Şimdi Ara

İphone Almak isteyenler Vodofone veya Turkcell den nasıl bir kampanya isterler?( Kapatıldı )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amaç eğer akıllarına gelipte forumları bakalım halkın tepkisini ölçelim derlerse.Onları fazla aratmayacak sekilde bir iphone u bu sartlarda olsa alırım dediğiniz mantıklı lütfen mantıklı önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim.Belki bizi duyan gören hisseden birileri çıkar.
    Destekleriniz için teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vizrt -- 25 Eylül 2008; 15:23:03 >

• Ölçmezler de, ben şöyle bir kampanya isterim:

Ayda 250mb edge
    1000 her yöne SMS
    ve de 5dksı 1 kontör şeklinde konuşma

Ayda 70YTL veririm

Son olarak, ancak rüyamda görürüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 15 Eylül 2008; 22:24:45 >
  • 8gb sözleşmeli 499 ytl cihaz + 18 ay boyunca 49 ytl
    16gb sözleşmeli 699ytl cihaz + 18 ay boyunca 49 ytl
    8 gb sözleşmesiz 1100 ytl
    16 gb sözleşmesiz 1300 ytl

Nasıldır? Bence gayet mantıklı ve de uygun gibi...
  • bence yurtdışında ki fiyatlar baz alınsın bizimde hakkımız ayrıca servis olayında da apple la muattap olalım, pat die ürün bitmesin fazla stok yapsınlar iki firma arası fiyat rekabeti olsun sözleşmeli sözleşmesiz aynı anda çıkarılsın kontürlü hat sahipleri 3G e sahip olmak isterlerse nolcak düşünülüp çözüm getirilsin (anlaşmalı olursa)

ama en önemlisi ucuz olsun ben 1400 müş 1600 müş oha çüş derim (sözleşmesiz) sözleşmeli olsa ondada biyerden kazık atarlar, temenniiim her seçeneğin cep yakmayacak uygun bi fiyatta olmasıdır.

inş. mutlu sona ulaşırız be arkadaşlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhun -- 15 Eylül 2008; 22:32:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

Ölçmezler de, ben şöyle bir kampanya isterim:

Ayda 250mb edge
    1000 her yöne SMS
    ve de 5dksı 1 kontör şeklinde konuşma

Ayda 70YTL veririm

Son olarak, ancak rüyamda görürüm.

Sözleşmeli satışlar dünyada Faturalı hatlara yapılıyor..Kontörlü hatlara dünya üzerinde sözleşme imzalatan bir operatör yok....
  • Eğer telefonun fiyatı 1500 YTL'in üstünde olursa (ki öyle olacak sanıyorum), diyelim ki Turkcell in formunu 1000 kisi doldurdu.

400'ü iPhone'u alır (Keklikler yuvada, tamam!)
    200'ü Vodafone'dan alır (Turkcell de 1500 YTL ise telefon, vodafone'da 1300 YTL olur)
    200'ü yurtdışından alır. (Ben öyle yapacam)
    100'ü vazgeçer, başka cihaz alır. (Samsung'dur, HTC'dir müşteri kazanır)

Olay bu.
  • Neden insanlara kötü isimler takıyorsunuz beyler? Keklikler ne demek? Adamın parası varsa ve iPhone 3G nin bu paraya değer olduğunu düşünüp satın alıyorsa ona keklik değil zengin denir. Senin gibilerede kıskanç.... Bu işler böyle, kusura bakma!

Asıl konuya gelince;

499 YTL iPhone 3G 8GB + 69 YTL * 12 ay( Sınırsız Edge + 240Dak BizBize + Sınırsız SMS)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 16 Eylül 2008; 1:42:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhankoc_brood

Neden insanlara kötü isimler takıyorsunuz beyler? Keklikler ne demek? Adamın parası varsa ve iPhone 3G nin bu paraya değer olduğunu düşünüp satın alıyorsa ona keklik değil zengin denir. Senin gibilerede kıskanç.... Bu işler böyle, kusura bakma!

Asıl konuya gelince;

499 YTL iPhone 3G 8GB + 69 YTL * 12 ay( Sınırsız Edge + 240Dak BizBize + Sınırsız SMS)

Ordaki 69 sanki 12 ay için çok az..69 olursa; 18 olması akla ve mantığa daha uygun olur..Eğer 24 ay'a çıkarsa içerikte bir değişiklik yapılmalı..
  • iphone 8gb ...... 199$ olacak.... aylıkta 30ytl sabit ödeme 2 yıl
  • bir de önümüzde baz alabileceğimiz ayda 99 ytl den kontrat yapılan bb bold örneğimiz var..bence rakamlar hiç de iç açıcı olmayacaktır.(bb bold u göz önüne alarak konuşuyorum.)
  • şartım 1200 eğer ödeyeceğim miktar 1200 ü geçerse kesinlikle almayacağım.
  • Çok kazık bir kampanya bekliyorum, özellikle tcell'den .
  • 200usd+kdv vs. + bizbize 240 paketi + 100mb gprs + 100sms + iphone 3G 8GB = 70ytl x 18 ay
  • Sözleşmesiz daha uygun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Orjinalden alıntı: gokhankoc_brood

Neden insanlara kötü isimler takıyorsunuz beyler? Keklikler ne demek? Adamın parası varsa ve iPhone 3G nin bu paraya değer olduğunu düşünüp satın alıyorsa ona keklik değil zengin denir. Senin gibilerede kıskanç.... Bu işler böyle, kusura bakma!

Asıl konuya gelince;

Ordaki 69 sanki 12 ay için çok az..69 olursa; 18 olması akla ve mantığa daha uygun olur..Eğer 24 ay'a çıkarsa içerikte bir değişiklik yapılmalı..

Haklısın, 69*24 daha mantıklı.

• Yurtdışındaki fiyatlarla aynı olacak, sadece YTL'ye çevirip üzerine ÖTV ekleyeceksiniz.

Bazı arkadaşlar Turkcell 1500'e satar Vodafone 1350'ye satar gibi şeyler söylüyorlar. Daha önce de yazmıştım, böyle bir şeyin olması imkansız. Operatörler kendi kafalarına göre fiyat koyamıyor bu ürüne. İki operatör de aynı standart fiyattan satışa çıkaracaklar.

Turkcell'den çok büyük bir kazık bekleyenler büyük hayalkırıklığına uğrayacaklardır diye düşünüyorum ben şahsen. Ayrıca sınırsız data, SMS veya konuşma süresi beklenildiğini görüyorum ki bunun imkansız olduğunu siz de gayet iyi biliyorsunuzdur sanırım. iPhone alamayacak müşterilere büyük bir haksızlık olur böyle bir tarife. Yine de son derece uygun konuşma süreleri, data transferi ve sms sayısı görecekseniz aylık ödediğiniz miktarın içinde.
  • Yurtdışındaki fiyatların hiç biri diğeri ile aynı değil ki? Hangisi ile aynı olacak?

Birincisi ne olursa olsun, Vodafone ve Turkcell cihazı aynı gün satışa sunacak.
    İkincisi kesinlikle 26'sında çıkmayacak. (Daha televizyonda reklamı dahi dönmüyor farkındaysanız)
    Üçüncüsü, fiyatı kesinlikle fahiş olacak ve bedava konuşmaymış edge bağlantısıymış vermeyecekler. Ama yine de insanlar koşa koşa gidip alacaklar.

Benim tahminim şudur:

800YTL 8GB, 950YTL 16GB ve aylık 60YTL minimuma sabit faturalı iki yıllık sözleşme. Toplam 2.500YTL gibi bir fiyata gelecek. Çok acımasız oldu gerçi bu... Ama olur alır bunu insanlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: barbee

Yurtdışındaki fiyatların hiç biri diğeri ile aynı değil ki? Hangisi ile aynı olacak?

İkincisi kesinlikle 26'sında çıkmayacak. (Daha televizyonda reklamı dahi dönmüyor farkındaysanız)
    Üçüncüsü, fiyatı kesinlikle fahiş olacak ve bedava konuşmaymış edge bağlantısıymış vermeyecekler. Ama yine de insanlar koşa koşa gidip alacaklar.

Benim tahminim şudur:

800YTL 8GB, 950YTL 16GB ve aylık 60YTL minimuma sabit faturalı iki yıllık sözleşme. Toplam 2.500YTL gibi bir fiyata gelecek. Çok acımasız oldu gerçi bu... Ama olur alır bunu insanlar.

Blackberry Bold çıktığında reklamları dönüyormuydu ? iPhone 3G çıkmasına daha 10 gün (26sında çıkacağını varsaydım) var..Bak bakalım Ağustos'un 11inden 21ine kadar televizyonlarda Bold'un reklamı döndü mü?

Söylediğin fiyatlarında gerçek olma ihtimali yok..İnşallah sitende yayınlamamışsındır bu fiyatları...Tekzip (tam tekzip sayılmaz ama olsun başka kelime aklıma gelmedi ) yayınlamanı istemem o güzide sitende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 16 Eylül 2008; 13:20:16 >

• şahsi kanaatim 16 gb sözleşmesiz 1250 ytl
    8 gb ise 1100 ytl olacak.

sözleşmesiz fiyatlar ile sözleşmelilerde cihaz fiyatları turkcell'de de vodafone'da da aynı olur. fiyat farklılaşması ve rekabet sözleşmeli satışlarda sözleşme içeriklerinde ve aylık taksitlerde gerçekleşir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: barbee

Yurtdışındaki fiyatların hiç biri diğeri ile aynı değil ki? Hangisi ile aynı olacak?

Benim tahminim şudur:

Yurtdışında sözleşmesiz fiyatları aynıdır. Satılan ülkedeki vergiye, paranın değerine göre farklılık gösterebilir tabiki. € üstünden satılan ülkelerdeki sözleşmesiz satış fiyatına bakıp, YTL'ye çevirip üzerine ÖTV eklerseniz satış fiyatına çok yakın bir rakam elde edebilirsiniz. Çıkan rakam yurtdışında satılandan fazla olacak göreceğiniz üzere, bu da operatör kaynaklı bir durum değil. Tamamen ÖTV'nin abartılı derecede fazla olması.

Evet Turkcell ve Vodafone aynı gün satışa sunacak. Kilitsiz olarak satılacak.
    26 Eylül'de tanıtımı yapılarak satışa çıkacak. Daha önce de yazmıştım, satışın ülke geneline yayılması 2-3 günü alabilir. Turkcell bir çok bayisine tanıtım afişlerini yollamış durumda zaten. Televizyon reklamları da haftaya dönmeye başlayacak. Bunun dışında ön başvuru yapan tüm aboneler 26 Eylül'den önce müşteri hizmetleri tarafından teker teker aranarak bilgilendirilecek.

Sözleşmeli satın alınırsa aylık paketin içinde sms, konuşma süresi, data transferi olacak. Fiyatının da fahiş olduğunu düşünmüyorum ben şahsen. Yani yurtdışındaki aylık planlardan neredeyse hiç bir farkı yok, hatta Türkiye şartlarına göre iyileştirilmiş olduğunu bile söyleyebilirim. Bunun sebebi de 3G geldiğinde kullanımını bir an önce yaygınlaştırmak ve 9 Kasım'da gelecek olan numara taşınabilirliği. Haftaya rakamlar açıklanınca daha detaylı olarak tartışılır.

Ayrıca evet o tahminleriniz çok acımasız.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.