Şimdi Ara

ISINMA VE ISITMA SİSTEMLERİ SORUNLARI ÖNERİ VE ÇÖZÜMLERİ SAYFASI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
10.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • merhabalar öncelikle rahatsızlık verdiğim için özür dilerim. yardımcı olursanız çok sevinirim. yeni daire aldım ve haziran ayında teslim edilecek daire brut 178m2 4+1 sanırım nete olarakta 140-150 m2 arasına tekabül eder daire son kat ve güney-doğu cepheli. ısı yalıtım olarak priket kullanılmış mantolama yok. çatı da ise izalasyon yok. 40m2 civarında açık alan var oraya köpük döşeyip üztüne tesviye beton atacaklar. diğer kısımlara ise inşaat tamamen bittikten sonra kendimiz strafor döşeyip üzerine kalekim benzeri bir şeyle kapatıp onun üstüne izocam sermeyi düşünüyoruz. böyle bir daire için kombi öneriniz ne olur marka ve model olarak. annemler demirdöküm sargon premix kullanıyorlar balkonda olmasına rağmen evde sesten rahatsızlık veriyor çok sesli çalışıyor kiradaoturdugum evde bosh yoğuşmalı mutfakta takılı çalıştıgını dahi anlamıyoruz bizim kombi de mutfağa takılacağı için sessiz çalışması da birinci önceliğimiz bu arada bulunduğum il denizli şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: oğretmen20

merhabalar öncelikle rahatsızlık verdiğim için özür dilerim. yardımcı olursanız çok sevinirim. yeni daire aldım ve haziran ayında teslim edilecek daire brut 178m2 4+1 sanırım nete olarakta 140-150 m2 arasına tekabül eder daire son kat ve güney-doğu cepheli. ısı yalıtım olarak priket kullanılmış mantolama yok. çatı da ise izalasyon yok. 40m2 civarında açık alan var oraya köpük döşeyip üztüne tesviye beton atacaklar. diğer kısımlara ise inşaat tamamen bittikten sonra kendimiz strafor döşeyip üzerine kalekim benzeri bir şeyle kapatıp onun üstüne izocam sermeyi düşünüyoruz. böyle bir daire için kombi öneriniz ne olur marka ve model olarak. annemler demirdöküm sargon premix kullanıyorlar balkonda olmasına rağmen evde sesten rahatsızlık veriyor çok sesli çalışıyor kiradaoturdugum evde bosh yoğuşmalı mutfakta takılı çalıştıgını dahi anlamıyoruz bizim kombi de mutfağa takılacağı için sessiz çalışması da birinci önceliğimiz bu arada bulunduğum il denizli şimdiden teşekkürler.

öncelikle geç cevapladdığım için özür dilerim il dışındaydım biraz yoğunum. düşünceleriniz çok güzel aynen uygulayın ısıyı içerde ne kadar çok tutabilirsek yakıt tasarrufumuzda o kadar çok olacaktır. kombi konusuna gelince ailenizin kullandığı kombinin muhtemelen bakım zamanı gelmiş fanındaki balans nedeniyle gürültülü çalışıyor olmalı normalde ses çıkarmadan çalışırlar ancak tozların fan kanatçıklarına yapışması dengeli dönmeyi engellediğinden sesli çalışmalarına neden olur. bence fanı temizletin düzelecektir.yoğuşmalı kombide baymak bosch eca ferroli alarko buderus iyi seçim olacaktır. garanti süresi bakımından en avantajlısı baymak ve eca görünüyor. bosch unda teknolojisi süperdir. petek ebatlarınızı mutlaka normalden %40 fazla alın yoksa ısınamazsınız kombi kapasiteside 28-30 kw yani 24-28000 kcal bir kombi düşünün rahat edersiniz sevgiler.

• Selamlar.Evimiz 4 katlı ve doğalgazlı merkezi sistem ısıtmamız var.Evlere de sıcak su ve ocak için doğalgaz döşetmek istiyoruz.Bu mümkün müdür?
    Eğer oluyorsa nasıl bir sistem önerirsiniz?Yani kombi falan mı koyalım yoksa doğalgazlı şofben mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Selamlar.Evimiz 4 katlı ve doğalgazlı merkezi sistem ısıtmamız var.Evlere de sıcak su ve ocak için doğalgaz döşetmek istiyoruz.Bu mümkün müdür?
    Eğer oluyorsa nasıl bir sistem önerirsiniz?Yani kombi falan mı koyalım yoksa doğalgazlı şofben mi?

evt sevgili kardeşim mümkündür. öncelikle bulunduğunuz yeri yazarsanız daha iyi olur. kolon tesisatı çektirip gazı ocakta kullanabilirsiniz. sıcak su içinse kazan kapasiteniz yeterliyse eşanjör ve boyler taktırıp bedavadan sıcaksuda alabilirsiniz. kazanın marka ve kapasitenizi bulunduğunuz ili ve daire metre karelerini yazarsanız daha anlaşılır olacaktır. elbette yardımcı oluruz. sevgiler.
  • Bizim kazan eski 93 model.Ferroli gn2.06 125 kw.
    200 m2 lik 3 dairede oturuluyor .Yer İstanbul
    Ancak ben boiler yerine her kata şofben koydurmayı düşünüyorum.Önceki fueloil li kazanda boiler vardı.Hiç memnun kalmayıp söktürüp atmıştık.
    Peki İgdaş merkezi sitemden evlere hat döşenmesine izin verir mi?Yeni bir proje falan mı gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Bizim kazan eski 93 model.Ferroli gn2.06 125 kw.
    200 m2 lik 3 dairede oturuluyor .Yer İstanbul
    Ancak ben boiler yerine her kata şofben koydurmayı düşünüyorum.Önceki fueloil li kazanda boiler vardı.Hiç memnun kalmayıp söktürüp atmıştık.
    Peki İgdaş merkezi sitemden evlere hat döşenmesine izin verir mi?Yeni bir proje falan mı gerekiyor?

evet sevgili kardeşim mevcut kolon projenizde tadilat yaptırarak yeni proje çidirip daire içlerinde ocakta ve şohbende gaz kullana bilirsiniz. ancak ilerde mrkezi sistemden ferdi sistemede geçiş ihtimalinide düşünürseniz şohben yerine kombi alıpta sadece sıcak su devresini kullanmak daha mantıklı olacaktır. kombiler petek olmadanda sıcaksu verir sevgiler.
  • Çok teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için.
  • Hocam Merhaba...

En üst kat Güney cephe 90 m2 3+1 ev aldık (Ankara /Hüseyingazi) sıfır olarak..Toplamda kaç metre petek ve hangi marka olmalı.Tabiki en önemlisi Kombi F/P açısından ne önerirsiniz..Şu sistemi kurdur hem tasarruf eder hemde ısınırsınız dediğiniz birşeyler varmı hocam..Şimdiden teşekkürler...
  • BOYLER taktırmayı düşünüyoruz da, peki bu boyler, kalorifer bağlantısından takılınca PİS SUyu mu alıyor? :S PİS SU ile yıkanılmaz ki?

Malûm kalorifer bağlantısı kapalı devre bağlantı. :S
  • Merhaba;
    Şu adresteki soruma yardımcı olabilir misiniz:
    http://forum.donanimhaber.com/m_57710504/tm.htm

şimdiden tşk ler
  • merhaba
    tokat erbaa da oturuyorum.oturduğum yer 62 villası olan kömürlü merkezi ısıtmalı bir site. Site de şu an sadece 28 ev de ikamet ediliyor.Evler brut 280m2 çift katlı izolasyonu sağlam 15 ayrı vanadan yerden ısıtmalı.yaklaşık yer altından döşeli toplam 3km lik borularla site içerisinde kalorifer sistemi ile merkezi ısıtma yapılıyor.merkezi ısıtmada her ev için borulardan geçen suyun devir hızına ve giren-çıkan ısı farkına bağlı ölçüm yapan ön ödemeli kartlı kontür sistemi mevcut.sistem eylül aylarında devreye giriyor, nisan da kapatılıyor.saatler bazen degişmekle birlikte genelde sabah 04-10 arası ve akşamda 16-22 saatleri arasında kazan yakılıyor.

Soru1-kontür sistemi olduğu için bazı evlerde vanalardan birkaçı kapatılarak tasarruf sağlanmaya çalışıyor.ben evde hiç vana kapatmadan ortalama aylık 5500 kontür harcarken bazı arkadaşlar 2500 kontür hatta 1-2 evde sadece tek oturma odası ve mutfak açık olduğu için 600-700 kontür harcandığı oluyor.yani 28 evin yaklaşık 15 tanesi 5500 kontür harcarken geri kalan evler daha düşük kontür harcamakta.şimdi bu sistemde kömür aralıklı yakıldığı için kontür harcanması tüm vanalar açık evler ile bazıları kapalı evlerde eşit olurmu? kontür sisteminin devamlı yanan kazanlar için olması gerekmez mi.çünkü bizim kazanlarda ortalama ilk 2 saatte su ancak 55 derece oluyor sonrasında bu sıcaklık seviyesinde devam ediyor.ben gunluk 200 kontür harcarken diğeri 25 kontur harcıyor.
    6 ay sonunda toplam kömür harcamamız 180 ton civarında ve buna mukabil para harcanmışken kontür sisteminde toplanan para bundan yaklaşık 20bin tl daha düşük çıkmıştır.bu nedenle yapılan toplantıda ekstradan bu 20 bin tlde tüm uyelere bölüştürülerek ekstra bir para ödenmemiz istenmiştir.
    Soru2-diğer evlerde ortalama sıcaklık 22 derecenin altına düşmediği halde benim evimde sıcaklık en yuksek 21 derece oluyor.evlerin standart donanımı aynı olduğu kabul edilirse diğer evlerden farklı olarak yaptığım tek olay mutfak pencelerini yaklaşık 1mt buyutmem.(ölçüler normalde 140cm*400cm bende 240cm*400cm) bu kadar fark olması normal mi

• Sanmiyorum ama belki bu saatte bir tesisatcinun uykusu kacar da foruma bakar ve yanitlar diyerek sorunu yaziyorum.
    Bugun balkona 7 m boynd bir tente taktirdim.tentenin demir kismi duvara yaslandigindAn tam kombinin cikis bacasina denk geldi baca cikisinda ayri bir aparat vardi kus ve yabanci madde girmesin diye sanirim ki tenteci oyle dedi ve aparati aldi.kombi aksam saTlerinde calismamaya basladi.baca cikisini mi kapatti diye baktim hayir baca cikisi acik ama dedigim gibi aparat takili degil artik ruzgarlik gorevimi goruyor yoksa yabanci madde girmemesi icin mi bilgisi olan cvaplRsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.