Şimdi Ara

İphone Almak isteyenler Vodofone veya Turkcell den nasıl bir kampanya isterler?( Kapatıldı ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: krip

[Yurtdışında sözleşmesiz fiyatları aynıdır. Satılan ülkedeki vergiye, paranın değerine göre farklılık gösterebilir tabiki. € üstünden satılan ülkelerdeki sözleşmesiz satış fiyatına bakıp, YTL'ye çevirip üzerine ÖTV eklerseniz satış fiyatına çok yakın bir rakam elde edebilirsiniz. Çıkan rakam yurtdışında satılandan fazla olacak göreceğiniz üzere, bu da operatör kaynaklı bir durum değil. Tamamen ÖTV'nin abartılı derecede fazla olması.

Evet Turkcell ve Vodafone aynı gün satışa sunacak. Kilitsiz olarak satılacak.
    26 Eylül'de tanıtımı yapılarak satışa çıkacak. Daha önce de yazmıştım, satışın ülke geneline yayılması 2-3 günü alabilir. Turkcell bir çok bayisine tanıtım afişlerini yollamış durumda zaten. Televizyon reklamları da haftaya dönmeye başlayacak. Bunun dışında ön başvuru yapan tüm aboneler 26 Eylül'den önce müşteri hizmetleri tarafından teker teker aranarak bilgilendirilecek.

Sözleşmeli satın alınırsa aylık paketin içinde sms, konuşma süresi, data transferi olacak. Fiyatının da fahiş olduğunu düşünmüyorum ben şahsen. Yani yurtdışındaki aylık planlardan neredeyse hiç bir farkı yok, hatta Türkiye şartlarına göre iyileştirilmiş olduğunu bile söyleyebilirim. Bunun sebebi de 3G geldiğinde kullanımını bir an önce yaygınlaştırmak ve 9 Kasım'da gelecek olan numara taşınabilirliği. Haftaya rakamlar açıklanınca daha detaylı olarak tartışılır.

Ayrıca evet o tahminleriniz çok acımasız.

yurtdışından (özellikle yunanistan ve italyadan) sözleşmeli fiyat örneği verebilecek olan var mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: özdaywalker
    yurtdışından (özellikle yunanistan ve italyadan) sözleşmeli fiyat örneği verebilecek olan var mı?

Vodafone İtalya fiyatları:

3 farklı paket mevcut.

1. paket
    8gb: 49€ satış. 99€ aylık ödeme. 900 dakika konuşma, 900 sms, 600mb data.
    16gb: 119€ satış. 99€ aylık ödeme. 900 dakika konuşma, 900 sms, 600mb data.

2. paket
    8gb: 99€ satış. 79€ aylık ödeme. 250 dakika konuşma, 250 sms, 600mb data.
    16gb: 169€ satış. 79€ aylık ödeme. 250 dakika konuşma, 250 sms, 600mb data.

3. paket
    8gb: 199€ satış. 59€ aylık ödeme. 400 dakika konuşma, 400 sms, 600mb data.
    16gb: 269€ satış. 59€ aylık ödeme. 400 dakika konuşma, 400 sms, 600mb data.

Sözleşmesiz fiyatı ise 8gb 499€, 16gb 569€.

Vodafone Yunanistan fiyatları:

Yunanistan'da çok fazla tarife seçeneği mevcut. 3 tanesini yazayım.

1. paket
    8gb: 375€ satış. 35€ aylık ödeme. 100 dakika konuşma, 150 sms, 250mb data.
    16gb: 459€ satış. 35€ aylık ödeme. 100 dakika konuşma, 150 sms, 250mb data.

2. paket
    8gb: 275€ satış. 59.50€ aylık ödeme. 300 dakika konuşma, 150 sms, 500mb data.
    16gb: 359€satış. 59.50€ aylık ödeme. 300 dakika konuşma, 150 sms, 500mb data.

3. paket
    8gb: 199€ satış. 89.50€ aylık ödeme. 500 dakika konuşma, 250 sms, 1gb data.
    16gb: 283€ satış. 89.50€ aylık ödeme. 500 dakika konuşma, 250 sms, 1gb data.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krip -- 16 Eylül 2008; 16:41:33 >

• peki krip dostum sözleşmesiz italya fiyatları da türkiye için iyi bi örnek olabilirmi ne dersin ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hyperion_92
    peki krip dostum sözleşmesiz italya fiyatları da türkiye için iyi bi örnek olabilirmi ne dersin ?

Evet, üzerine ÖTV ekleyince neredeyse aynı.
  • quote:

Yurtdışındaki fiyatlarla aynı olacak, sadece YTL'ye çevirip üzerine ÖTV ekleyeceksiniz.

Bazı arkadaşlar Turkcell 1500'e satar Vodafone 1350'ye satar gibi şeyler söylüyorlar. Daha önce de yazmıştım, böyle bir şeyin olması imkansız. Operatörler kendi kafalarına göre fiyat koyamıyor bu ürüne. İki operatör de aynı standart fiyattan satışa çıkaracaklar.

Turkcell'den çok büyük bir kazık bekleyenler büyük hayalkırıklığına uğrayacaklardır diye düşünüyorum ben şahsen. Ayrıca sınırsız data, SMS veya konuşma süresi beklenildiğini görüyorum ki bunun imkansız olduğunu siz de gayet iyi biliyorsunuzdur sanırım. iPhone alamayacak müşterilere büyük bir haksızlık olur böyle bir tarife. Yine de son derece uygun konuşma süreleri, data transferi ve sms sayısı görecekseniz aylık ödediğiniz miktarın içinde.

inşallah dediğin gibi olur

• 1500'den bir kuruş aşağıya gelmesine imkan mümkünat yok. Olamaz yani öyle birşey
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hyperion_92
    peki krip dostum sözleşmesiz italya fiyatları da türkiye için iyi bi örnek olabilirmi ne dersin ?

Evet, üzerine ÖTV ekleyince neredeyse aynı.

tabi sözleşme içeriği nasıl olacak o da önemli bir husus. yani sözleşme içeriğinde bulunan örnek veriyorum 100 dakika konuşma ve 250 sms her yöne mi olacak yoksa sadece şebeke içi mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: cvZip

1500'den bir kuruş aşağıya gelmesine imkan mümkünat yok. Olamaz yani öyle birşey

• arkadaslar ben mesaj delisi deilim kimseylede cok gorusen bi insan deilim interdenet dersen sirkettede evdede wiress var ben yasal iphonu alıp icine muziklerimi dolduracam ve yanımda ekstra bil tel tasımamak icin onu kullanacam hemde sık bi cihazım olacak tabi bunun yanında eglenceli app ler kuracm fln neden ben 18-24 ay bu adamlara aylık 70 ya da 100 arası paralar odiyecem neyis bedava bu bedava ben zaten ayda 100 kontur anca yukluorm yuklemiorm bu yuzden kacak telefonlara yoneltiyorlar insanları
  • quote:

Orjinalden alıntı: dutkurusu
    tabi sözleşme içeriği nasıl olacak o da önemli bir husus. yani sözleşme içeriğinde bulunan örnek veriyorum 100 dakika konuşma ve 250 sms her yöne mi olacak yoksa sadece şebeke içi mi

Şebeke içi.

quote:

Orjinalden alıntı: rapsound
    arkadaslar ben mesaj delisi deilim kimseylede cok gorusen bi insan deilim interdenet dersen sirkettede evdede wiress var ben yasal iphonu alıp icine muziklerimi dolduracam ve yanımda ekstra bil tel tasımamak icin onu kullanacam hemde sık bi cihazım olacak tabi bunun yanında eglenceli app ler kuracm fln neden ben 18-24 ay bu adamlara aylık 70 ya da 100 arası paralar odiyecem neyis bedava bu bedava ben zaten ayda 100 kontur anca yukluorm yuklemiorm bu yuzden kacak telefonlara yoneltiyorlar insanları

Sizin gibi düşünenler için aynı zamanda sözleşmesiz de satılacak zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krip -- 16 Eylül 2008; 18:41:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rapsound

arkadaslar ben mesaj delisi deilim kimseylede cok gorusen bi insan deilim interdenet dersen sirkettede evdede wiress var ben yasal iphonu alıp icine muziklerimi dolduracam ve yanımda ekstra bil tel tasımamak icin onu kullanacam hemde sık bi cihazım olacak tabi bunun yanında eglenceli app ler kuracm fln neden ben 18-24 ay bu adamlara aylık 70 ya da 100 arası paralar odiyecem neyis bedava bu bedava ben zaten ayda 100 kontur anca yukluorm yuklemiorm bu yuzden kacak telefonlara yoneltiyorlar insanları

Iphone a sahip olmak istiyorsan, illaha sozlesme yapmak zorunda oldugunu neden dusunuyorsunki.
    Iphone pesin olarakt, her iki operator tarafindan veya belli basli internet sayfalarinda ve magazalardada yasal olarak satilacak.

Sonucta sozlesme ile almanin avantaji ,ayda fiks atiyorum 50 ytl ve ustu fatura odiyen biri icin olacaktir.

Kontorlu hat kullanip,ayda veya bir iki ayda bir 100 kontor yukleyen biri icin tabiki mantiksiz gelebilir sozlesme yapip telefon almak.Ki zaten saniyorum kontorlu hatti olanda sozlesme yapamaz.

Bahsettigim gibi ,ayda 100 kontor yukleyen biri isen,sirf Iphone almak icinde ,faturali bir hat sahibi olup,onca ay, belirledikleri tarifelerden birini secip,kullanmayacagin tarife iceriginin parasini odemeninde bir anlami tabiki yok.

Ozaman tek sansin kaliyor,ya pesin alacaksin,yada kredi kartina vade yapip satan birini bulacaksin.

• quote:

Orjinalden alıntı: Hemre_

Bu fiyatlar ne böyle beyler bayanlar....

Apple resmi satış fiyatı olarak 199$ belirledi sizin dediğiniz fiyatlara bakın hele... öyle ebay yada gitti gidiyor gibi satış yapan yerlerin fiyatlarını baz almayın. 199$ üzerine 100$ gümrük vergisi 50$ satış komisyonu koyun fiyat 449$+kdv olur... siz iyi uçmuşsunuz...

Biraz mantıklı olun nteknoloji haberlerini hiç takip etmiyorsunuz gibime geliyor... Her neyse Resmi satış rakamlarının bilgilerini ben size verdim ama yok halen alışveriş sitelerindeki resmi olmayan rakamlardan siz yola çıkarak fiyat koyacaksanız ve o fiyattan alacaksanız daha ne diyeyim size... Apple resmi açıklamalarını ve resmi satışlarını bir inceleyin derim...

8gb resmi satış fiyatı yukarda verdiğim fiyattır. 16gb için resmi satış bulamamıştım yarın araştırıp onuda koyarım...

Tekrar ediyorum siz bu fiyatlar üzerinden konuşursanız emin olun Türkiye için resmi satış fiyatları bu değerlerde olur çünkü adamlar burada millet bu fiyata almaya razı şimdilik bu fiyattan satışını yapalım derler sizde afedersiniz enayi gibi ortada kalmış olursunuz.

Iphone 3g 8gb Resmi satış fiyatı : 199$

Türkiye için beklenen fiyat ise : 449$+kdv (299+100gümrük girişi+50satış komisyonu)

Anlasilan sen teknoloji haberlerinin,icerigini degilde sadece basliklarini okuyorsun.

199$ satis fiyati degildir,Amerikadaki,sozlesme ile iphone veren gsm sirketinin,2 sene boyunca belirledigi minimum tarifenin aylik sabit ucretinin disinda ,cihaz bedeli olarak senden istedigi fiyattir 199$.

Bir kereye mahsuz 199$ verip,gsm sirketinin belirledigi belirli minimumu olan fiyatlarda,bedava konusma dakikasi,data baglantisi vs olan tarifelerden birini secip aylik 2 sene boyunca sabit ucret oduyorsun.

Oyle sahip oluyorsun Iphone a.

Yani
    199$ odeyip + 24 ay x 45 $ 2 sene boyunca gsm sirketine odemeyi tahddut edip sozlesme imzaliyorsun.

Ki bu en iyimser secenek.

Yurt disinda 199$ a kim satmiski ,sen bulasin....

Suan 8gb liginin ,500 euro pesin fiyatla en uygun satildigi ulkeler ,italya ve yunanistandir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 17 Eylül 2008; 1:20:36 >

• quote:

Apple resmi satış fiyatı olarak 199$ belirledi sizin dediğiniz fiyatlara bakın hele... öyle ebay yada gitti gidiyor gibi satış yapan yerlerin fiyatlarını baz almayın. 199$ üzerine 100$ gümrük vergisi 50$ satış komisyonu koyun fiyat 449$+kdv olur... siz iyi uçmuşsunuz...

Biraz mantıklı olun nteknoloji haberlerini hiç takip etmiyorsunuz gibime geliyor... Her neyse Resmi satış rakamlarının bilgilerini ben size verdim ama yok halen alışveriş sitelerindeki resmi olmayan rakamlardan siz yola çıkarak fiyat koyacaksanız ve o fiyattan alacaksanız daha ne diyeyim size... Apple resmi açıklamalarını ve resmi satışlarını bir inceleyin derim...

8gb resmi satış fiyatı yukarda verdiğim fiyattır. 16gb için resmi satış bulamamıştım yarın araştırıp onuda koyarım...

Tekrar ediyorum siz bu fiyatlar üzerinden konuşursanız emin olun Türkiye için resmi satış fiyatları bu değerlerde olur çünkü adamlar burada millet bu fiyata almaya razı şimdilik bu fiyattan satışını yapalım derler sizde afedersiniz enayi gibi ortada kalmış olursunuz.

Türkiye için beklenen fiyat ise : 449$+kdv (299+100gümrük girişi+50satış komisyonu)

bi sen akıllısın zaten 199 $ a alacak :)

• quote:

biraz komik olmamış mı sence?

• @Hemre_

Anliyorum ben seni,

Cevir kazi yanmasin durumlari.
  • 26'sında gelmeyecek diyenler için bir bilgi, 26 sında stoklarımıza giriyor 27 si günü satışa çıkıyor.
  • Zaten 1 kontor derken 10-15ykr civarindan bahseddim

quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

Ölçmezler de, ben şöyle bir kampanya isterim:

Ayda 250mb edge
    1000 her yöne SMS
    ve de 5dksı 1 kontör şeklinde konuşma

Ayda 70YTL veririm

Son olarak, ancak rüyamda görürüm.

Sözleşmeli satışlar dünyada Faturalı hatlara yapılıyor..Kontörlü hatlara dünya üzerinde sözleşme imzalatan bir operatör yok....
  • valla yüksek müsadenizle sıkışımı yapıyorum turkcell için:

içinde belli miktar beleş konuşma ile ->> peşin 399 YTL + 12 * 69
  • quote:

Valla kim nasıl anlarsa anlasın.... beni bilenler bilir... N82 bölümünde herkes benim nasıl biri olduğumu çok iyi bilir. bilmediğim konular hakkında fikir yürütmem vede kimseyi yanıltıcı cümleler kullanmam... Ben bir bilişimciyim ve günde onlarca bilişim haberi okuyop insanlara aktarım yapıyorum... Araştırmadığım konudada yorumlarım kesinlikle olmaz...

Eğer çevir kazı yanmasın muhabbetini şartlardan ve kontür yüklemekten bahsediyorsan bunlar beklentim ve şuana kadar daha 250kontürün altında kontürde yüklemedim :)) Bir sistem hatası nedeni nedeniyle bundan 5 yıl önce sanada 655.500.000 TL fatura gelmiş olsaydı faturalı hattı bırakıp kontürlüye geçerdin...

Bilmem halen çevir kazı yanmasın durumlarında olduğumu sanıyormusun...

Ilk yazdigin yazida bal gibi bilmedigin konuda fikir yurutmussun iste ,benim disimda 2 kisi ninde dikkatini cekmis bu durum.

Hem,

""Apple resmi satış fiyatı olarak 199$ belirledi sizin dediğiniz fiyatlara bakın hele... öyle ebay yada gitti gidiyor gibi satış yapan yerlerin fiyatlarını baz almayın. "" diye yazan biri sozlesmeli fiyatindan bahsediyor olamaz degilmi?

""8gb resmi satış fiyatı yukarda verdiğim fiyattır. 16gb için resmi satış bulamamıştım yarın araştırıp onuda koyarım... "" diye yazmissin,neyi arastiracaksin?Benim acikladigim sekilde oldugunu bilsen zaten,sozlesme fiyatlarini arastiririm diye yazarsin.Kalkipta 16 gb liginin resmi satisi fiyatini bulamamistim yarin arastirip onuda koyarim diye yazmazdin.

Bunlari yaziyorsun, ustune birde millete teknoloji haberlerini takip etmiyormusunuz diye ukalalik yapiyorsun.

Verdigin bilgi duzeltilince, lafi dolandirip,

""Gecenin bir yarısı ancak okadarını yazabildim zaten yarın bu bilgiyi iyice arayacağımı söylemiştim gerek kalmadı sen bulmuşsun""

diye yaziyorsun.

Sen neyi arastiracaktin?Ben neden aciklama geregi hissettim.Ki neden bulayim.Yeni birsey degilki bulayim.Iphone nu bildim bileli bu fiyata Iphone olmayacagini,199$ lik tutarin,sozlesme ile alindigi zaman , 24 ay boyunca aylik sabit ucretler disinda birkereye mahsuz verilmesi gereken cihaz bedeli oldugunu biliyorum ben zaten.

Ki bir baskasininda bulmasina gerek yok.Senden baska,Iphone bolumunu takip eden herkes,fiyatinin ne oldugunu iyi biliyor merak etme bilisimci arkadas.

Senin bu yaptigina resmen cevir kazi yanmasin derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 17 Eylül 2008; 9:55:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: deejaycluber

26'sında gelmeyecek diyenler için bir bilgi, 26 sında stoklarımıza giriyor 27 si günü satışa çıkıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: sothemre

"İletmiş olduğunuz mailiniz ile ilgili olarak, Vodafone tarafından iPhone 3G
    26 Eylül 2008 tarihinde Vodafone Shoplarımızda satışa sunulacaktır. Ürün
    hakkındaki gerekli bilgilendirme ( Fiyatı gibi ) ilgili tarih itibari ile
    duyurulacaktır.

Önümüzdeki günlerde de iPhone 3G ile ilgili detaylı bilgi ve
    sürprizlerimize web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
    http://www.vodafone.com.tr/iPhone/iphone.home.php

Vodafone İnternet sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür
    ederiz.

Saygılarımızla
    Vodafone Müşteri Hizmetleri "

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.