Şimdi Ara

iphone browser kurulmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar herkese selamlar forum a yeni katıldım telefonu da yeni aldım cihaza resim müzik vesaire seyler yüklemek istiyorum biraz arastırma yaptım iphone browser adlı program gerekiyormus programın her versionunu denedım ama bir türlü pc ye kuramıyorum xp nin bütün güncellemelerini yaptım olmadı hatta 2-3 pc de daha denedim yinede kurlmuyor daha dogrusu kurulum gerceklesiyor ama programı calıstırmak istediğimde kapanıyor ve hata raporu gondere geliyor ne yaptıysam olmadı sitede arama yaptım ama derdime derman bulamadım su acemi kardesınıze biraz yardım ederseniz cok sevinirim...ver.1.1.4 -8gb

• Ziphone'u bilgisayarınıza indirdiğiniz halde kuramıyor, hata alıyorsanız NET Framework 2.0 kurmanız gerekecek, Bilgisayarınızda bu program yüklü olmadığından, Microsoft'un kendi sitesinden yükleyip, sonra Ziphone'u rahatlıkla kurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için,imzamdaki linke tıklarsınız açılan sayfada,25 no'lu konuya bakınız.
    Kolay gelsin.
  • ITunes kurmuş olmak da gerekiyor galiba. Bu tür programlar genelde iTunes ile yüklenen kütüphaneleri de kullanıyorlar. Henüz kurmadıysan sorun o da olabilir.
  • evet ardaş doğru söylüyor

iphonebrowser yüklemek için itunes in pc de olması lazım!!
  • Arkadaşlar,eğer bir konu hakkında tam bir bilginiz yoksa,insanları farklı konulara yönlendirmeyelim. Acab böyle bir şey olabilir mi diye,iTunes'u uninstal ettim,iphoneBrowser'i uninstal ettim ve iphoneBrowser'i itunes'suz kurdum ve çalıştırdım.Hiç bir sorun yok. Onun sıkıntısı,yani kurulamaması sadece NET Framework 2.0 kurulmamış olmasından kaynaklanıyor. Bunu da yukarda verdiğim ve imzamda bulunan linkten temin edip,indirecek ve kuracaksınız.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baha40n

Arkadaşlar,eğer bir konu hakkında tam bir bilginiz yoksa,insanları farklı konulara yönlendirmeyelim. Acab böyle bir şey olabilir mi diye,iTunes'u uninstal ettim,iphoneBrowser'i uninstal ettim ve iphoneBrowser'i itunes'suz kurdum ve çalıştırdım.Hiç bir sorun yok. Onun sıkıntısı,yani kurulamaması sadece NET Framework 2.0 kurulmamış olmasından kaynaklanıyor. Bunu da yukarda verdiğim ve imzamda bulunan linkten temin edip,indirecek ve kuracaksınız.
    Kolay gelsin.

iTunes'u kullanıyor demedim zaten, iTunes ile gelen kütüphaneleri kullanıyor dedim. Nitekim bende "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin" altında bulunan iTunesMobileDevice.dll dosyasını kullanıyormuş. Muhtemelen iTunes'u kaldırsanız da bu dosya sistemdeki tanımlı Path'lerden birinde korunduğu için iPhoneBrowser sorunsuz bir şekilde çalışabiliyordur (hatta ilgili DLL kullanılan iphoneBrowser ile birlikte paketlenmiş bile olabilir). Nihayetinde bir şekilde bu DLL'i edinmek gerekiyor, bunun için de iTunes'u en azından bir kere kurmuş olmak bir yöntem -muhtemelen şart değil-. Doğrulamak için bu dosyayı sisteminizde bulup, ismini değiştirip iphoneBrowser'i çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Ben denedim, çalışmadı.

Zaten iPhoneBrowser'in sitesinde de iTunes'un kurulu olması gerektiği, en azından Manzana.dll (iTunes ile alakasız) ve iTunesMobileDevice.dll (iTunes ile alakalı) dosyalarının programla aynı klasöre konulması gerektiği belirtilmiş (http://code.google.com/p/iphonebrowser/wiki/Usage)

http://www.modmyifone.com/forums/windows-specific-modding-discussion/26058-iphonebrowser-itunes.html adresinde iphone browser'in AppleMobileDeviceService.exe etkin değilse çalışmadığı belirtilmiş, denemeye üşendim :)

demem o ki :)
    quote:

Arkadaşlar,eğer bir konu hakkında tam bir bilginiz yoksa,insanları farklı konulara yönlendirmeyelim...

Sorun .NET belleniminde de olabilir fakat iTunes kütüphanelerinin gerekliliğini de yadsıyamayız :)

• arkadaslar cok tesekkür ederim ilginizden ve alakanızdan dolayı henüz deneme fırsatım olmadı ama en kısa sürede deneyip size bilgi vericem bu arada NET Framework 2.0 kurarkende sonlarına dogru hata veriyor sanırım bu baska bi sorundan kaynaklı onuda cözerim bi sekilde artık tesekkürler
  • itunes ile beraber kurulan Apple Mobile Device Support programının kurulu olması şart.
  • Benim, acaba diyerek uninstall ettiğim iTunes'den geriye kalan, Müzik klasörü içindeki klasörü dahi attığım, yani iTunes'dan bir şey kalmadığı halde iphoneBrowser'i kurdum ve çalıştı.Herkes bi şeyler söyler ama ben gördüğüme inanırım.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Benim, acaba diyerek uninstall ettiğim iTunes'den geriye kalan, Müzik klasörü içindeki klasörü dahi attığım, yani iTunes'dan bir şey kalmadığı halde iphoneBrowser'i kurdum ve çalıştı.Herkes bi şeyler söyler ama ben gördüğüme inanırım.
    Kolay gelsin.

Konuyu boşuna uzatıyorum ama netleştireyim dedim, benzer sorunla karşılaşan birisi mağdur durumda kalmasın diye.

iTunes'ı kurduğunuzda, eğer kurulu değilse Apple Mobile Device Support da kuruluyor. iTunes'ı kaldırdığınızda ise bu paket kaldırılmıyor ve "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin" içerisinde yer almaya ve sistemde arka planda çalışmaya devam ediyor. Daha önce de dediğim gibi iPhoneBrowser, bu klasördeki iTunesMobileDevice.dll dosyasını kullanıyor ve bunun böyle olduğunu görmek için bu dosyanın adını değiştirip iPhoneBrowser'i yeniden çalıştırmaya çalışmanız yeterli.

iTunes'ı tam olarak kaldırmak istiyorsanız Program Ekle/Kaldır menüsünden yalnızca iTunes'ı kaldırmanız yetmez, yine aynı listedeki Apple Mobile Device Support programını da kaldırmanız gerekiyor. Bunu kaldırdığınızda da göreceksiniz ki iPhoneBrowser, "iTunesMobileDevice.dll"in bulunamadığını belirten bir hata verecek ve açılmayacak. Veya "Görev Yöneticisi"ni kullanarak AppleMobileDeviceServer servisini sonlandırabilir ve servis yaniden başlatılmadan iPhoneBrowser'i yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Bu durumda iPhoneBrowser "...AMDeviceNotificationSubscribe failed with error..." şeklinde bir hata verecek ve açılmayacaktır.

• quote:

Benim, acaba diyerek uninstall ettiğim iTunes'den geriye kalan, Müzik klasörü içindeki klasörü dahi attığım, yani iTunes'dan bir şey kalmadığı halde iphoneBrowser'i kurdum ve çalıştı.Herkes bi şeyler söyler ama ben gördüğüme inanırım.
    Kolay gelsin.

üstadım doğru söylüyorsun.. kesinlikle framework 2.0 olması gerekiyor... ben bizzat cebelleştim bu durumla....
    kolay gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: GomerciN

iTunes'ı kurduğunuzda, eğer kurulu değilse Apple Mobile Device Support da kuruluyor. iTunes'ı kaldırdığınızda ise bu paket kaldırılmıyor ve "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin" içerisinde yer almaya ve sistemde arka planda çalışmaya devam ediyor. Daha önce de dediğim gibi iPhoneBrowser, bu klasördeki iTunesMobileDevice.dll dosyasını kullanıyor ve bunun böyle olduğunu görmek için bu dosyanın adını değiştirip iPhoneBrowser'i yeniden çalıştırmaya çalışmanız yeterli.

iTunes'ı tam olarak kaldırmak istiyorsanız Program Ekle/Kaldır menüsünden yalnızca iTunes'ı kaldırmanız yetmez, yine aynı listedeki Apple Mobile Device Support programını da kaldırmanız gerekiyor. Bunu kaldırdığınızda da göreceksiniz ki iPhoneBrowser, "iTunesMobileDevice.dll"in bulunamadığını belirten bir hata verecek ve açılmayacak. Veya "Görev Yöneticisi"ni kullanarak AppleMobileDeviceServer servisini sonlandırabilir ve servis yaniden başlatılmadan iPhoneBrowser'i yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Bu durumda iPhoneBrowser "...AMDeviceNotificationSubscribe failed with error..." şeklinde bir hata verecek ve açılmayacaktır.

quote:

Arkadaşlar,eğer bir konu hakkında tam bir bilginiz yoksa,insanları farklı konulara yönlendirmeyelim...

Arkadaşlar, yukarda belirtmiş olduğum gibi, konu hakkında tam bilgisi olmayan ben mişim.
    GomerciN rumuzlu arkadaşdan, öyle sandığım, yanlış bilgi sahibi olduğum konu için,özür dilerim. Arkadaşımız,bu konuda haklıdır ve öyle olması gerekiyormuş.
    Daha önce de dediğim gibi,iTunes'u uninstall ettim demiştim ama böyle bir klasörün varlığından,açıkçası haberim yoktu.Ben iTunes'u tamamen kaldırdığımı düşünüp,iphoneBrowseri kurunca,arkadaşın yanlış bildiğini ve gördüğüme inandığımı söylemiştim.Üşenmedim ve hakikaten böyle bir şey olur mu diye "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin" dosyasını uninstall etim ve klasörü tamamen attıktan sonra,iphoneBrowser'i yüklemeye çalıştığımda,aynen söylediği gibi oldu ve alttaki hatayı verdi.
     iphone browser kurulmuyor

Bükemediğimz eli öpmek lazım. Bu konuda arkadaşımızın bilgisi daha fazlaymış,tebrik ederim. Böylelikle yeni bir şey daha öğrenmiş oldum,olduk. Bu vesileyle de kendisine teşekkür ederim.
    itunes'u kurunca,iphoneBrowser kuruldu,her şey düzeldi.Sorun yok.
    Bu arada, bu bilgiyi de sayfaya eklemeyi ihmal etmemek gerek diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha40n -- 16 Ağustos 2008; 23:35:19 >

• estağfurullah efendim, maksat eksik bilgi kalmasın :)

Sonuçta .NET bellenimi de gerekli, hatta çoğu kişi iTunes'u zaten kurmuş olduğu için iPhoneBrowser gibi programlar çalışmadığında asıl mesele uygun .NET belleniminin kurulmamış olması oluyor. Yine de dediğim gibi, mühim olan eksik bilginin kalmaması :)
  • quicktime yukleyin problem cozuluyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.