Şimdi Ara

işlemci fanı nedeniyle yeni aldığım 2x4 gb ram'i takamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • işlemci fanı nedeniyle yeni aldığım 2x4 gb ram'i takamıyorum, işlemci fanını yaklaşım yarım cm'lik bir kısmı ram'lerin takılmasını önlüyor, sizce ram'lerin kırmızı plakası söksem taksam sorun çıkar mı veya yarım cm'lik fazlalık kısmını kesim tezgahında kestirsem mi?

Ram'lerdeki kırmızı hörgüç kısmını kestirsem sizce herhangi bir sorun yaşar mıyım?

işlemci fanı nedeniyle yeni aldığım 2x4 gb ram'i takamıyorum

• çıkarabiliyorsan komple cıkar tak kerpeten keski filan varsa kendin kesebilirsin o üst kısmı. ama testere gibi bir şeyle kestirme bence ufak parçalar ramin içine girebilir.
  • unwanted_rogue kullanıcısına yanıt
    Sakın kesme.

Ramlerin üzerindeki metal plaka ram soğutucusudur ve termal pad ile ram,e yapışıktır, biraz dikkat edersen kolayca sökülebileceğini göreceksin.

Sonucu Buradan paylaşırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    hocam o parçayı söküp geri takmazsam ram aşırı ısınıp mavi ekrana neden olmaz mı?

Sence ne yapmalıyım bu durumda?
  • unwanted_rogue kullanıcısına yanıt
    O metal plakaların amacı o.c. yapıldığında ramlerın üzerinde oluşan ısıyı daha hızlı uzaklaştırmak için, ancak kasa içi hava akışın iyiyse hiç bir şey olmaz, fakat daha öncede dediğim gibi sakın kesme yoksa ömür boyu garantili olan ramler garanti dışı kalabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.