Şimdi Ara

İşlemci ısısını düşürmek için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler p4 3.00 intel işlemcim var ama fazla ısınıyor üzerindeki fanı değiştirmek istiyorum da bana 50-60 YTL yi geçmeyen sessiz bir işlemci fanı tavsiye edebilir misiniz

• blueorb 2 , arcticfreezer 7 pro
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zaint

blueorb 2 , arcticfreezer 7 pro

arkadaşın belirttikleri gusel fanlar. ama benim tavsiyem, bu 2 fandan daha ucuz olanını alman ve kaliteli bir de termal macun alman yonunde olucak.
  • valla arkadaşım sane kesi çözüm fan biraz kas kendini 75 80 ytlye BT al garanti soğutma
  • bu çok ısınma dediğin kaç derece mesela ölçüt ne yani
  • Peki termal macun dediğiniz olay nedir ?
  • İşlemci ile soğutucu arasındaki ısı iletimini kolaylaştıran şeydir..

Ne kadar kaliteli olursa ( mesela bazılarında gümüş iyonu kullanılır ısı çok güzel iletilir ) böylece soğutucunun fanından daha çok ısı yayılmış olur

Tabi böyle olunca da kasanın içindeki ısı artacağından kasadaki havalandırma da çok önemli oluyor..
  • artic freezer 7 pro dene hocam
  • Peki bu arctic freezer pro 7 soğutması iyi diyosunuz da peki sesli mi çalışıyo benim için sessizlik de önemli çünkü geceleri bilgisayarı kapatmam da
  • netten db özelliklerine bakabilirsin ama bende zalmanı tavsiye ederim özellikle zalman 7700 cu modelini devasa bir ürün olsada çok sessizdir.veya tt big typoon alabilirsin.
  • slm
    ben AC frezer pro 7 yi kullanıyorum
    işlemcilerimiz de aynı zaten ısı eskiden kışın 50 yazın 60'ın altına inmezdi

ilk aşldığımda anakartın eski biosu yüklüydü ve fan biraz hızlı dönüyor(1500-2000devir arası) ve ısı 45-47 derecelerdeydi
    (AC frezer ile)
    geçenlerde format attım ve anakartın son sürüm biosunu yükledim
    bios updateten sonra ise fan hızı 400-800 devir arasında işlemci 52-55derece arası

fan deviri düşük olduğunda ses falan çok az kasadaki diğer fanlar daha fazla ses çıkarıyor!!!

ama İntelin stok fanı 4600 devirde dönerken ses iki oda ileriden bile duyuluyordu

AC'nin fanı maximum hızda dönse bile intelin stok fanından %50-60 daha sessiz!!!

ama alacaksan öncelikle big typhoon almaya bak benim AC'yi aldığım zamanda hiç bir yerde bulamamıştım!!!

A.C. frezer ise Fiyat/Performans olarak baya iyi!!!

• bende böyle sistem yapmak istiyorum

intel conroe e6600
    asus p5w dh deluxe
    twinmos twister 1 gb ddr2 800mhz
    xfx 7900gs xxx ed
    western digital 250gb sata2 16mb
    fsp bluestorm 500watt

nzxt guardian kasam var 2 tane fanı var.Sizce soğutumu iyi olurmu bi çok sevdiğim arkadaşım bu parçalar fazla ısınmaz dedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

İşlemci ile soğutucu arasındaki ısı iletimini kolaylaştıran şeydir..

Ne kadar kaliteli olursa ( mesela bazılarında gümüş iyonu kullanılır ısı çok güzel iletilir ) böylece soğutucunun fanından daha çok ısı yayılmış olur

Tabi böyle olunca da kasanın içindeki ısı artacağından kasadaki havalandırma da çok önemli oluyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: geber_jackson

slm
    ben AC frezer pro 7 yi kullanıyorum
    işlemcilerimiz de aynı zaten ısı eskiden kışın 50 yazın 60'ın altına inmezdi

ilk aşldığımda anakartın eski biosu yüklüydü ve fan biraz hızlı dönüyor(1500-2000devir arası) ve ısı 45-47 derecelerdeydi
    (AC frezer ile)
    geçenlerde format attım ve anakartın son sürüm biosunu yükledim
    bios updateten sonra ise fan hızı 400-800 devir arasında işlemci 52-55derece arası

fan deviri düşük olduğunda ses falan çok az kasadaki diğer fanlar daha fazla ses çıkarıyor!!!

ama İntelin stok fanı 4600 devirde dönerken ses iki oda ileriden bile duyuluyordu

AC'nin fanı maximum hızda dönse bile intelin stok fanından %50-60 daha sessiz!!!

ama alacaksan öncelikle big typhoon almaya bak benim AC'yi aldığım zamanda hiç bir yerde bulamamıştım!!!

A.C. frezer ise Fiyat/Performans olarak baya iyi!!!

Dostum bende intel 3.60 prescott işlemci var.Bunun var olan fanını değiştirmeyi düşünüyorum.Bu topici gördüm.Senin dediğin Big Typhoon gerçekten güzel fan.Merak ettiğim şu.Şimdi ben bu fanı alırsam şu anda kullanmakta olduğum fan ile karşılaştırabilirmisin?Mesel bunda ses seviyesi ne bendeki işlemcideli ses seviyesi nedir?Ve bu ısı seviyesini nerede tutuyor şu bendeki nerede tutuyor.Fan 82 YTL fln,gerçekten bendeki fan aşırı rahatsız ediyor beni,çok ses çıkartıyor.Şu anda gecenin bir yarısı bile sadece nette gezerken bile çok gürültülü.Bu fanı almak yani 82 ytl vermek gerçekten ses açısından önemli bir fark ettirirmi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.