Şimdi Ara

ısınmayla ilgili olarak ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1501 kullanıyorum, az önce everest i kurdum makineye, programın werdiği değerlere göre şu an ;

CPU 35 °C (95 °F)

SAMSUNG HM120JI 47 °C (117 °F)

bu değerleri alırkeni oyun filan da oynamııorum, sadece internet sayfalarında geziniyorum. sizce bu ısınma normal bir ısınma değerleri mi ?
    aydınlatırsanız sewinirim.

• arkadaşım cpu çok soğuk hatta cpuya kazak bile giydirmen gerek cpu değeri normal benimkide 38 40 arası dolaşıyor. oyuna girdiğimde 52 lerde geziyor çok normal

FAKAT hdd aşırı ısınmış 47 derece fazla . benimki 40 ün üstüne çıkmaz. devamlı bişeymi kaydediyorsun bilgisayara yada internetten download ediyorsan devamlı ama hdd ısınır. o yüzden ara ver kaydetmelere hdd soğusun biraz 40 larda gezmesi gerek bana göre çok fazla 47 hatta 50 dereceye geldimi sorun çıkarabilir yavaşlar pc
  • ben bu değerleri aldığımda bilgisayar yaklaşık 10 saattir açıktı. şu anda da 20 saate yaklaşıo, 47 olan hdd sıcaklığı, az önce oyun oynamama rağmen, 44-45 arasında gidio geliyor...sanırm normal değerlerde seyrediyor her ne kadar emin değilsem de :))
  • işlemci sıcaklığı gayet normal hard disk modele göre değişsede 55C den sonra tehlikeli olmaya başlıyor
  • ben 1501 kullanıyorum... günde 15-16 saat kullanmama rağmen, daha 50 ve yukarısını görmedim hiç... max. 47 gördüm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre824

işlemci sıcaklığı gayet normal hard disk modele göre değişsede 55C den sonra tehlikeli olmaya başlıyor

haklısın arkadaşımızın dediği gibi 50 dereceden sonra risk almaya başlar 55 den sonra tehlikeli bu durum olur. benim loenovomda günde en az 15 saat açık kalır. en fazla 18 saat açık kalıyor günde notebook hardware programından görğyorum kaç saat açık kaldığını. sakin bi şekilde kullanılırsa 38 derecelerde geziniyor. eğer yüklenirsem sürekli internetten dowload ederken bi yandan müzik dinlerken hdd devamlı çalışır. en fazla 48 derceyi geçemedi. sen bi servisi ara bu durum normalmi? o kadar ısınmaması gerekiyo sakin bi şekilde.
  • gayet normal hdd daha düşük olabilirdi ama...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.