Şimdi Ara

IrDa Adaptör 15Milyon (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kt4v'nin pin çıkışları 2x3lük tür asus ve gigabyteların ise 1x5liktir montaj sırasında bunları değiştirdiğin halde çalışmıyor ise ilk aklıma gelen bios ayarlarıdır. Bios ayarlarında HPSIR yada IRDA kullan Dublex Mode Half olsun, TX, RX acticvate Hi,Lo olsun. Bu şartlarda çalışmamasına imkan yok bence.
  • sacrooo
    USB IRDA adaptör için sana yardımcı olabilirim. Bana mail at. mehmetrix@yahoo.com
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by sacrooo</i>
    <br />valla motherboard name unknown diyo; bitek id'sini vermiş.. işe yarar mı dart? motherboard id "03/23/2001-694X-686B-6A6LJPRAC-00" demiş; umarım işe yarar.. pek sanmıyom ama :(
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    chipset via 694; bu anakart'ta %99,9 vardır. çünkü yakın bir anakart.
  • çok teşekkürler "hicorotti"..
    anakartımın ne olduğunu öğrendim sayende[frndsp]
    tekrar teşekkürler...
  • anakartın hakkında ayrıntılı bilgiyehttp://www.aska-hk.com asdresinde Products / Discontinued Products / Socket370-Via Bölümünde bulabilirsin. Senin anakartın burada 694X chipsetli anakartlardan biridir.
  • arkadaslar ben bir sey merak ediyorum..bu infra olayının fly tv nin remote control kablosu ile alakası varmıdır?ya da eldeki bu zımbırtıyı isimize yarayacak biseye cevirebilirmiyiz?
  • Bu olay olsa çok iyi olurdu Türkiyede kolay bulunan bu alıcı ile maliyeti 4 milyon olan IrDa modülü yapılabilirdi. Ben bu dediğini denedim ama olmadı çünkü bildiğim kadarıyla IrDa protokolunde kullanılan kızılötesi ışınlar 950nmliktir ve 50kHzlik filtreden geçirilir ama tv uzaktan kumandalarında 875nmlik ışınlar kullanılıp 36~40kHzlik filtreden geçirilir bundan dolayı çalışmaz. Tabi alıcı çalışsa bile bu frekanslara duyarlı IrLed bulmakta sorun.
  • bi deneyek dedik:)
  • first soldier kt4v de işlemciyi 2600 e nasıl overclock yaptın.ben çarpanı değiştirerek yalnızca 2000+ ayarına getiriyorum (1666Mhz).işlemcim 1700+ thoroughbred
  • firstsoldier deneyip sonucu buraya yazarsan sevinirim.
  • dart kardeş bende ır port istiyorum,ve izmirdeyim sana nasıl ulaşıcaz,tel varsa ayrıntıları konuşalım..
  • bana 52894932 nolu icq dan ulaşabilirsin tel için pm atıyorum
  • dart deneme imkanım yok su anda...irda destekli telefonu daha alamadım:)
  • tamam deneyince buraya yazarsan sevinirim
  • kablomu daha hızlı bu sistem mi? yoksa sadece daha pratik olsun diye mi kullanılıyor?
  • Slm Dart
    Bugün Gönderdiğin IRDA'yı aldım. Şuan IRDA ile bağlıyım.
    Walla Nediyim Güzel yapmışsın Tebrikler.
    Anakarta bağladım.Xp'de açılışta hemen IRDA portu yükledi.
    Motorola T260 modemi gösterdim. Şıp diye bağlandı.

Data Kablosu ve IRDA ile farkı daha test etmedim.
    Şuanlık sorunsuz Çalışıyor.
    Başarılarını Dilerim.
  • nacar kısa bir iki olaya deyineyim.
    bu alet IrDA portu olan tüm aletlerle çalışır ve 115,2K hızı ile bağlanır. (hızı kablodan çok farklı değil).
    ercsson telefonlarda kablo ile modem tanıtmak problem ama bu aletin karşısına koyar koymaz (xp ve 2000) küt diye modemi bulur ve yükler.
  • seri kablolar genelde 57,6Kbps hızında Usb kablolar ise minimum 1,2Mbps hızında bağlantı kurar kızılötesi aygıtlar ise seri ve anakart tipi olanları 115,2Kbps usb olanları ise 4Mbps hızında iletişim kurar. Telefon ile şebeke arasındaki hız çoğu durumda 43Kbps ten fazla olmadığından dolayı hızın pekte bir önem yoktur aslında.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.