Şimdi Ara

Iphone 6 Ekran Parlaklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Avea'dan Iphone 6 Space Grey 16GB Telefonu faturaya ek aldım hiçbir sorun yoktu. Geçen gün kuzenim de aynı özellikte Gold rengini satın aldı fakat bir şey dikkatimi çekti, onun ekranının beyazı daha parlak, görüntü daha canlıydı. Bariz bir fark var. Full parlaklıkta Safaride karşılaştırdım. Şimdi sorum şu; Avea dan aldım fakat Apple Store'dan randevu alıp değişim yapabilir miyim, yoksa aldığım yere verip Teleservice'e mi gönderteceğim? Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sarı ekran sorunu var değişim şart
  • Değişimden eminim de izlemem gereken yol nedir? Tam olarak cevap verirseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değişim yapmayacaklarını düşünüyorum. Neredeyse tüm iPhone'ların ekran rengi farklıdır birkaç tane ile yanyana getirerek deneyimleyebilirsiniz.
    Hangisinin doğru, hangisinin istenilen olduğu konusunda tereddüt yaşanmamasının imkanı yok, dolayısıyla değişim yapılmayabilir normal bir durum denilip.
    2007'den beri kullanan biri olarak benim şahsi kanaatim de farklılıkların normal olduğu yönünde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranımın bazı cihazlara göre daha karanlık olması normal bir durum yani :) Bilmiyorum bana büyük bir sorun gibi geldi, çünkü daha canlı renklere sahip bir telefonu görünce bugüne kadar beni etkilemese de o andan itibaren cihazımdan soğudum çünkü :) cevabınız için teşekkür ederim, sizce ne yapmalıyım?

• Hocam apple bana 4 tane kapalı kutu cihaz yolladı, içlerinden birini ekranı soluk diye değiştirmek istefim. Zorluya gittim ordaki arkadaş ikna olmadı bir türlü ekranın farklı renk olduğuna. Sonuçta da iphone ekranlarını farklı üreticilerin ürettiğini ve bu farkın normal olduğunu söyledi. Ben yine iade ettim tabi ama sonra fark ettim ki adam haklıymış, gelen bütün cihazların ekranları birbirinden farklı. Hatta zorludaki ya da akasyadaki teşhir iphone ların bile ekranları birbirinden farklı. Değişim yapmıyorlar, ekran değişimi yapalım derler, boşu boşuna da telefonun içini açtırma derim ben

• Çok teşekkür ederim, vazgeçtim uğraşmaktan ne de olsa kullanımı etkilemiyor ve hepsinin tonu farklıymış.

• Bu iphonelarda hep olan bir şey. 3 tane iphone 4ü yan yana koymuştuk kuzenimle. 2si hafif sarımtraktı. Ama normalde ekrana bakarken çok fark edilmiyor kullanımı etkilemez için rahat olsun

• Hepsinin parlaklığı farklı bariz bir fark yoksa uğraşmana değmez

• Kuzenimin telefonu elime alınca hemen farkettiğim kadar bir fark var ama normal şartlarda etkileyeceğini düşünmüyorum o yüzden uğraşmamaya karar verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: unallsahinn

Kuzenimin telefonu elime alınca hemen farkettiğim kadar bir fark var ama normal şartlarda etkileyeceğini düşünmüyorum o yüzden uğraşmamaya karar verdim

Doğru ve örnek alınması gereken bir karar olmuş.Zaten telefonunuzda bir problem yokmuş.Siz kıyaslama yapınca aradaki farkı kendiniz için sorun olarak nitelendirmişsiniz hepsi bu:) Bırakın kıyaslamaları rakamları ıvırları zıvırları...Telefonunun keyfini çıkarmaya bakın
  • Sıkıntı yok dostum. Bende senin gibi böyle bir konu açmıştım. Sadece kasa farkı olduğu için böyle oluyor. Yani siyah kasada renk biraz daha kapalı oluyor.

• nasıl değişim olmuyor . 2014 16 nisan 'da, 13 Ocak 2014 de mediamarkt dan aldığım 5S 16 GB space gray telefonun ekranının sarımtrak olması nedeniyle , Zorlu Apple store da birebir değişim yapıldı. Bence git şansını dene... Genelde F ile başlayan seri nolu cihazlarda bu sarımtırak ekran sorunu oluyor. Bana verilen değişim cihaz C seri no ile başlıyordu ve ekran bembeyazdı. Aynı şekilde hepsiburada.com dan daha sonra aldığım 2.hat için telefonda F sei kodlu ve ekranı bariz sarı idi. hiç uğraşmadan Hepsi burada.com 14 gün içinde koşulsuz geri iade seçeneği ile iade ettim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mybo37 -- 25 Kasım 2014; 16:51:35 >
  • benim telefon C seri numarasıyla başlıyor şimdi siz söyleyince baktım ama arkadaşımızın dediği gibi siyah kasa olduğu için ışık biraz daha karanlık yansıyor olabilir çok aşırı bir fark yok şimdi randevu alıp gerçekten sorunu olan insanları randevusuz bırakmak ve günlerce uğraşmak da istemiyorum uğraşmamaya karar verdim hepinize tekrar teşekkürler :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.