Şimdi Ara

İphone 5 vs Htc One vs Galaxy s4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bu ay telefon alcam s4 hosuma gidiyor ama 2000 lira taksitle alcam iphone alsam 5s cikcak
    s4 alsam cok dusuyor fiyati
    benim yerimde olsaniz napardiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu yazımda Xperia Z'den de bahsettim. Onu da okusan bir şey kaybetmezsin. İşte yazı:

Tarafsız olarak yazmaya çalışayım:

Stabilite dersen iPhone. Ama HTC One'ın ona çok yaklaştığı söyleniyor.
    Eğer kullanımının içinde dizi-film izlemek varsa iPhone'dan uzak dur.

Oyun oynarken de MC4, NOVA 3, GTA Vice City tarzı oyunlar oynarım dersen şöyle bir ayrım var:
    Performans olarak en iyisi iPhone'dur.
    Ama bu tarz oyunlarda ekran boyutu önemlidir. Küçük ekranda hiçbir zevk almazsın. Bu yüzden iPhone'u ele derim ben.
    Bir de 16'lık iPhone alıp da yolda kalma o hafızayla

Android'lere dönecek olursak:
    Xperia Z'nin ekranı tam 5" değil. Aşağıda tuşlar da o 5"e dahil sayılıyor çünkü.
    Onun dışında ekran kalitesi ve renklerine yabancı forumlarda çok laf edilmiş.
    Bence de o TFT ekran, Sony'nin amiral gemisine yakışmamış.
    Ayrıca 5"lik Full HD ekranda o GPU'nun kullanılması çok kötü. Oyun konusunda seni üzerse şaşırma derim

Gelelim S4'e.
    5 inçlik Full HD ekran bunda da var. Ama bu pil konusunda daha iyi. Hem kapasite hem de değiştirme olanağı açısından.
    Ama Galaxy S serisine, 2'den sonra bir önyargım var sanki.
    Çünkü tasarımları berbat. s3 ve s4'te plastik malzeme olması bence onu bu listede arkalara atıyor.
    Onun dışında kamerası 13MP ama düşük ışıkta çok kötü olduğundan bahsediliyor.
    Yine de güzel bir alternatif olabilir.

Ve son olarak HTC One
    Müzik dinleme alışkanlığın varsa ilk sıraya bunu koyabilirsin rahatlıkla.
    Hoparlör olarak ön yüzde 2 tane Stereo hoparlör var. Ve Boomsound özellikli.
    Kulaklık için de Beats Audio desteği fazladan Bass ekliyor müziklere.
    Android cephesinde; stabilite olarak iPhone'a en yakın cihaz bu gösteriliyor.
    Performansı gayet iyi.
    Ekranı 4.7". Yani diğerlerine göre elde tutması ve kullanması çok daha kolay.
    Pil süresi Xperia Z'den kesinlikle iyi, hem de açık ara. Ama s4'ten kötü olduğunu tahmin ediyorum.

Sonuç olarak ben HTC One derim.
    Ama pili 1.5-2 gün gitsin; ne zaman şarja taktığımı unutayım dersen tabii ki Note 2.
    Ayrıca dizi-film önceliğin varsa bunun için de Note 2 derim. Ama alternatif olarak S4 var bu iş için. O bundan 0.5" daha küçük ama Full HD ekranı var.

Seçim senin. Yazabileceğim en uzun yazıyı da yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 2 Haziran 2013; 13:52:05 >

• Alacagin fullhd ekranli android telefonlarla 7-8 ay sonra cikacak olan oyunlari oynayamayacaksin s600 fullhd i kaldirmada yetersiz s800 un sorunsuz kaldirdigi biliniyor elindeki telefonun cop olmamasi icin iphone 5 almalisin 5s in tanitilmasi eylul gibi gozukuyor alayim demen 6 ayi bulu bu telefonu iphone 5 al gitsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az once biraz inceledim s4 u s3 ten farki pek yok iphone 5 den sasma htc one i bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: KötüAdamConi

Android telefonum var (s plus)
    bu ay telefon alcam s4 hosuma gidiyor ama 2000 lira taksitle alcam iphone alsam 5s cikcak
    s4 alsam cok dusuyor fiyati
    benim yerimde olsaniz napardiniz

yerinde olsam diye düşünmeme gerek yok. bu hafta bir ip5 aldım ben. 1 gb bellekle bence nerden baksan bir ios 8 görür en az. film seyretmek için yetersiz demiş bir arkadaş. ben 3gs ile bile seyrediyordum. tabii ki s4 kadar iyi olmaz ama bu aletlerle asıl amacımız film seyretmek değil. en iyi os ve en iyi store apple'da bu yüzden çirkin olmasına rağmen ip5 aldım. bütün telefonlar iphone'ı referans alır ve hep onunla karşılaştırılır.
  • Herkese tesekkur ederim laptop alacagim
    s plus a devam belki seneye ip6 veya s5 alirim simdilik tercihim laptop.
    telefon alsaydim kararim buyuk ihtimal s4 olacakti

• belki 20 adeti geçkin telefon kullanmışımdır anroid tabletlerle 40ı bulur. Ne zaman android telefon kullansam akabinde iphone a depar atarak koşuyorum. Android telefonlardaki durumu şöyle özetliyorum ben. Hani pcde playstation oyunları oynamak istersinde ps emulatoru kurup çalıştırırsın ve hiçbirzaman ps tadı alamazsın ya androidde böyle.Hayvani donanımlara leş gibi işletim sistemi. Z aldım resmen şok oldum .O videolardaki telefon nerde benim aldığım nerde. İphone yuzde 60 işletim sistemi yuzde 40 donanım kullanıyor bence . Android yüzde 75 donanım yuzde 25 sistem.
  • İphone 5 şuanki androidlerin klasmanın çok altında 5s dende fazla birşey beklememek gerekir.Ben S4 diyorum kullandığım için.
  • Eyw.
    toshiba alacagim

• Diğer telefonlara ayriyetten taktığınız micro sd karta sadece müzik, fotoğraf atılır. Bütün uygulamalar telefonun dahili hafızasına yüklenir. Bunu bilmeden konuşmayın. Film izleyeceksen iphone'a bulaşmamı? 4 inç ile 4.7 inç arasında 1 parmak fark var. Kaldıki izlediğin filmlerin kaçı 1080 p? Bırakın bu işleri. He bid şey var iphone 5 2 çekirdek s4 8 çekirdek. S4 en iyisi. iphonedaki 2 çekirdek s4'ün çekirdeklerini ters çevirir neyse yazmayayım gerisini öyle yapar işte. 1.5 gb lık asphalt 5'i 1 saniyede silen iphone 5'e kurban olayım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.