanız ve bunu sıklıkla kullanıyorsanız otomatik bilgisyar dinlemesine takılırsınız. eğer takibe gerek görülürseniz ortam dinlemesi yapılır. yani telefonla konusmazsanız dahi telefon ile bulundugunuz ortam dinlenir. ortam dinlemesi dedikleri şey. bu esnada telefon sanki görüsme yapmış gibi pil tüketir. denemek isteyenler tehlike oluşturacak bazı sözleri telefonda söylesinler. bomba, basbakan vs gibi kelimlerin bulundugu cümleler kurarsanız birkac gün telefonunuzun daha cabuk pilinin bittigni gorursunuz. tabi basınıza iş acabailirsinizde :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.