Şimdi Ara

iPhone OS 3.1.3, Türkler Tarafından Kırıldı ! ( Jailbreak ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: X-TreMeCrAzY

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

adam eeprom u programlıyormuş işte yazılamsal çözüm. yani demek istediği firmware üzerinde değişiklik yapıyor.

Hayır yanlış bakıyorsunuz olaya . Örneğin Geohot'un blackra1n i gibi yüklediğinizde cihaz kırılmış hale gelmesi gibi bir olay yok ortada. Sonuçta adam aletin kasasını açıp oynamıyor mu parçalarla? Donanımsal çözümdür bu işte.

sen yanlıs bakıosun.adam firewallı kırarak yazılımsal olarak olayı yapıyor.Sen pc hacklerden yada baskasının pcsine sızmaya calısırken kasayı acıp hdd'ylemi oynuosun.

• Tebrik ediyorum kıran arkdaşları... Elin ecnebisi yapabiliyorsa bizde yapabiliyoruz demektir...

Ayrıca buna emek hırsızlığı diyen zihniyetin tüm kullandığı Windows sürümlerinden, dinlediği tüm MP3 lere kadar orjinal olması gerekir bunu söylemesi için... Şayet öyleyse lafım yok, ama değilse burada klavye efeliği yapmak çok kolay...

• Aslında jailbreak emek hırsızlığı değil.Sonuçta jailbreak iphone'u daha alınabilir kılıyor.Çünkü çoğu yazılım jailbreak sayesinde çalışıyor.

Jailbreak sayesinde Apple bence daha çok kâr ediyor;sayesinde iphone daha kullanışlı bir cihaz oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radressss

bence apple adamı "jail"e göndermeli

• quote:

Orijinalden alıntı: FadeToßlack
    Aslında jailbreak emek hırsızlığı değil.Sonuçta jailbreak iphone'u daha alınabilir kılıyor.Çünkü çoğu yazılım jailbreak sayesinde çalışıyor.

Jailbreak sayesinde Apple bence daha çok kâr ediyor;sayesinde iphone daha kullanışlı bir cihaz oluyor.

jailbreakı bilmeyenler için biraz anlatırsanız seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: EtkisizEtken

quote:

Orijinalden alıntı: seckin01

emek hırsızlığında üstümüze yoktur

normalde böle demezdim ama başka bi ülkeden kırınca "vaay" olur dimi

Valla almanın hansı açar ps3 ü vay anasını dersiniz

Gelip bizim Türk açınca emek hırsızlığında laga luga
  • quote:

Orijinalden alıntı: +1905

quote:

quote:

Sonrada zeki insanlarımız neden amerikaya avrupaya gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: QuickPlay

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

quote:

quote:

Sonrada zeki insanlarımız neden amerikaya avrupaya gidiyor

yok arkadaş bizim vatandaşımıza karşı bir kinimiz düşmanlığımız var heralde başarılarını kaldıramayıp bir kulp buluyoruz hemen

• quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli
    Tebrik ediyorum kıran arkdaşları... Elin ecnebisi yapabiliyorsa bizde yapabiliyoruz demektir...

Ayrıca buna emek hırsızlığı diyen zihniyetin tüm kullandığı Windows sürümlerinden, dinlediği tüm MP3 lere kadar orjinal olması gerekir bunu söylemesi için... Şayet öyleyse lafım yok, ama değilse burada klavye efeliği yapmak çok kolay...

haklısın arkadaşım bırak tum mp3 lerimizin orjinal olmasını daha orjinal aldığımı bile hatırlamıyorum
  • quote:

Aslında jailbreak emek hırsızlığı değil.Sonuçta jailbreak iphone'u daha alınabilir kılıyor.Çünkü çoğu yazılım jailbreak sayesinde çalışıyor.

Bir ara apple in gizliden jb olayına destek verdiğini dahi düşünüyordum. Şahsen Apple benim olsa yapardım. Hem elit müşterime oyunları paralı satardım, hemde herkesin ipod iphone alması için gizliden bir kırma işi ortaya çıkartırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenex

quote:

Bir ara apple in gizliden jb olayına destek verdiğini dahi düşünüyordum. Şahsen Apple benim olsa yapardım. Hem elit müşterime oyunları paralı satardım, hemde herkesin ipod iphone alması için gizliden bir kırma işi ortaya çıkartırdım.

belki jailbreakı apple kendisi yapıyordur

• vay be millete bak. yok efendim emek hırsızlığı demek için aldıklarımın hepsi orjinal olması lazımmış yok
    bilmem kendi vatandaşımı sevmiyormuşum. Bir kişi de çıkıp ya bizim neden bir telefon markamız yok biz neden başkasının yaptığını korsan kullanmak yerine kendi malımızı üretmeye de uğraşmıyoruz dememiş. adamı milli kahraman ilan etmediğiniz kalmış. benim anlatmak istediğim şey, bu parlak(!) zekalarımızı daha verimli yerlerde kullansak daha iyi olmaz mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckin01 -- 3 Nisan 2010; 0:27:27 >
  • quote:

vay be millete bak. yok efendim emek hırsızlığı demek için aldıklarımın hepsi orjinal olması lazımmış yok
    bilmem kendi vatandaşımı sevmiyormuşum. Bir kişi de çıkıp ya bizim neden bir telefon markamız yok biz neden başkasının yaptığını korsan kullanmak yerine kendi malımızı üretmeye de uğraşmıyoruz dememiş. adamı milli kahraman ilan etmediğiniz kalmış. benim anlatmak istediğim şey, bu parlak(!) zekalarımızı daha verimli yerlerde kullansak daha iyi olmaz mı.

denemeye çalış bir istersen arka lazım adama
  • Adama 40 tane sopa vurup, 40 tanede altın vermek lazım.

Bu kadar zor bir işi başardığı için 40 altın, bu zekasını bu işlere kullandığı içinde 40 tane sopa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 3 Nisan 2010; 0:43:25 >
  • Helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch
    Adama 40 tane sopa vurup, 40 tanede altın vermek lazım.

Bu kadar zor bir işi başardığı için 40 altın, bu zekasını bu işlere kullandığı içinde 40 tane sopa

yorumunuzla olayı tam olarak izah etmişsiniz teşekkürler
  • bence Eeprom'u çıkartıp sürümü düşürürerek olayı çözüyor. yani tekrardan eski sürüme programlıyor. geçici bir çözüm uyguluyor.
  • ayrıca emek hırsızlığına değinecek olursak, kırma korsan w.s... dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkeyiz, dünyanın en pahalı arabalarının satıldığı ülkeyiz (heryerde 3 olan bizde 30), dünyanın en pahalı etine sahip ülkeyiz=), dünyanın en zeki insanlarına sahip ülkeyiz, dünyanın en güzel en verimli ülkesiyiz! Olanakları ve özkaynakları bakımından dünyada sayılı ülkelerin başını çekmemize rağmen, dünyanın en çok ezilen halkıyız!! Ejnebinin 3 bin dolara aldığı arabayı 30 40 bin dolara alamayan bi sistemdeyiz. Bari korsana para ödemeyelim=)
  • Vay be helal olsun adama.
    Helal olsun da keşke bu bilgisini/zekasını var olanı kırmak yerine olmayanı üretmek için kullansa.
  • Forza geo
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.